Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā 91ernis

Sveicināts. Es cenšos noķert līņus salīdzinoši lielā un zivīgā ezerā. Dūņu maz, ķeru 70 cm dziļumā. Parasti iebaroju kombikorms+trapers(vai NG līnis karūsa)+zeme, ļoti reti ir ka mājās jāiet bez līņa( vis biežāk tie ir 4/5 līņi), bet visi līņi līdz 500gr. Doma ir pabarot vietu ir vairākas dienas un tad tikai ķert. Kā to pareizāk izdarīt?

1. Ar ko piebarot kombikorms vai rupmaize(prof. barība dārgi sanāks)?

2. Cik lielas porcijas?

3. Cik dienas?

4. Kā labāk pasniegt kombikorms mērcēt/sausu, maize mērcēt/tīkliņā.

5. Pirms ķeršanas, padomāt ko garšīgāku?

Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Lai cik tas varbūt neliktos daudziem dīvaini, bet ir vietas kur dažādu sugu zivis nez kāpēc paaugas līdz zināmam lielumam un tad arī savā attīstībā un augšanas lielumā burtiski apstājas. Nezinu tam izskaidrojumu, jo neesmu zinātnieks, bet viena doma man ir un tā ir saistīta ar noteiktās zivju sugas pārapdzīvotību. Tagad par tālāko. 1. Kombikorms vai rupjmaize. Pēdējā noteikti ņemama ir tā saucamais ķieģelītis. Vari jaukt kopā iepriekš gan maizi kārtīgi samitrinot un atdalot mīkstumu no garozas. Zivij nepatīk piedeguma smarža ko cilvēks nejūt, bet līnis gan. Pie maizes zivs pienāks ātrāk. 2. Puf....Es nezinu?...:))))) Cik ilgi tu taisies tai vienā piegājienā makšķerēt. Es nevaru tev iedot gatavu recepti stundai, divām, vai piecām. Es nezinu kas tajā vietā notiek ar mazajām zivīm ( kādā daudzumā ). Ja tu pamatā esi nobriedis zivi pieturēt uz ilgu laiku, tad protams ērtākā versija ir zivju kombikorms. Vēl laba lieta ir trušu kombikorms kas izstrādāts un sagatavots no zāles. Laba lieta un līnim patīk pa to rušināties. 3. Cik bieži barot? Ja iespējams, tad dienā reizi noteikti un ar to arī varētu pietikt, ja vien nav tuvumā lērums mazo rudulēnu, plicēnu, raudiņu..... 4. Kombikorms ir jāpērk grimstošais un granulās. 4 kg paka tev maksās ap 3,5 eur un tā paka tev pietiks četrām barošanas reizēm vienai copes vietai. Taču atceries, ka ir pa laikam jāiemet arī gatavās barības bumbas. 5. :))))). Iedod laša sviestmaizi :))))))

Atbildēts: 6.jūnijs 2016, 14:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā VairisS

Sveiks, Einār!

Šonedēļ iespringstu, lai noķert savu pirmo šī gada līni ezerā, kuru vēl īpaši labi nepazīstu, bet zinu, ka līņu tur ir pietiekami.

Jautājums par vietas izvēli. 80% ezera gultnes klāj mīksts zāļu paklājs, bet man izdevās atrast līcīti, kur pie pašām zālēm (niedres un meldri) metra dziļumā ir brīvs no šī paklāja - redzu, ka apakšā ir tumša zeme, var pat gliemežvākus saskatīt. Vai līnis uzturēsies pie tādas atklātas gultnes, vai tomēr ložņās pa iepriekšminēto zāļu paklāju? Doma ir atrast dabīgu copes placīti, pļaut un tīrīt negribētos.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Būs šajā placī par visiem 200%. Tikai iebaro un viss notiksies. Ar garantiju.

Atbildēts: 6.jūnijs 2016, 13:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mcgarrett

Sveiks meistar!

Jautājums par līņiem.

Rīta, vakara vai nakts cope ,kas būtu perspektīvāka?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Viss ir pilnībā atkarīgs no tā kur tu copē. Upe, vai ezera tas pirmkārt. Tālāk kas tas par ezeru. Piemēram Vecumnieku un citādu līdzīgu, uzpludinātu kūdras purvu ezeros līnis ņem cauru diennakti. Aizbrauksi uz uzpludinātu, smilšainu grants karjeru ar dzidru ūdeni, tad līni redzēsi tikai pa ļoti apmākušām naktīm kad var ar pirkstu durt sev acī tāpat neko neredz. Standarta ezeros tomēr cope ir vēlu vakarā, nakts melnumā, un ļoti agrās rīta stundās kamēr saule vēl nav pacēlusies redzamības zonā. Taču protams, ir bijuši visādi izņēmuma gadījumi, bet iepriekš minētais ir pamatā. Reālākais variants ir iebrauc vai nosēdies krastmalā ap plkst. 18 un sāc darboties. Iebaro, pamakšķerē mazuļus:)))), un gaidi lielo.

Atbildēts: 6.jūnijs 2016, 13:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kris

Sveiks. Valmieras rajons, varat ieteikt kādu vietējo dīķi/ezeru, izņemot Burtnieku, kur varētu būt laba līņu cope, ja ir zināms?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu laikam nemācēšu tev pateikt ap Valmieras pusi kādas labas līņu vietas, jo tuvākā kur esmu bijis ir Sedas purvi, bet tas jau ir krietni vien tālāk. Varbūt kāds padalīsies komentāros.:))))

Atbildēts: 6.jūnijs 2016, 13:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurciks66

Sveiki,

Vai Daugavā brekši jau sākuši baroties? Cik saprotu, tad laikam jau būs iznārstojuši. Sevišķi interesē starp Rīgas un Ķeguma hesiem. Un kā ar Aivieksti?

Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Par Aivieksti man tiešu ziņu nav, bet patiesībā tur katru gadu breksis vai ālants ir uzdarbojušies itin labi. Tāpat nevajag aizmirst par karpām. Es zinu, ka šogad veči brauc uz Daugavas līci kas atrodams, ja pārbrauc no Pļaviņu puses Aiviekstes upei un tad pēc pāris simts metriem nogriežas pa kreisi. Jātiek līdz kapiem un tad jau noorientēsies uz vietas.

Atbildēts: 13.maijs 2016, 10:59 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā diametrs

Dažreiz esmu Ogrē un nevaru atrast veikalu, kurā strādā. Cik saprotu - vis kaut kas interesants atrodams.

Atbild Einārs Siliņš

Esmu Tirdzniecības Centrā Dauga kas atrodas Rīga - Daugavpils ceļa malā.

Atbildēts: 13.maijs 2016, 10:55 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā VairisS

Sveiks, Einār!

Šajā nedēļas nogalē esmu nolēmis doties savā pirmajā līņu copē. Ieplānots doties uz vidēji lielu, seklu ezeru Latgalē. Pašķirstīju lapas ar iepriekš uzdotajiem jautājumiem, tomēr dažas neskaidrības palika.

1) Kā tad īsti ir ar zemes piejaukšanu piebarojamajai barībai ezerā. Kāda ir ieteicamā attiecība barībai (līnis, karūsa) pret zemi no kurmja rakuma? 2:1?

2) Lasīju, ka līnis meklējams pie jaunajiem meldriem. Vēlējos uzzināt par citu līnim tīkamu ezera veģetāciju. Piemēram, vai vērts līni meklēt peldošu augu (peldošo glīveņu, lēpju, ūdensrožu, ežgalvīšu, sūreņu) ielokā?

Jau iepriekš pateicos!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es parasti cenšos jaukt zemi pret barību 50 : 50. Līņi nestaigā lielos milzīgos baros, tāpēc iebērtā barība tik ātri nepazūd, ja vien to nenotiesā mazās zivis. Kas attiecas uz otro jautājumu, tad pats esmu pārliecinājies, ka līnim labāk patīk meldri un niedres. Ārī starp lēpju lapām tas jūtās droši.

Atbildēts: 12.maijs 2016, 12:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā banans

Sveiks.

Tā kā esi no Ogres tad nolēmu pajautāt...Vai posmā Ķegums-Salaspils kaut kur Daugavā jau ķeras brekši?Ja jā tad varbūt vari kādu konkrētu vietu nosaukt?

Paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Tā pa nopietnam nekas nenotiek. Trāpās kāds pličuks, bet ar to arī viss beidzas. Arī vietā kur es pārsvarā ganos nekas lielāks par 700 gr plakano neķeras. Ūdens vēl auksts un te arī rezultāts.

Atbildēts: 20.aprīlis 2016, 14:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurciks66

Sveiki, Atvainojos par glupu iesācēja jautājumu. Ir daudz lasīts un raidījumos skatīts par vimbu copi, bet man šķiet, ka nav pieminēts galvenais - cik lielā mērā copi ietekmē laika apstākļi, ūdens līmenis un duļķis? Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Par tevis nosauktām lietām rakstīts ir ļoti daudz.:))))) Pateikšu tev īsumā, ka visas trīs lietas ietekmē jebkuras zivs copi un ne vien pa dienām, bet arī pa stundām.

Atbildēts: 19.aprīlis 2016, 15:24 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā aivars36

Sveiks meistar esi dzirdejis pa Limbažu lielezeru ka ir tur ar liņiem vini nem tur vai nav vispar

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Atklāti sakot par Limbažu Lielezeru varu pateikt tikai to ko zinu no ziemas zemledus mačiem. Vasarā tur bijis neesmu.

Atbildēts: 19.aprīlis 2016, 15:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager