Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā ivis169

Sveiciens Ogres meistaram. Man ir jautājums.Kādu fidera kātu labāk izvēlēties cietāku vai mīkstāku.Noskatīti ir Salmo diamond un byron x-act.Byron liekas mīkstāks.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Kas attiecas uz tevis pieminētajiem brendiem tad tev jājautā N-G. Es varu atbildēt, bet.......:)))))

Man ir cita produkcija un pieklājīgi kvalitatīva.

Raksti uz einis2@inbox.lv, tad jau sarunāsim.

Atbildēts: 17.jūnijs 2014, 10:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā primaats

sveiks Einār !sakiet lūdzu breksis mīl melasi !bet kā ir ar līni ???paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Šeit pēc būtības nav ko daudz iespringt. Es vienmēr lietoju tikai veikalos pirktās, gatavās barības. Ja līnim, tad līnim, ja breksim, tad breksim domātās. Abas barības miksēju ar kaut ko rupjāku. Teiksim barību Lielai zivij, vai karpu barību. Praktiski nekad nelietoju neko no smalki maltā gala. Ja vajag palielināt barības daudzumu ņemu palīgā zivju, vai trušu kombikormu. Ja cope ir vāja, vai nav vispār mēģinu kaut uzlabot ar atsevišķiem atraktoriem. Sliekas, koriandrs, motils, kaņepe, ķiploks, medus, anīss....Noteikti klāt barībai lieku Beļģu cepumus. Cenšos lai barības krāsa neatšķirtos no gultnes krāsas.

Atbildēts: 17.jūnijs 2014, 10:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuzijs

Šogad ļoti interesanti manā copes vietā........sabaroju ...ap pludu liņi uztaisa īstu ,,džakuzi"....bet tārpu nejem. Mainu dziļumus ...nelīdz....kur varētu būt fiška....

Zivs ir bet šogad nejem....vispār.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Nu tā, ka neņem vispār gan nevajadzētu būt. Daudzās ūdenskrātuvēs līnis tagad ir jau nārstā, bet kā jau esmu teicis tad visi līņi reizē nenārsto.

Neesot klāt, un pats neizmēģinot noteikto vietu, neko ieteikt nevaru.

Atbildēts: 16.jūnijs 2014, 16:54 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā legionars

Sveiks!Žurnālā Tu rakstīji,ka karpu āķi nederot uz līņiem!Ja nav noslēpums, kādas firmas āķus pats izmanto šai copei?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Jā, līņu copei karpu āķi neder pilnībā. Pareizāk sakot derēt jau der tikai tik tālu cik uzsprausta ir ēsma....:))))). Piecirtiena brīdī labākajā gadījumā zivs uz āķa atrodas dažas sekundes un ir projām. Es nemaz te nerunāšu par tukšajām copēm.

Tikai un vienīgi lietoju angļu Drennan āķus ar plakanajām galvām un nevis riņķiem. Vispār, pēdējos gados esmu gandrīz pilnībā pārgājis no āķiem ar riņķiem ( auklas piesiešanai) uz āķiem ar plakanajām galvām. Zivs mazāk baidās, ērtāk uzspraust ēsmu, bet ja nepieciešams lielāks ēsmas daudzums tad ērtāk to uzvilkt uz pavadiņas pār āķa plakano galvu nekā riņķi.

Atbildēts: 15.jūnijs 2014, 08:16 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Patiik

Sveiki Einār!

Rakstijāt par trušu barību. Granulas aplejat ar ūdeni iepriekš, vai pietiek sajaukt ar kopējo barību un tad lēnām mitrināt? Cik gaudz granulas uz 1kg pievienojat, lai zivis nepārēdas?

Ar patiesu cieņu, Juris.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Granulas tāpat pie ūdens apleju un ļauju piemirkt. Ik pa brīdim apmaisu. Tik ātri cik gribētos, tās nesamirkst, tāpēc jārēķinās ar kādu pusstundu vismaz.

Tā īsti nesapratu to domu par 1 kg. Viens kilograms kopējās barības? Ja tā, tad 50 : 50. Taču es siltā ūdenī vēl lieku klāt atraktorus. Ja man tagad jāapraksta ko un kā, un cik daudz, tad sanāks vesels monologs. Parasti ir līdzi vairākas, iespējamās versijas. Tas attiecas uz straumi, dziļumu, sīkzivju klātbūtni un t.t.

Nu nevaru visu aprakstīt kaut gan esmu šo tematu aizskāris jau neskaitāmas reizes un to visu var izlasīt portālā copeslietas.lv, ieiet nomad.lv, vai lasīt žurnālā Copes Lietas.

Atbildēts: 12.jūnijs 2014, 18:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pop-up

Sveiki, Einār!

Izlasīju Tavu rakstu Copes lietās un noskatījos dažus raidījumus nomad.lv par līņu copi. Cik sapratu, tad tā ir Tava TOP zivs, ko vislabāk patīk un vislabāk māki ķert, bet radās jautājums - vai tiešām šī cēlā un skaistā zivs ir jāēd!? Kāpēc neļaut tai vairoties un augt lielai? Kāpēc kaut kur pazūd cieņa pret to? Varbūt vismaz raidījumā atbrīvot un rādīt piemēru jaunajiem un pārējiem makšķerniekiem, ka nav jāiztukšo Latvijas ūdenstilpnes.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Jā, es esmu par to, ka zivs ir jāatlaiž, jā, es esmu par to, ka par draugiem un neēdamiem var uzskatīt jebkuru gaļas produktu. Ja tu pērc veikalā kaut vai cīsiņu, tad tur ir mikronās daļas gaļas.

Jautājums no kurienes nāk gaļa?

Kas attiecas uz zivi kā tādu un cik tā ir cēla, tad te var izplūst garos tekstos.

Cilvēki audzē zivis, ķer tās tīklos, māna murdos. Ja tas viss notiek legāli un atļautā skaitā, tad dabā ir līdzsvars. Tas ir tāpat kā medniekiem. Tiek izšauts tikai tik cik zinātniski pierādīts, ka ir nepieciešamība.

Ja, par piemēru, vienā ezerā tā vien darīsim kā zivis atlaidīsim, tad zini kāds būs rezultāts? Zivs vairosies un neaugs augumā. Tā tu arī ķersi pārsimts smagus eksemplārus un nejutīsi nekādu baudu.

Jebkuram dzīves vai sadzīves veidam ir savs izskaidrojums.

Es tev pateikšu kaut vai vienu. Es ņemu no zemes tārpus makšķerēšanai, bet pienāks laiks kad tie ēdīs mani.

Cieņa, kā tu raksti, zūd tikai maliķiem. Tik daudz zivju cik es esmu atlaidis savā dzīvē ļoti daudzi nav noķēruši un arī nenoķers.

Starp citu ūdenstilpnes Latvijā iztukšo tikai malu zvejnieki. Pārējie maksā par visu......, un no viņu naudām ienāk zivis atpakaļ mūsu ūdeņos un piesaistot Eiropas naudas to top vēl vairāk.

Jā, raidījumos es varu rādīt kā zivis atlaižu. Taču teikšu atklāti, ka atļauto daļu paņemu un nejūtos vainīgs.

Noteikti, ka izteicos pārāk asi, bet ja mēs pieejam no tavas pozīcijas tad arī augļkokam iespējams, ka sāp brīdī kad noplūc plūmi, ķirsi, ābolu, bumbieri......un kur vēl tie nelieši, zemnieki, kas uzar laukus lai tos apsētu, bet tajā pašā laikā sakapā sliekas, sienāžus, kurmjus, peles un citus sīkdzīvniekus.

Nekā personīga, bet pirms izvirzi domu varbūt painteresējies pie biologiem.

Atbildēts: 10.jūnijs 2014, 19:12 | 7 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Copmanis10

Sveiki ekspert!

Kādu sistēmu likt līnim copējos upē kur ir stipra straume?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Nu es ļooooti gribētu redzēt to vietu upē, kur lielā straumē dzīvo līnis. Nekādus ieteikumus šādā versijā pateikt nevaru.

Atbildēts: 10.jūnijs 2014, 11:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā salvis333

Labdien.

vai tagad līnim pie barības liec kādu garšas pastiprinātāju klāt? ja liec tad kādu? Vai tagad nārsta laikā vispār vajag pie barības ko likt.

Barība salmo-līnis, N-G līnis.

Vai pēc nārsta tik ko vajag.

un Lobē kādu attiecību starp zemi un barību taisi? 1:1 vai lai ir tumša kā grunts?

paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Copes sākumā es iztieku tikai ar iebarojamo barību plus 50% zemes. Ja nejūt līņa kustību mēģinu pastiprināt barību ar šķidriem atraktoriem. Visbiežāk tas ir sliekas aromāts, vai tieši līnim domātais.

Salmo līni vai Traper, vai N-G mix neizmantoju, bet gan ņemu Timar barību. Esmu pie viņas piešāvies un nesūdzos.

Lobē noteikti barībai jāpanāk tumša nokrāsa. Var būt arī tumši sarkana.

Nav nekādas starpības ar iebarojamo pirms un pēc nārsta. Vismaz neesmu novērojis. Starpība sāksies kaut kur ap jūlija beigām.

Atbildēts: 10.jūnijs 2014, 10:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā badapiicka

Sveiks!

Jau kādu laiku skatos Daugavpils veikalos, bet līdz šim ir atrasti kaukādi 2 lielo karpu boilu veidi un aptuveni 8mm vaniļas un zemeņu boilas, drīzāk - boiliņas, tas viss. Bet nekur nav tas, ko angliski dēvē par "pellets". Jau vairākas reizes netā ir redzēts, kā ar viņām darās, vakar arī paskatījos leišu video, kur ar Timar(starp citu;) ) mīkstām "peletēm" dancināja karūsas. Meklēju netā, bet neko īsti neatradu - vai ir kāds LV interneta veikals, kur viņas var dabūt? Sūtīt no kaimiņvalstīm lustes nav- ceļš maksās krietni vairāk par pašām "peletēm".

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Viss tas ko tu redzi jebkurā TV raidījumā, vai dažādās reklāmās no Kotas.lt ir pēc pilnas programmas dabūnams no manis, jo esmu viņu pārstāvis Latvijā. Tas pats attiecas arī uz Tiamar peletēm, iebarojamām barībām, atraktoriem, aerosoliem un daudz citām precēm. Diemžēl Daugavpils copes lietu veikaliem, tāpat kā citās Latgales reģiona pilsētu copes bodēs, nav īpašas intereses par ne tik pazīstamām copes precēm. Tāpēc Jums arī jādzīvo ar jau ierastajām klasikām...:)))) vai arī jābrauc tuvāk Vidzemei vai Zemgalei. Diemžēl, tā tas ir. Es pagājušā gadā ar visām šīm precēm apbraukāju visu Latgales pusi, bet ieinteresētība bija ļoti maza.

Ja ir vēlme tad varam sazināties, jo kaut kad pirms Līgo uz Latgales pusi došos, jo mazpamazām jau kaut kāda interse parādās arī par dažādiem jaunumiem copes dzīvē.

Raksti uz einis2@inbox.lv vai zvani 25407660.

Atbildēts: 8.jūnijs 2014, 13:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā raivonnen

Sveiks!Vēlos mēģināt noķer kādu līni,vieta zināma,esmu tur spiningojis un dzirdējis ka tur labi līņi ņem.Grunts gan ir tāda dūņaina,dūņas ap 30 cm.Vai ir jēga barot līni?Un cikos labākais laiks lai ķertu līņus?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Dūņaina grunts ir laba grunts. Īsta līņu vieta kur tam rakties.

Jābaro obligāti, ja gribi izsēdēt vairākus un smukus eksemplārus, bet ja ir liela zivs koncentrācija tad var arī iztikt bez barošanas. Pats gan bez barošanas līņus nekad neķeru, jo man ir slinkums gaidīt pa vakaru tās pāris copītes. Gribās tā biežāk pasportot.

Ja vieta tiek intensīvi barota, tad līnis var pieteikties arī pa dienu, bet tā protams, vakari un agri rīti ir tas labākais laiks.

Atbildēts: 8.jūnijs 2014, 10:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager