Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā copespro

Sveiks!

Ko vari pateikt par eholoti HUMMINBIRD PiranhaMAX 175x

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Šo eholoti neesmu lietojis, bet priekšgājēju Piranhamamax 160 esmu lietojis. Principā domāju ka šī ir laba eholote, ar ko var redzēt gultnes dziļuma maiņas, kantes, bet neko vairāk. Ja gribi jau detalizētāku attēlu būs jāpērk, kas krietni labāks, un dārgāks.

Atbildēts: 25.jūnijs 2014, 11:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ymk

Labdien!

Ar kuru vieglo spiningu: tests 1-8 grami un tests 2-10 grami es varētu veiksmīgāk izspēlēt LJ Tioga 2 collu ēdamgumiju savienojumā ar 4-5-6 gramīgām džiggalvām?!?! ..un kāpēc ēdamgumijas ar vieglākajām džiggalviņām dažkārt mēdz apmesties otrādi ap savu asi pie dažāda ietīšanas ātruma?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki!

Pēc testa spriežot labāks būs 1-8 grami. BET tas ir tikai pēc testa spriežot. Lai ko konkrēti pateiktu vajadzētu zināt konkrētus modeļus, vai kāts ir solid vai tubular. Principā mikrodžigam izmantoju solid kātus, ar ielīmēto spicīti, ar testu līdz 5 gramiem. Ja lieku ko smagāku, tad tam attiecīgi man ir light jeb vieglā džiga kāts, ar testu līdz 10 gramiem. Par apmešanos. Apmetās lietojot šarnīru ar čeburašku, vai klasisko džiggalvu? Ja šarnīra savienojumā, tad jāapskatās kādas formas cilpiņa ir čeburaškai. Tirgojās tādas ar diezgan šauru cilpu, līdz ar ko pie dribla āķa cilpiņa ieķeras. Labākas ir tās čeburaškas, kurām ir apaļa cilpiņa.

Atbildēts: 17.jūnijs 2014, 10:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā uldisb

Labdien,tā kā esmu iesācējs makšķerēšanā tad,jautājums-cik gramus smagu pludiņu un svinu vajag-makšķerēšanai līdakām uz dzīvo un kāds būtu pareizākais garums pavadiņai? Praktiski interesē sistēma makšķerēšanai,līdakām uz dzīvo?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki,

Ar pludiņmakšķeri neķeru, līdz ar to nemācēšu atbildēt. Šo jautājumu vari uzdot Normundam vai Eināram!

Atbildēts: 17.jūnijs 2014, 09:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Iesacejs1

Gribēju pajautāt vai ir kāda pamacība lai uzsliktu Mr. Greedy uzs pret zāļu āča ?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Mr. Greedy, kā arī citām šāda veida gumijām, es lietoju tikai offset āķus. Konkrēti 4/0 izmēru. Ievērt šo āķi var kā jebkuru offset, paskaties google tur ir daudz ilustrāciju kā to izdarīt - tik labi uzrakstīt nevar :)

Atbildēts: 16.jūnijs 2014, 10:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Saldsabols

Labdien.

Gribētu pajautāt.Kā ir ar tām gumijas peldošām vardēm? Labs māneklis priekš aizaugušajiem ezeriem? Kādi + kādi -?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki,

Gumijas vardes ir interesanta tēma. Ar viņām var ķert līdakas, turklāt pietiekami sekmīgi. Bet vislabākais periods šādai copei ir pats, pats vasaras sākums. Vēlāk zivīm sāk zust interese par šiem mānekļiem. Plusi ir tādi, ka varde iziet cauri praktiski visām aizaugušajām vietām, lēpeņu laukiem. Tātad tas ir vēl viens māneklis, ar ko var droši stāties pretīm zālēm. Mīnusi, metiens nav tāls. Varde ir ļoti viegla, un ja vēl ir pretvējš tad vispār lido slikti. Bet kopumā cope ar viņām ir ļoti interesanta.

Atbildēts: 6.jūnijs 2014, 12:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Meisters

Sveiki,

Iepriekšējā sezonā, iesāku braukāt uz seklajiem lagūnas tipa ezeriem, un uzsākot šo sezonu, ir radušies vairāki jautājumi-

1. Kādā dziļumā poperis ir efektīvs? Darbojoties pa Enguri man lieliski viņi strādāja, ezera pavisam seklajā galā, bet vai ar poperi var pacelt līdaku teiksim no 1-1.5 m dziļuma?

2. Pārsvarā lietoju top-water tipa manekļus, varbūt varat ieteikt, vēl kādu tipu, kas mēdz būt efektīvs? Doma bija mazos jerkus (-25g) pamēģināt šogad.

3. Kāda būtu pareizākā zivju meklēšanas taktika šādos ūdeņos? Kam pievērst uzmanību?

It kā nespiningoju pirmo gadu, taču pirmo reizi ierodoties šāda tipa ūdenskrātuvē, secināju, ka priekš manis, tā ir pavisam jauna pieredze un jaunas emocijas, tāpēc arī esmu nolēmis, šādiem ūdeņiem, šogad pievērsties vairāk un nopietnāk...

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki,

Poperis, kā arī valks, pamatā ir domāts seklām vietām. Bet esmu bieži novērojis ka poperis ir spējīgs pacelt līdaku, arī no 1 metra un pat nedaudz dziļākām vietām. Šeit arī ir ļoti svarīgs kāds noskaņojums ir plēsoņai - citreiz kad zivs ir aktīva, ar virsmeniekiem var strādāt stipri dziļākās vietās. Cits jautājums vai to vajag darīt, jo man liekas ka te efektīvāki ir mailes vobleri, ar seklo iegrimi.

Pamatā ja runājam par seklajiem ezeriem, tad, viena mānekļu grupa ir dažādi vobleri - poperi, valki, krouleri, minnow, kranki utt. otra grupa ir gumijas, kas ļoti labi strādā, komplektā ar offset āķi. Protams, arī vecos labos rotiņus un bleķus neviens nav atcēlis. Kas attiecas uz džerkiem, strādā viņi seklos, un ne tik seklos ezeros. Džerkoju ar dažāda lieluma mānekļiem. Mini džerkus var mierīgi izraustīt ar tviča kātu, atbilsotša testa. Lieliski strādā Strike Pro Baby Buster, mazie džerki.

Jā, zivs ir jāatrod šādos ezeros. Protams, vienota recepte te nav. Katrā ziņā jāsaprot tas, ka seklos ezeros līdaka pamatā sēdēs zem lēpēm, lēpju laukos, vai piemēram pie pašas meldru malas. Bieži var novērot tādu kā zivju pulcēšanos vienā vietā - ir vietas kur līdakas ir daudz, bet burtiski blakus līcī, vispār nevienas copes. Vēl no svara ir ūdens līmeņa svārstības, vēja virziens. Principā, lai būtu saprašana, kas notiek, vajag pēc iespējas vairāk laika pavadīt konkrētā ezerā, pētot to, meklējot dažādas interesantas vietas.

Atbildēts: 6.jūnijs 2014, 12:31 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Mr.Wolf

Sveiks meistar.Ceru ka esi bijis Zebrus ezera, jo jautajums bus saistits tieshi par to ezeru.

Ja esi tur keris lidakas vai zandartus, pastasti par savu pieredzi.

kur man tagat meklet zandartus? Zales vai dziluma? Vai vinjs kert uz vobleriem vai dzigiem?

Kur man isti lietot poperu? Vai vinu lietot pie zalem?

Paldies jau ieprieksh par atbildi.

Ne asakas.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Zebrus ezerā esmu bijis. Vairāk gan tur esmu ķēris līdakas, bet arī uz zandartiem esmu braucis. Šobrīd zandartam nārsts ir tikko beidzies, līdz ar ko zivs sāk palikt aktīva. Es viņus meklētu uz dziļumu kantīm, vietās kur ir akmeņaina gultne. Pamatā tomēr strādātu ar džigu, tai pat laikā noteikti mēģinātu krankus ar dziļu iegrimi, arī dīp mailes. Protams, attiecīgās vietas, jāizvēlas vobleri ar attiecīgu iegrimi. Poperis ir izteikts virsmas māneklis. Es viņu lietoju gar zāļu, lēpeņu malām, dažādos lēpeņu logos. Principā poperis ir vislabākais pašos pirmajos vasaras mēnešos, kad līdaka vēl uzturās zālēs, un ir aktīva. Ne asakas!

Atbildēts: 1.jūnijs 2014, 17:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Bakja

Sveiks Māster,klau ko jūs ieteiktu spinigojot gaujā, pilnīgam iesācējam ,zinot tos kokus, kas ir apakšā:)

uz ,ko labāk ķert ,vobleri ,vai poperi lietot ,un kādu tieši ,kaut ko no lētā gala varbūt varat ieteikt :) kas peld pa virsu tikai vai kam iegrime ir no 20 cm - 50 cm ,kādu izvēleties ...

Doma ķert vairāk ,līdaku un meženi....!!!!

Un kā ir pareizi, ir auklu siet , ja es gribu meženi ķert, pie voblera vai popera , pa taisno pie voblera var siet vai nē ? jo cik zinu ,pavadiņu nav tas labakais uz meženi,tos griezuļus vajag kaut kur likt ,ko jūs ieteiktu ????

Un gaujā uz ko jūs sapalu ieteiktu ķert ???

Un kā tīt spoli atri vai lēni ,velkot vobleri vai rotiņu ...

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Gaujā neesmu biežs viesis, līdz ar to pilnīgi precīzi nevaru ko ieteikt. Principā ja zini konkrētās vietas dziļumu, zini arī ka apakšā ir dažādi nogrimuši koki, vai citi šķēršļi, vari ķert ar vobleriem, kuriem ir nedaudz seklāka iegrime. Droši vari mēģināt Kosadaka ION sēriju, kas ir pietiekami labi strādājoši. Vēl no Kosadaka, ir tāda sērija Volt un Mascot. Ja ir diezgan sekls, tad var strādāt jau ar vobleriem, kuri peld tuvu ūdens virsmai - Kosadaka Cord, vai Costa, piemēram. Meženēm var izmantot sekli grimstošos krank manekļus, poperus arī valkus. Pavadu meženēm nevajag, bet nav jau teikts ka līdaka nepagrābs Tavu vobleri. Griezuli īsti nevajag, bet karabīni gan, lai atvieglotu mānekļu maiņu. Iesaku izvēlēties labas kvalitātes karabīnes, jo bieži šīs te mazās lietiņas dēļ zaudējam mānekļus.

Sapals ir cita opera. Sapalus parasti ķer uz seklās iegrimes krankiem. Ja sapalus ķeram no krasta, tad prasās samērā garš kāts, ar vieglu testu, lai var tālu iemest vieglu mānekli.

Kā tīt spoli? Dažādi. Vajag eksperimentēt. Ja galā ir kranks, tad nevajag īpaši ātri vilkt, ja minnow vobleris, tad variējam. Ar rotiņu arī pēc sajūtām.

Atbildēts: 28.maijs 2014, 10:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā SAW

Sveiks!

Vēlos tev pajautāt tev kādu ieteikumu par to kādā secībā sākt pārbaudīt mānekļus kuri atiecīgajā dienā/vietā strādā, ķerot līdakas?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Ja ir vieta, kur es agrāk neesmu ķeris, un vienīgais ko zinu ir dziļums, reljefs pēc eholotes, tad pirmos es laižu darbā voblerus. Sākumā var ar krankiem meģināt paņemt aktīvo zivi - asari, līdaku. Pēc tam var mēģināt tviču ar minnow vobleriem. Ja līdakas neatsaucās, tad lieku lietā gumijas, dažādos izmēros, krāsās. Ja grunts atļauj, un gribi ķert asari, zandaru, tad var džigot. Katrā ziņā šī nav tāda viennozīmīga lieta, domāju ka katram copmanim ir sava pieeja pie tā!

Atbildēts: 28.maijs 2014, 10:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 19daniels99

Man ir mušiņmakšķerēšānas kāts un gribu spiningot līdakas.

vai kāts ir piemērots šādai spiningošanai?

Atbild Mārtiņš Babris

Pats ar mušiņmakšķerēšanu nenodarbojos, bet zinu ka ar šādiem kātiem ķer līdakas, tikai šim kātam ir jāatbilst konkrētai klasei. Vairāk par šo uzjautā ekspertu sadaļā Robertam!

Atbildēts: 27.maijs 2014, 20:26 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager