Labdien! Sakiet, kur var iegādāties ziemas copei ceļu aizsargus? Cik nopratu, tie nav makšķernieku veikalos un tos jāgatavo pašiem. Varbūt varat ieteikt kādu lietpratēju, kurš tādu praktisku mantu meistaro un pārdod? Paldies?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Labdien! Sakiet, kur var iegādāties ziemas copei ceļu aizsargus? Cik nopratu, tie nav makšķernieku veikalos un tos jāgatavo pašiem. Varbūt varat ieteikt kādu lietpratēju, kurš tādu praktisku mantu meistaro un pārdod? Paldies?
Ceļu sargus pamatā visi gatavo paši, tiesa var piemērot arī kaut ko no sporta preču veikalos nopērkamajiem, bet tie ne visi tur mitrumu un nav domāti ilgstošai tupēšanai.
Ja gribi uztaisīt ērtus ceļu sargus, tad vislabāk tos gatavot no tūristu paklājiņiem, kuriem vienā pusē ir folija, šādi paklājiņi ir nopērkami visos sporta un tūrisma preču veikalos un arī lielākajos lielveikalos, paklājiņus sagriež gabalos un sašuj kopā, citi tos pietin pie kājas ar skoču, citi piemeistaro siksnas.
Sveiks Māster! Vai tu liec karabīni makšķerējot ar bļitku? Kāda materiāla karabīnes veikalā pārdodat?
Lai vieglāk nomainīt bļitkas es izmantoju nelielas karabīnītes, izmantoju SALMO un OWNER firmu Japānā ražotās mikro karabīnītes, no kā tās gatavo ražotājs nezinu, bet kalpo labi.
Ko Jūs varat pateikt par Osprey spolēm?
Droši vien, ka esmu atpalicis no dzīves, bet neko par šādām spolēm neesmu dzirdējis
Labdien! Gribu nopirkt jaunu spiningu, bet nevaru izvēlēties kas labāk test 10-30g vai 15-40g. Vasarā lielāko daļu spiningoju gan velcējot gan metot. 50% uz 50%. Paldies par sniegto atbildi.
Ja būtu tikai mētāšana, tad es ieteiktu mīkstāku kātu, bet tā kā pats saki, ka arī velcē, tad viennozīmīgi jāņem cietākais kāts, pietam 15-40 ir normāls līdaku kāta tests un tas pirmais skaitlis jau nenozīmē, ka nevari lietot mazākus mānekļus, bet gan ieteicamo mānekļa svaru.
Sveiks! Zinu, ka Peipusā ir brekši, gribētu pamēģināt uz ledus ar pludiņmakšķeri, ar ko būtu vislabāk iebarot, vai sviniņu labāk turēt uz grunts, vai piepaceltu. Un kā turēt āķi uz grunts? Vai kaut kas labāks ir breksim pa mēslu slieku, ziemā neesmu mēģinājis. Paldies!:)
Breksis ir un ļoti labs, ja zini kur viņi uzturās, tad piebarojot var savilkt labus lomus, brekšu pludiņmakšķerei āķis ar ēsmu un mazais kontrolsvariņš vienmēr atrodās uz grunts, iebarošanai vari izmantot vai nu gatavās brekšu barības, labāk granulētās, vai nu kombikormu, protams, ka motiļi strādā vis labāk, bet nu krīzes laikā es tos tikai pieminu. Pats uz āķa lieku 5-8 lielus motiļus, sliekas ziemā neizmantoju, bet veči lieto un reizēm pat ļoti veiksmīgi.
Sveiks! Raidījumā ''Zveja'' dzirdēju, ka Egons Simsons taisās izveidot jaunu makšķerēšanas skolu jaunatnei. Vai Jūs nezināt kaut ko precīzāk par viņa nodomiem? Paldies . :)
Es zinu tikai to, ka dažādu nodomu dažādiem cilvēkiem ir ļoti daudz, arī man pašām, tikai par cilvēkiem spriež pēc padarītajiem darbiem nevis nodomiem, ja Egons to izdarīs, visi būs ieguvēji, ja neizdarīs, tad tas arī paliks tikai nodoms
Labdien! Vēlos pamēģināt lielo asaru medības. Lielas ticības bļitkām un šķērsbļitkām man nav, tāpēc domāju zināmo apgabalu 6-8(m.) dziļumā apmakšķerēt ar nelielu mormišku. Pie viena āliņģa ilgi sēdēt nepatīk, tāpēc rodas jautājums par to vai tāda 3,5-4mm mormiška spēj piesaistīt asara uzmanību no pietiekoši liela attāluma un cik tas liels varētu būt. Ezera ūdens ir dzidrs, bet man tāda sajūta, ka tajā dziļumā redzamība nav no tām labākajām. Tāpēc varbūt, piemēram, šķērsbļitkas būs stipri rezultatīvākas, jo vienkārši rada lielāku "trobeli"...
Ja ņemam vērā, ka tagad ir jau pavasaris un asaru punčos pamazām briest ikri un pieņi, tad mormiška būtu pareizākā izvēle, no rudens puses es ieteiktu tomēr bļitku, veiksmīgām asaru medībām pats galvenais ir vietas pārzināšana, jo lielā daļā iekšējo ūdeņu lielie asari iznāk medībās tikai uz kādu nelielu laiku un ja tu īstajā laikā neatrodies īstajā vietā, tad ...... nekas labs tur nesanāk. Runājot par āliņģu attālumu vienam no otra, tad zivju meklēšanas laikā droši urb āliņģi no āliņģa metrus 15, bet urb pēc kaut kādas shēmas, lai vari nosegt pēc iespējas lielāku laukumu. Viena āliņģa apmakšķerēšanai arī es pats neveltu vairāk par 2-3 minūtēm, ja copes nav, tad eju tālāk.
Sveiki Grabovska kungs. Jaunajā Copes Lietu žurnālā jums bija raksts par ūdām. Gribēju pajautāt kurā vietā var nopirkt tās sarkanās ūdas ar karodziņu?
Vispirms atgādināšu, ka līdakas drīkst ķert tikai līdz 15.martam, par ūdām jeb līdaku makšķerēm runājot, veikalos ir ļoti daudz dažādu konstrukciju līdaku makšķeru, es pats lietoju paštaisītas makšķeres, citi lieto gatavas pirktās, tā īsti nezinu par kādas konstrukcijas makšķerēm tu runā.
Sveiki, es gribu zināt vai Priedaine Bumburatteka upē ir līnis un karūsa?
Labs jautājums, es savukārt gribētu zināt kur ir tāda atteka, neņem ļaunā, bet es tiešām nezinu
Kā ar copi Peipusā, esi bijis?
Neteikšu, ka man Peipuss, tāds kāds tas ir tagad, ļoti patīk, ‘pēdējos divus gadus pat nebraucu uz turieni, daudz darba un ja godīgi, tad veltīt 4-5 stundas dienā ceļam, lai tik pat stundas makšķerētu man negribās, garšīgas un smukas zivis varu noķert arī tepat Rīgas tuvumā.