Sāku 22:00 ezera puses Rīgas pusē, beidzu 12:00. Līdz 02:00 ne piesitiena, ja neskaita vienu ķīsi, lai arī viss tika izmēģināts. Nolikos slīpi, līdz atsāku ap 07:00. Kā pacēlās līmenis un parādījās straume, tad sākās arī copes. Summā 3 virs 1kg, kādi 10 0.5-1kg, tad vēl visādi mazāki brīnumi.
Laikapstākļi gan ekstremāli – copes varēja redzēt tikai 20% no visām realizētajām copēm vēja dēļ (mana neprašana noteikti). Īsti neprotu eleganti dabūt nostieptu auklu stipri vējainā laikā – kādi padomi?
Diezgan zīmīgi, ka viss krasts no rīta pazuda, kad sākās cope :)
bbw, 18.augusts 2021, 14:49
Man aktivitāte ezerā ar adrenalīnu, sk. nod. Babītes ezers, ( pēc tādas devas ar līdaku negulēsi visu nakti) norisinājās no
1.30 - 5.30. Pliči nemocīja, uzķērās trīs lielas vīķes. Centies gulēt ar atvērtām acīm :).......
Varkalī, ja ir straume auklu var nospriegot ar kārtīgu svina pļentaku galā, vai arī to izdarīs straume pati. :). Tādā gadījumā nekas cits neatliek kā saīsināt iemetiena attālumu. Pastavīgajiem copes vietu apmeklētājiem ir zināmas zem ūdens bedrītes un pakāpieni kuros var nosēdināt sistēmu. Vēl varu ieteikt (ja esi pārliecināts, ka nebūs zacepu) izmantot tievāku auklu un mazāku barotavu. Pats zini, ka straumes stiprums ir relatīvs un virziens var mainīties dažu stundu laikā. Ir vietas, kur ir zemūdens atvari, bet tas attiecas uz pludinātājiem un fīderim vajag īpašu sistēmu, lai nesamudžinātos. Tā kā ar gulēšanu pie Varkaļa jābūt piesardzīgam. Visādi brīnumi ir notikuši (rudens peldošās salas, zari un tt.).