Nezinu, vai taisnība, vai nē, bet sapropeļa iegūšana neesot ekonomiski pamatota. Ezeram blakus atrodas purvs, kurā iegūst kūdru. Kāpēc? Laikam tāpēc, ka tas ir ekonomiski pamatoti.
Kas notiek pēc sapropeļa izsmelsšanas? Veidojas bedres bez dzīvības. Tur vairākus gadus neaug ūdensaugi, tātad nedzīvo arī zivis.
Vai daudz zivis esat noķēruši izbagarētajā ezera bedrēs, kur ir vis dziļāk? Man nez kāpēc tur visas noķertās līdakas ir bijušas uz atklātā ūdens un ūdens augu robežas un dziļāk lapās. Pa vidu mētājot mānekļus, laikam ir bijis tikai viens asarītis.
Mirtin, par upīšu līkumu bagarēšanu. Teiksim starp punktu A un B pa taisno ir attālums 1 km un kritums 5 cm. Bet lik ločiem šis attālums var būt vairākas reizes lielāks un straume rezultātā būs vairākas reizes lēnāk. Veidojas sanesumi, aizsprostojumi, lēnāk noskrien palu un lietusūdeņi. Līdzenās un purvainās vietās tāda upīšu taisnošana ir normāla prakse, lai novērstu zemju applūsšanu. Spilgts piemērs šādai darbībai ir Meirānu kanāls. Droši vien no dabas drauga viedokļa tu uz šīm lietām skaties ar lielu nepatiku, bet ja tev pašam būtu jādzīvo un jāsaimnieko šādā vietā, tad arī skatījums uz dzīvi būtu "nedaudz" savādāks.
12.aprīlis 2011, 09:44 |
links