14.mai
Manas upes
Makten krāšņā foreļmammīte ap 35cm iekāroja līdakai domāto 3. rotiņu, paņēma zemkrāces atstraumē. Pēc iekritušā vēderiņa varētu domāt ka jau iznārstojusi. Interesanti ka šo posmu biju jau norakstījis kā foreļu iztukšotu, vasarā te velti centos kādu izmānīt.
Smuka gan!
Vai tad foreles nārstot nedodas uz citurieni, ne tur kur vasarā dzīvo?
Josifs> ja pamatupē ir pietiekami oļaini/grantaini brasli, tad nārstos turpat. Pie tam šai upei vienīgajai pietekai kura piemērota kā foreļu bērnudārzs, pašā apakšā ir atjaunots dzirnavu dambis. Bet augštece pamatupei ir rāma un tek caur purvainu apvidu, gultnē dominē smiltis, arī garām. Tā ka nav jau kur migrēt, bet tas arī slikti, jo gandrīz visi nārstam piemērotie brasli pārsvarā biezi noauguši ūdenszālēm. Iespējams tas arī ir viens no galvenajiem iemesliem foreļu skaita dramatiskam samazinājumam. Atceros 90.tajos brasli bij daudz tīrāki, ne tik biezi noauguši.
Nu skaidrs! Tad jau tā viena no tām upītēm, kurās dzīvo dažas foreles. Savā īsajā foreļošanas praksītē ir radies priekšstats, ka pa kādai forelei ir katrā mazliet straujākā upītē.