atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 2.nov

Kur tagad meklēt breksi Lielupē? Aiz zāļu malas liekas vairs nav. Kaut arī tiek barots. Vai arī baltie vairs nestrādā?

Senkjū!

A Normunds Grabovskis

tur vispār šogad viss kaut kā ne tā notiekās, vietās, kur viņi parasti ir tagad bieži vien ir tukšums, man arī pagājušajā nedēļā sanāca aplauziens paliels :), nezinu ko atbildēt, es to dīķi nesaprotu un īsti nemīlu :), tāpēc arī īpaši informācijai nesekoju, katrā gadījumā zāļu kante tur strādās līdz pat vēlam rudenim, vaina ir citur

Atbildēja: 20.08.19

Sveiks, jautājums par feederi.Pamēģināju fīderi. Kad vilkt ārā kad copē?:) Cope nepārtraukti ir, bet velku ārā par ātru. :)

A Normunds Grabovskis

:) nu te es tev nekādi nevarēšu palīdzēt :), tik vienu gan varu pateikt, ja tev copētu normāla zivs, tad viņa uzsēstos uz āķa, ļoti iespējams, ka tev ēsmu plucina mikro pliči vai auslejas, vai … tev tās ir "vēja copes" :))), kad vējš tirina spici un pašam tik ļoti gribās ieraudzīt copi, ka sāc reaģēt uz jebkuru kustību :))), mācīties aizbrauc uz kādu vietu, kur ir vismaz vidēja izmēra zivis un būs cita bilde :)

Atbildēja: 20.08.19
J Olcis

Sveiks!

Man bēda copēju Māris dīķī un nekas lielāks par pirksta lieluma raudu nesanāk redzu kā veči velk brekšus bet man kā nav tā nav. Uz āķa lieku baltos tārpus. Kas par problēmu ko es daru nepareizi.

Un otrs jautājums uz balta tārpa kūniņām ķert var????

A Normunds Grabovskis

:) vis ticamāk, ka tu ēsmu neliec uz grunts, nebaro un copē biki citā vietā un distancē kā veči, kuri velk brekšus :), neredzot visu procesu man ir grūti pielabot tavas darbības, bet brekšu copes galvenais noteikums ir lai ēsma būtu uz grunts uz kūniņām ķert var, kamēr tās ir gaiši brunas, daudzās valstīs pat speciāli gatavo kūniņas - kasterus, bet ar tām jāmācās strādāt, jāglabā tās ūdenī, jo citādāk tās pārgatavojas un paliek zivīm neinteresantas, vienu vārdu sakot čakars, uz tām tumšajām kūniņām, kas izveidojas tārpu bundžā ķer4t var, bet diez kas nebūs, tās ir trauslas un ne visas zivis tās ēd

Atbildēja: 14.08.19

Sveiks, Meistar!ne tik daudz jautājums. Paldies par savu laiku, ko velti mums forumā. Runāšu visu vārdā, augsti vērtējam un lai dzīvē viss izdodas! Tu esi spilgts piemērs teicienam, nav stulbu jautājumu, ir stulbas atbildes!Gaidam raidījumus par nepiebarotām un svešām vietām, jo tur parādās tā meistarība!

A Normunds Grabovskis

PALDIES , ka novērtē :), laiku viss šis pasākums aizņem diezgan daudz :), bet es smejoties sevi saucu par copes sludinātāju :), un ja es šo nedarīšu, tad kurš cits to darīs :)? es gan parasti necenšos ķert iebarotās vietās :), vispār cenšos nemelot, nekad un nevienam, labprāt braukātu ar filmēšanu tikai pa svešām vietām, bet tad vajag vismaz kaut kādu informāciju par notiekošo tajos ūdeņos, diemžēl vietējie takuziņi ne labprāt dalās ar informāciju, tad nu sanāk, ka reizēm ūdenskrātuves atkārtojas :).

Atbildēja: 12.08.19

Sveiks!

Jautājums par brekšu copi septembrī.

1)Kur septembrī meklēt brekšus? Dziļākās vietās vai seklumā?

2)Vai ir jēga doties uz nakts copi vai tomēr labāk pa dienu, agri no rīta?

3)Kāda varētu būt veiksmīgāka ēsma? Baltie tārpi, kukurūza vai sliekas?

4)Kādus aromatizātorus izmantot klāt pie barības?

A Normunds Grabovskis

1. viss atkarīgs no ūdens kur copēsi un laika apstākļiem, ja būs silts, tad breksis daudzviet būs vēl seklumā, ja vēss, tad ezeros un ūdenskrātuvēs viņi būs jau dziļumu tuvumā, upēs ...kā kurā, daudzviet Gaujā un Ventā viņus pa seklumiem varēs ķert arī oktobrī un pat novembrī 2. viss atkarīgs no ūdenskrātuves dzīves ritma, nu nevar tā viennozīmīgi pateikt, ka naktī būs labāk, jā, daudzos ūdeņos naktī trāpās lielākie brekši, dienā vairāk, bet naktī lielāki, bet... ir tik pat daudz ūdeņu, kur rudeņos tieši diena ir aktīvāka un naktīs nekas labs nenotiek, viens gan ir fakts, brekšiem vienmēr labāk strādās iepriekš barotas vietas, ja vien to ir iespējams izdarīt ,tad var mierīgi pabarot vakarā un tad no rītas atnākot iedot nelielu, aktivizējošu barības devu un ļoti labi copēt, brekšojot bieži vien zivju stāvvietas atrašana ir 3-10 reizes svarīgāka par copes laiku, barības sastāvu vai ēsmas veidu, rudeņos tas ir īpaši svarīgi 3. baltie+pinki+sliekas+ motilis, jo vēlāks rudens, jo svarīgāks paliek motilis, makaroni, mīklas, kukurūza, grūbas ir vairāk vasaras ēsmas, lai gan es kukurūzu vispār neuztveru kā brekšu ēsmu, pārāk neregulāra ir tās darbība 4. nekādus, tu vairāk domā par barības krāsu, par barības konsistenci\lipīgumu, par barības svaru, nekā par barības aromātu, ja copē upēs vai lielos dziļumos, tad noteikti jāpadomā par to, lai barība neizskalojas pusūdenī vai neaiziet pa straumi uz leju, es pats diezgan daudz lietoju dažādus sīrupus, gan Sensas Aromix sērijā esošos aromatizētos, gan parasto cukura sīrupus no pārtikas veikala vai melasi, jebkurš'sīrups padara barību smagāku, mazina barības staba veidošanos, kas piesaista sīkzivis, ja lieto rūpnieciski ražotas barības, tad tajās pietiek aromātu, jā, reizēm kādu pili kaut kā var uzpilināt barotavai, bet tā nav sistēma, bet gan zivju pārsteigšana, visādi citādi aromātu pietiek, sevišķi ja runājam jau par rudeni, jo aukstāks laiks un ūdens, jo mierīgāku un neitrālāklu vajag barību

Atbildēja: 12.08.19

sveiki jus zinat kur ir labaka vieta makskeresanai un spiningosanai raznas ezera

A Normunds Grabovskis

diemžēl nē, nav man arī pašam sanācis copēt tajā skaistajā ezerā, ļoti gribu sev atklāt šo ezeru, bet … kaut kā nesanāk, nav pazīstamu takuziņu, kurš varētu ierādīt un parādīt copes vietējās īpatnības, ļoti ceru, ka vēl šogad sanāks tikt līdz turienei

Atbildēja: 12.08.19

Sveiki Normund,

Gribēju uzjautāt par to kravu, kas bija aizkavējusies. Vai tā jau ir ienākusi, vai arī vēl ceļā? Saistībā ar Vanrex kāta microjig 9 spices daļu.

Paldies

A Normunds Grabovskis

diemžēl vēl nē, tur , kad sāka rakt, izrādījās, ka viena no mūsu meitenēm vienkārši aizmirsa pasūtīt vienai rūpnīcai (top fīderi un spiningi) rezerves daļas, kad to atklāja, tad bija pagājis jau labs laiks …, tagad viss ir sakārtots, rezerves daļas ir sapakotas un drīz lidos uz Latviju, saprotu, ka jums tas ir mazs mierinājums, bet... šādu situāciju pat speciāli neizdomāsi :)))

Atbildēja: 12.08.19

Sveiks, Normund! Visdrīzāk mani uzdotie jautājumi jau būs diskutēti, bet tomēr uzdošu. Kādu budžeta klases spoli izvēlēties 5m pludiņmakšķerei un vai feederam Salmo sniper feeder 120g 3.6m derēs spole SALMO DIAMOND FEEDER 6? Paldies par atbildēm un ne asakas! :)

A Normunds Grabovskis

1. praktiksi jebkuru, kura iekļaujās tavā budžetā un tev patīkas, es tikai ieteiktu likt ne mazāku par 2000.izmēru, mazās spolītes tomēr dikti savērpj mono auklu, pats pamatā lieku 3000.spoles uz pludiņmakšķerēm, modelis, gultņu skaits u.t.t. ir diezgan mazsvarīgs šajā gadījumā, pamatfunkcijas pildīs jebkura spole 2.ļoti labi derēs, ideālā gadījumā, prasītos pēc 50 vai 60 izmēra spoles :), tad tas būs izcili labs un stabils komplekts, man pašam arī Sniper fīderīši ļoti patīk :) un ar šīm spolēm esmu ļoooti daudz copējis. nākošagd Diamond fīderu spolēs būs vienkārši izcils jaunums, es tagad tās spoles testēju un esmu vienkārši sajūsmā :), bet... tas viss būs nākošgad :), a copēt ta gribās arī šodien :)

Atbildēja: 12.08.19
J herald

Vai zini, kur var nopirkt cirkulāķus?

A Normunds Grabovskis

nezinu gan, kaut kad mums Salmo bija viņi, bet speciāli vairs nepērkam, nav īsti jēgas no viņiem

Atbildēja: 12.08.19
J onkyo

Sveiks, Normund!

Esi ievilcis mani fīdera azartā.....tagad jautājumu ir vairāk kā atbilžu.

Mēģināšu īsi aprakstīt neskaidrās/ precizējamās lietas:

1. Barības - ķerot, piemēram, ar 2-3 baltajiem, vai pievienot baltos tārpus, ja pievienot, tad kādos gadījumos?

2. Ēsmas - brekšu copē izmantot baltos, jeb lietderīgāk izmantot kombinētu ēsmu, baltais+kukurūza, baltais+motilis, utt? Pie kādas ūdens temperatūras pārej uz cita veida ēsmu (piem. motilis). Vai klasiskajā feeder izpratnē esi izmantojis boilas, jeb tās efektīvāk izmantot lietojot method feeder?

3. Pavadas - Ķeru upē ar minimālu straumi un izmantoju ~0.5m garu, 0.16mm biezu flurokarbona pavadu. Vai ir vērts pāriet uz cita diametra un cita garuma pavadu?

4. Iebarošana - iebaroju parasti 10-20 grādus zemāk pa straumi. Krievu foruma plašumos lasu, ka lietderīgāk izvēlēties vietu tā, lai iemetiens būtu 10-20 grādus augstāk pa straumi. Kādi komentāri?

5. Cope izmantojot divus kātus - upe ar pamata gultni un tuvāk krasta līnijai lēzenums, kas ir aptuveni 1.0m seklāks kā pamata gultne. Kur meklēt zivi pie šāda nosacījuma?

Liels paldies jau iepriekš ;)

A Normunds Grabovskis

1. vienmēr vajag zivij "pateikt priekšā" ko viņai ēst, tas ir iedot barībā nedaudz to uz ko ķeram, daudz nevajag, bet pa bikiņam vajag, jo mazākas zivis, jo uzmanīgāk tas jādara, teiksim mačos mēs bieži vien baltos dodam tikai sagrieztā veidā, lai neradītu konkurenci ēsmas baltajiem, arī zivis vairāk aktivizē svaigi sagriezti tārpi, tas pts ir ar sliekām, bet noteikti nebūs tā - vairāk tārpu barībā-labāks loms, visam jābūt ar mēru 2. ļoooti reti vai pat nekad neeju brekšos ar viena veida ēsmu, klasika manā gadījumā ir slieka,baltie un pinki, jā, reizēm pietiek tikai ar baltajiem vai pinkiem, bet ļoti bieži breksis, arī citas zivis grib, lai mēs ik pa laiciņam pamainam ēsmu, ar kaut ko jaunu pārsteidzam viņus, teiksim visu rītu strādāja 3 baltie un tad copes pazūd, tu uzliec 1 balto un 3 sarkanus pinkus un cope ir uzreiz, vai ķer uz tīru slieku\slieku gabaliņiem un rodas sajūta, ka zivis aizgāja, bet tu paņem un uzliec 1-2 baltos un 1 sliekas trešdaļu un breksim uzreiz tas liekas interesanti, copē visu laiku ir jāeksperimentē 3. protams, ka ir vērts, 0,16mm flurokarbona pavadas nav sliktas, bet 50 cm fīderim ir īsa pavada, pietam flurokarbons ir smags, tas ,mazāk plivinās straumē, reizēm tieši vajag, lai pavadiņa ilgāk paplivinās, ikdienas copē man pašam līdzi vienmēr ir pavadas no 0,12 līdz 0,18mm, pietam ar ļoti dažādiem āķiem, ne tikai izmēros, bet arī resnumā, jo reizi pa reizei mani iecienītie āķi,Owner RL 340 gatavās pavadiņas, straumē un rupjam breksim, ir pa tievu, āķis vienkārši paliecas vaļā vai sagriež brekša lūpu, tāpēc upei un labiem brekšiem (2+kg) lieku nalielus (10.-12.) bet resnus āķus, ikdienas copē pats lietoju 70-100 cm pavadas pamatā, retāk īsākas un pavisma reti garākas 4. viss ir atkarīgs no vietas un gultnes reljefa, ja viss daudz maz vienāds, tad izvēlos tādu metiena virzienu, lai būtu ērti turēt kātu, lai aiz muguras nekas netraucē iemetienam, pārējo izdarīs straume :), straume nostieps auklu jebkurā gadījumā, stāvošā ūdenī vairāk jāpiedomā pie pareizā leņķa spice\aukla, lai redzam mazākās copītes, upē tādā ziņā copēt ir vieglāk, straume visu sakārto :), katrā gadījumā pret straumi parasti nemetu gan :)

Atbildēja: 12.08.19

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs