Kola- ir speciāls atraktors mencām ,to iesmidzina slēgtā traukā kur jau stāv sagriezti zivs gabaliņi, patur pāris stundas un uz priekšu . Rezultāti - ir bijis kad ir bijusi tikai viena cope un arī tikai uz šādu zivs gabaliņu , pārējie gabaliņi bija bez atraktora ....Mani novadnieki iesaka ķiploku gan uz gabaliņiem gan sliekām , pats neesmu mēginājis uz vēdzeli....
Adrenalīns 2...Pie āķiem lieku tādus pašus fosforizējušos elementus kā uz butēm, liku uz gruntenēm no diviem āķiem tikai uz vienu, no 6 vēdzelēm , visas ņēma tikai tajā reizē uz fosforu ... dažādi ir bijis un gājis, gadus piecus šādu metodi esmu lietojis un liekas ka ņem labāk nekā bez ...
Urmass -lai raksta, kas man :))
Ar atraktoriem vajadzētu paeksperimentēt, vajag tikai atrast piemērotu virsmu uz kuras labi un ilgi turas tā smarža. Skaidrs, ka tai jābūt pēc iespējas mazākai... man viena ideja ir :)
ROLUK7
Tad jau var netālu no āķa izmantot pludiņu fosfora sīdekļus?
Rolis
kamēr vēl 10 gadus eksperimentēsi.tikmēr kāds,kurš pat dzīvu vēdzeli nav redzējis,uzrakstīs par šo tēmu grāmatu!!!
:)
Esmu darbojies ar barotavu, uz to brīdi lomi bija pārliecinošāki labāki nekā bez barotavas, bet lai apgalvotu vajadzētu vismaz pāris gadus un daudzas nosēdētas naktis :) Izmantoju speciālu barotavu ap 120 gr (tukša) , barotavā sliekas, samīcīta zivs ar ikriem.....Straumē stāv stabili. Var izmantot specialus tīkliņus(barotavas) pie svina utt... Esmu izmantojis atraktorus uz mencām, ir bijis pozītīvs signāls, bet atkal pārāk maz mēginats. Fosforizējošie elementi pie āķiem ir devuši tikai pozitīvus rezultātus, pat ievērojamāki labākus, neka bez ..., bet prasās gadus 10 vēl pamaksķerēt ar visu šo "gudrību" lai teiktu , ka tas būtiski uzlabo copi :))
Šī barotavu tēma uzpeld jau gadiem visos iespējamos forumos, bet nekad neesmu ne dzirdējis, ne redzējis rezultātus. Domāju, ka daudzi pamēģina... un nospļaujas.
Pats arī esmu mēģinājis un varu īsi apstāstīt savus eksperimentus:
1. Rudeņos un pavasaros parasti upēs ir spēcīgs straumes spiediens (pat ja nav augsts līmenis) un barotava slīd, kamēr ieslīd zacepā. Ļoti daudz aprautu sistēmu! Pat ja atrod pareizo svaru, pretestība straumei ir tik stipra, ka kāts visu laiku vibrē un raustās - viltus copes. Ar parasto svinu, kas pieguļ gultnei tā nav.
2. Barības sulas un smaržas ātri izskalojas, bet masa paliek barotavā, tā kā ik pa brīdim jāmaina. Netīra, nepatīkama nodarbe.
3. Pats galvenais, viss tas tiek darīts pa tumsu. Ticiet man, naktī (pat ar lukturi pie pieres) galvenais darbošanās princips ir – jo vienkāršāk, jo labāk.
Šoruden es mainu taktiku. Meklēšu vēdzeli aktīvi. Dabiski būs bāzes pleķis, kur būs iemesta gruntene ar spalgu zvanu, atradīsies visas mantas, bet pats ar citu grunteni klejošu pa tuvāko apkārtni un metīšu visās iespējamās vietās. Būs daudz zacepu un aprautu sistēmu, tādēļ sistēmu kā tādu nelietošu. Auklas galā visprastākais smagums, nedaudz augstāk pamatauklā iesieta cilpiņa, kurā pavada ar vecu āķi galā :)) - lieli krājumi no PSRS laikiem. Noraušu daudz, bet uzsiet jaunu pārdesmit sekundes. Galvenais, tas troksnis vēl labāk pievilina vēdzeli kā smaka, ja tuvumā būs, noteikti paņems:)
Es pagaišgad to jau darīju , nekādi īpašie panākumi nebija , ķērās tāpat kā bez barotavas , bet sliktāk noteikti nebija , teorētiski vajadzētu būt labāk , varbūt citā vietā darbojās , manējā nekāda ievērojama starpība nebija .
Ienāca prātā tāda doma-vēdzeļu gruntenei likt klāt barotavu,un tajā ielikt samaltu zivteli.Aromam un kādam krikumiņam taču vajadzētu apkārt izplatīties.Varbūt kāds ko tādu jau ir mēģinājis?
Varu pateikt precīzi kur - upē .
tad laikam par varu iedomaaties kur.
Urmaas. Precīzāk-neko ievērības cienīgu! :)
ZG
tad jau noķēri ar neko?
:)))
ZG gaujaa biji?
cik pats esmu keeris veedzeles tad vislaabaak neemushas uz naktstaarpiem un zivju gabaliniem. vardi neesmu proveejis, bet esmu dzirdeejis ka gaujaa vinas ne seviski vardiiti grib.
šodien laiciņš kā priekš lotām!:)))
ainvit
Bet atceries vienu ja muļķi sūtīsiet pēc šņabja -viņš arī vienu atnesīs ..................DDDDDDDD