Pamēģini regulāri barot.Piemēram Tumšupē zināju vietu,kur ietecēja grāvis no dīķiem,pilns ar vardēm.Ietekas rajons bija viens no zivīgākajiem.Protams tagad čau,mazdārziņi ar havajiem virs upes.
usis
neuztver visu rakstisko burtiski!!!
punkts par krāvumiem ir attiecināms zem HESiem,kur ir lielas ūdens svārstības.protams ka zaļie var ari piesipties par to ka konebūt upē gāž!!!
un passlaik ir tikai doma.
nu neskaadees tie akmenni nevienai zivij.
sienāzi , pārlasi makšķerēšanas noteikumus:)
nu vo , man kaareiz ir doma ssoziem uztaisiit upee kaadu akmennu kraavumu, arii taas maala trubinnas ir pieejamas.
vismaz paaris gadus atpakall kaiminnam bija veedzele uz 3 kg
brusi, vecais gaļeniek:)))
Sienāzis,zinu upi,kur kādreiz līkumā neierakstījās kravas autiņš ar piekabi,krava-sarkanie ķieģeļi.Pēc pāris gadiem,tā bija vēdzeļu leiputrija,ja neskaita norautos āķus un svinus.Tāpat esmu dzirdējis par super rezultātiem,piemētājot upi ar māla,meliorācijas caurulēm
Sienaazis
šamās dzīvo tik sev tīkamās vietās!:)))
kaa buutu ja es vinnaam sabeertu akmennu kaudzi upee, vinnas tur ieviestos ? Vismaz pieturētos ?
kola - pateicoties tai ierādīšanai arī pavilka uz plašāku lietas būtības saprašanu. Man cope ir tad, kad saprotu ko daru un kāpēc to daru, protams arī rezultāts :) un tagad gribu atrast pats savas vietas, balstoties uz nelielu, bet rezultatīvu praksi :)
Pavasarī iet ledus iešana, upē sedēt ir grūti, gaidu viņas pie mājām(Liepājas kanāls), marta otrā puse, vēdzeles pa pirmo, bet nu liegumi uz lieguma....Pat Liepajas ezera maliķis, apsaimniekotājs bij neizpratnē par šiem liegumiem...
Kādreiz Liepajnieki brauca uz savu veco dzimteni , Kuršu jomu uz vēdzelēm, izmēri bija graujoši, tā pat kā lomi...
Roli, bet kas notiek tavā galā pavasarī? Bārta, ezers, kanāls?
Liepājā to visi uzskata par nārsta zivi, kas iet migrācijā ! Mazās upītēs, kas kurzemē netrūkst, var arī padsmitos vilkt, bet mazas līdz 300-500 gr....
Varu rakstīt tikai to ko zinu, Liepājā vēdzeles no sākuma parādās Liepājas tirdzniecības kanālā rudenī, novembrī Liepājas ezerā, tad tās tirgū parādās, novembra otra pusē Bārtas upē....pēc zinātnieku datiem vēdzele apmēram 7km diennaktī migrē....Pēc zivju audzētāju datiem, slēgtā dīķī tā nenārsto !
He, he... norit domu apmaiņa:))) Tas labi, būs jāiekļaujas.
Pētīta ļurba ir labi, bet... tikai tajos reģionos, kur viņai ir saimnieciska nozīme. Praktiski, tā ir Sibīrija. Par Kanādu neko nemāku teikt, bet nu tas, ka tur ļurbu zvejotu ar tīkliem un ēstu nav dzirdēts:) Toties Krievijā ir zinātniski darbi, bet tie guļ arhīvos un nav kompjuterizēti, jo PC īstenība ikdienā lieto tikai 20 gadus. Es vienam kopsavikumam par Baikāla vēdzeli vienreiz uzskrēju. Nu smalki par migrācijām (katrā ietekoša upē cita kilometrāža un citi datumi), smalki - cik apēd asarīšus, cik omuļus, cik alatas:). Man tas īsti neder, jo es gribu zināt par konkrēti savu upi, bet katrā upē ir savas nianses, tā nu tas ir. Latvijās vēdzeles nav tas pats, kas igauņu vēdzeles, jo viņiem ir Peipuss, un tā ir ezera vēdzele ar citu uzvedību nekā mūsu Daugavas vēdzele. Mēs visi zinām to kopējo, bet gribas konkrēto. Emka, Tev ierādīja vienu vietu un tagad Tu esi zirgā:) citādi vilktu kurkuļus kā es :))) Būtībā mūsu klimata zonā īstā vēdzeļu cope ir ziemā, tad parādās tās lielās, agrāk ir tikai izņēmumi. Te forumā pagājušo ziem' ganījās Rolands K. no Limbažu rajona. Vai atceraties kādas skaistas vēdzeles viņš vilka mazajās foreļupēs un satekās starp ezeriem, burtiski grāvjos, bet tas bija ziemā. Bildes arī bija. Rudenī tikai kurkuļi. Es domāju, ka lielās lotas sēž lielajos ezeros, lielajās upēs un gaida savu nārsta stundu, bet par to jūru... Vanems te jau pāris gadus atpakaļ skaidroja, ka jūrā ir un lielas, bet ne pārāk daudz.
Nu jā , jā Emka :) lāstekas kratīt nevienam netīk :))
No ledus tur ir savas nianses :), ja 0,35 vēl varbūt derētu, tad 0,4 ir jau konkrēti par resnu :)
0,4mm, praktiski viss tas pats , kas jūrā ...