Dīķim skābekli ar vajag, bet problēmas ar elektrības sagādi un aerators standarta gadījumā atkrīt. Zāģēt ledu arī negribas un radās varena ideja (teorētiski).
Ir ar traktoru darbināms samērā jaudīgs ģenerators - 40 kW. Ja no šī brīnuma izveidotu ledus kausējamo agregātu (līdzīgu kā agrāk redzēto ūdens sildāmo spirāli). Izgriez āliņģi, iemērc spirāles, pakurbulē, ūdens pasilst un ledu nokausē. Brauc uz nākošo vietu.
Ir kādam gadījies redzēt ko tādu praksē?
Lai cik tas dīvaini neliktos, vis notiek! Te kādas pāris dienas nebija elektrība, tad gan tās trubiņas iesala.Pārnesu mājās, ar kompresoru izpūtu, nu rukkā tālāk:)
Nu vīri,vai šajos skarbajos apstākļos jums funkcionē tie dīķos saliktie airatori?
Nu tikai bikiņ zemāk lūdzu palasi!!!:)
Vai tagad jau nav laiks dīķi vēdināt? Sāku domāt ko un kur iepirkt nelielam piemājas dīķim. Padalieties ar pieredzi, lūdzu.
Jā, tā viņi maksā. Ja pa 160 Ls ir sūds, tad tādu neražotu un netirgotu. Domāju, ka ir ok priekš mājas apstākļiem.
abero.lv mājaslapā 2vus modeljus man piedāvāja viens Digitālais oksimetrs Greisinger GOX 20 pa 160Ls kas esot sūdīgs un ejošais oksimetrs MJ2000 pa 349Ls...padārgi....pa to naudu sūknis vairākas ziemas var nonstopā strādāt.....
Neko nenopirku, jo zivis dzīvas, tātad skābekļa pietiek. Domāju, ka der tie laboratorijas arī, jo ūdenī jau nav mīnus grādi, bet pašam aparātam jādarbojas. Parasta elektronika, kas datus ņem no devēja ūdenī. Ieraksti goglē un atrodi. Rīgā divas firmas toč tirgo. Abām zvanīju.
Man liekas ka laboratorijā izmantojamie nav paredzēti lietošanai ja ārā ir mīnus grādi...
Kādu modeli tieši nopirki?
Labu un lētu nedabūsi. Un nav atšķirības vai dīķim vai laboratorijai. Skābeklis jebkurā ūdenī ir skābeklis...:) Pats meklēju un lētāk par 150 Ls neatradu. Pat ebay un citur za kardonom nekā lētāka nav.
Kur varētu meklēt skābekļa mērītājus? Varbūt kādu varat ieteikt? Cik pats izmeklējos- piedāvājums diezgan neskaidrs jo liela daļa domāta laboratorijām ne dīķiem... Interesē labs un lēts :)
Susur
tur jau daudz nevajag.galvenais lai gaiss cirkulē.tam nepieciešams,kaut mazjaudīgs,bet izturīgs kompresoriņš!protams atkarīgs no dīķa lieluma!
:)
Un vēl , jo dziļāk ūdenī tos burbuļus dabūsiet,jo biezāks ūdens slānis tiks aerēts,es lieku tā , lai neceļ dumbru augšā un viss notiek,ģenerators + kompresors un ezers vārās.
Ja ūdenkrātuve nav liela,tad www.gaiss.lv ,ja lielāka un bez caurteces,tad ir vēl efektīvi varianti,bet ar ierīkošanu tagad ziemā varētu būt sarežģījumi ,un tā ūdens pārpumpēšana pa lielam ir tāds pašapmāns,pieredze 10 gadi nav milzīga,bet nu jau es zinu , kas dod efektu un ,kas nē . Lai veicas!
Turpat zoo bija viss, trubiņas Ls 0.14 metrā
veel viens jautaajums, kur trubinnas pirki, buuvnieciibas bodee ?
skaidra bilde, rīt būs jāpapēta zoo veikali.
var arī uz putoplasta uzlikt,ar dziļume nevajag pārs'pilēt,jo dziļāk jo lielāka pretestība,ja seklāk ūdens virsa stipri aktīvāk vandās
Sienāzi, trubiņas liku diezgan garas, apm. 7m katru, trubiņas galos tos akmeņus. Sākumā biju uzlicis īsākas-gandrīz noslīcināju to aparātu, jo kā jau teicu, pāris dienās tas caurums baigi pieaug. Tā nostiprināšana arī diezgan elementāra: pāri āliņģim pārliku dēli un pār dēli trubiņas, lai neiekristu par dziļi viņas var krastā sarullēt un piespiest ar kaut ko. Ja paskatījies Ezera albūmā, tad līdzīgs skats būs arī tavā dīķī, pieļauju ka Ezeram ir jaudīgāks aerators
ja ielikts pumpis jāuzmanās ar staigāšanu ,apkārt ledus ļoti plāns