Marti
Jau pirms vēlēšanu noslēgšanas runāja par to ka nākamgad būs atkal ārkārtas vēlēšanas.
Ērgli :)) palabo , ja kļūdos. Ja atmiņa neviļ, dakterītis atlaida parlamentu, jo bija reāla divvaldība. Tobiš, vienotie bija vieni, savās erotiskajās fantāzijās par vislatvijas oligarhu apkarošanu, kamēr zaļie aivarieši , kopā ar sārtajiem saskaņiešiem balsoja pret apkarošanu! Tad kā sanāk , ka dakterītis dikten grib tos maitas korumpantus valdībā?
Ar ko atšķiras ši krēslu dalīšana, no tā, kas bija iepriekš?
Tā pati mantrausīgā cūcība!!!!!
ka tik pēc gada nav arī :)
ievēlētā saeima jau tagad nevienam lāgā nepatīk un nepatiks arī nākotnē, bet galvenais, ka prezidents tādā veidā varētu "leģitimizēties", kļūt par "savējo" :)
tagad ideāli būtu jaunas vēlēšanas, jo beidzot ir skaidrs kas uz kuru pusi velk :D
daddy_j ja būtu 70% vienota izpratne par to kas ir slikti, tas jau būtu ļoti labi.
"pareizais risinājums" 70% saeimas neinteresē, būtībā viņi vēlas, lai premjeram un valstij kopumā ietu slikti, lai tiktu paši "pie šprices" un būtu iespēja parādīt kā MĒS mākam :))
tas, ko šobrīd redzam, ir pamācība, kā slēpjoties aiz muguras, nonākt priekšplānā :)
AndrisABC, precīzi! neko pielikt neko atņemt. Man arī bieži nav saprotama, šī nespēja ieklausīties, pieņemt, saprast. Es pazīstu krievu uzņēmējus, ar biznesu pa visu NVS, un viņi ir lojāli LV, neskatoties uz to, ka ir nepilsoņi.
katrā ziņā es uz nākamajām vēlēšanām zinu par ko noteikti vairs nekad nepalsošu :)
Tieši tāpēc vajag izmantot visus likumīgos instrumentus, lai mainītu kaut ko uz labu. Ir stulbi iebāzt galvu smiltīs un domāt, ka ja mēs ar viņiem nesadarbosimies vai, ja mēs te vienādi domājošie spēlēsimies savā smilšu kastē, tad viņi ar laiku izmirs vai kļūs lojāli LV. Ir jābūt nedaudz tālredzīgākiem. Vai tiešām nevar ZRP, V un VL sanākt kopā, salikt visu pa plauktiņiem, izsvērt visus par un pret un tad pareizais risinājums ātri vien atrastos, ja tiešām šie cilvēki grib strādāt Latvijas labā. Mans vecākais puika arī balsoja par VL un es viņu pat nemēģināju no tā atrunāt. Bet tagad izanalizējot pēdējos VL lēmumus, viņš par šo partiju vairs nebalsotu. Bez pārliecināšanas, vienkārši uz faktu analīzes pamata.
par to jau Andri visa tā "sāga" :)
SC runā vienu, dara citu, līkumo un lokās - okupācija bija, bet nekādu seku t.sk. okupantu pēcteču - nav. skaisti :)
Tiem, kas šaubās par viņu nodomiem iesaku palasīt Rubika Latvijas Sociālistiskas partijas programmu (viena no SC sastāvdaļām)
http://www.latsocpartija.lv/dokumenti_lv/LSP_programma.doc
piem. ārpolitikā LSP veicinās:
1) Latvijas miermīlīgas ārpolitikas īstenošanu, kas virzīta uz līdztiesīgu sadarbību kā ar Eiropas Savienības valstīm, tā arī ar Krieviju, NVS valstīm, citām pasaules valstīm, ievērojot tradicionālos darba dalīšanas un vēsturiskos sakarus.
2) Latvijas militāri politiskās neitralitātes nostiprināšanu, nepieļaujot valsts militarizāciju, konsekventu regulārās armijas likvidēšanu valstī, militārajām vajadzībām iedalīto līdzekļu un resursu novirzīšanu uz sabiedrības asāko sociālo programmu risināšanu.
3) Latvijas izstāšanos no agresīvā militārā NATO bloka, šā bloka militāro bāzu likvidēšanu republikas teritorijā.
4) Apvienoto Nāciju Organizācijas nesankcionētas Latvijas Bruņoto spēku līdzdalības nepieļaušanu militāros konfliktos aiz republikas robežām un citu valstu okupācijā. Latvijas karavīram nav jākaro citu valstu teritorijā.
5) Latvijas nepiedalīšanos jebkādos militāri politiskos blokos un savienībās. Aizliegumu valsts teritorijā, tās ūdeņu un gaisa telpā jebkura veida masu iznīcināšanas ieroču izvietošanu un transportu.
6) Baltijas jūras pārvēršanu bezkodolieroču zonā, visdrīzāko Latvijas pievienošanos līgumam par parastā bruņojuma ierobežošanu Eiropā.
7) Divkāršu standartu izskaušanu, nesodāmības nepieļaušanu starptautisko pārkāpumu gadījumos no jebkuras valsts vai organizācijas puses, ieskaitot ANO Drošības Padomes pastāvīgos locekļus un NATO.
8) Referenduma par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā rezultātu atzīšanu par neleģitīmiem, jo šajā referendumā nebija ļauts piedalīties republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem – nepilsoņiem, kas sastāda 22 procentus no iedzīvotāju skaita.
9) Valsts līdzdalības un kontroles pastiprināšanu par ārējo tirdzniecību, uz eksportu orientētas ekonomikas izveidošanu un attīstību, plaši atbalstot Latvijas ražotāju iesaistīšanos ārējos tirgos, normatīvo tiesisko aktu pieņemšanu, kas stimulē un aizsargā ārvalstu institūcijas.
Ja sarunās SC piekrīt visam, bet publiskajā retorikā turpina to pašu neatzīšanu, tad politiskie zaudētāji, savu vēlētāju zaudētāji būs tās partijas, kuras sadarbosies ar SC. Un SC tikai iegūs. Pat valdības deklarācijas, ar okupācijas fakta un vienīgās valsts valodas ierakstīšau tajā, parakstīšana no visu iesaistīto puses neko nemainīs.
AndrisABC, tas ir sarežģītāks jautājums. Jo viena lieta ir runāt vēlētājiem (noderēs arī pēc 3 gadiem), otra lieta ir valdības veidošanas sarunas un komentāri. Ja abas samiksē, tad ir pilnīgākā ņerazbiriha, kas ko un kāpēc.
Manuprāt, tā Ušakova un Urbanoviča runāšana ir vairāk vēlētājiem, jo nav vēl dzimis politiķis, kuram pirms valdības apstiprināšanas, vēlētāju viedoklis interesētu vairāk, nekā iespēja pabūt valdībā.
Ērgli, viss jau būtu skaisti, tikai atkal paklausoties ušakovus un urbanovičus mēs dzirdam, ka nekas nav mainījies ne valodas jautājumā, ne okupācijas fakta atzīšanā.
Kkas, taisnība, neesmu lasījis viņu politisko programmu, bet toties esmu dzirdējis gana daudz viņu biedru izteikumus par okupantiem. Ja kāds mani apsaukātu un visādi censtos pazemot, šis cilvēks no manas puses nekad nesagaidītu ne kripatiņas cieņas izrādīšanu pret viņu. Kārtējais Dzintara raksts par latvisku valdību. Ko nozīmē latviska vakdība? Ar ko viņa ir labāka par krievisku valdību? Ja ir latviska valdība, vai tā automātiski ir laba valdība? Valdība jāveido ir pēc idioloģiskiem, ekanomiskiem principiem, nevis piederības kādai tautībai. Tās gan ir tikai manas domas.
AndrisABC, ņemot SC valdībā ir izvirzīti nosacījumi, valsts kontinuitāte,tas ir, okupācijas atzīšana. Kas ir daļa no lojalitātes, un atzīšanas, ka LV ir arī viņu atsevišķā valsts, nevis no Krievijas pamucis piedēklis. Lielākā problēma ir partiju iekšējie riski, SC V un ZRP iespējams sašķelsies, un tas ir tas, ko partiju līderi negrib pieļaut, tāpēc muļļā tagad valdības veidošanas procesu, ne jau valsts dēļ, bet lai viņu partija neciestu, kā organizācija.
Ko tad SC var zaudēt, ja viņu izmet no valdības? Tikai palicējiem jaunas problēmas ar valdības veidošanu, un lai ko tur nerunātu, problēmas ar amatu dalīšanu. Iekļaujot viņus valdībā ir jāizspiež maksimālais labums, sadalot SC vēlētājus pēc lojalitātes Latvijas valstij, savādāk visam tam pasākumam vispār nav jēgas. Nevajag cerēt, ka sadarbība ar valstij nejolāliem cilvēkiem nesīs kādu labumu. Jāatfiltrē lojālie un ar viņiem arī kopā ir jāstrādā. Vismaz es tā mēģinātu darīt.
dažiem, kā vienmēr grāmata nav lasīta, viedoklis ir. Kurā vietā ir VL lozungos ir rakstīts, ka iestājas par LV deokupāciju?
Pieredze V neapšaubāmi ir lielāka kā ZRP. Tomēr, manuprāt, ir nepieciešams atcerēties, ka valdības veidošana, nav nekas neatgriezenisks. Tās mainās, krīt, demisionē. Ja veidosies vēlviena valdība tad SC tur noteikti vieta neatradīsies. Nedomāju, ka SC ir gatava darbībām, kuru dēļ to varētu izmest no valdības.
Ērgli, var būt Vienotībai ir vairāk pieredzes darbam valdībā un viņi saprot, cik būs atkarīgi no SC balsojumiem, ja veidos valdību trijatā, ZRP, V un SC? SC jau tagad visādi lokas un skaidri un gaiši nesaka, ka balts, starp puķēm drīzāk norāda, ka patiesībā melns. Tikai zatlerieī nez kāpēc to cenšasa neredzēt.