atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Stintes

Karlis_K 17.02.12
daddy_j> muļķības, vajag nevis klausīties ko veči muld, bet palasīt zinātniskus rakstus šajā jautājumā. Platais jeb zivju lentenis (Diphyllobothrium latum) ir viena no lenteņu sugām ar kuru var inficēties cilvēks un šādi gadījumi Latvijā ir konstatēti. Joks ir tajā ka parasti(īpaši laukos) cilvēki var visu mūžu dzīvot ar lenteni zarnās un tā arī nomirt neuzzinot kas tevi "sūcis" visu mūžu ;)
daddy_j 17.02.12
no "atpūtnieku sūdiem" zivīs lenteņi nemetās :)) un arī zivs lentenis cilvēkam nemetās. Ir tak šis jautājums 100x runāts un pilnīgi skaidrs.
Karlis_K 17.02.12
RolisLiepaja> pareizi, tāpēc es piemēram jēlas(mazsālītas) ēdu tikai foreles un dikt reti. Jo foreles vismaz tusē mežainās mazupītēs kur cilvēku sūdi nokļūst ļoti reti, vismaz iespējamība niecīga. Bet regulāri kostēt mazsālītus zanderus no tādām lielām ūdenskrātuvēm kā Ķīsīts vai Usma, kur papilnam atpūtnieku sūdi, manuprāt ir maigi sakot neprāts :)
kas notiek lielupee pie baltaas kaapas? biju vakardien, baigi shvaki, laikam stintes vel iisti nav...
Bija man te viens labi pazīstams infektologs Liepājas slimnīcā, tad šis teica ka vienreiz nācies saskarties ar zivju lenteni cilvēkam. Tas esot garākais lentenis ko esot savā mūžā redzējis :) Te zemāk ir apraksts :

Zivju lentenis

Zivju lentenis ir parazīts, kas sastāv no galviņas, kakla un posmiņiem, kuru skaits var sasniegt pat vairākus tūkstošus. Zivju lenteņa garums var būt pat līdz 20 metriem. Dzīvot zarnu traktā tas var pat līdz 30 gadiem. Ar cilvēka fekālijām zivju lenteņa oliņas nonāk ūdens krātuvēs, kur norit lenteņa tālāka attīstība. Ar oliņām var inficēties, piemēram, mazie vēzīši, kurus, savukārt, apēd zivis – lielākoties saldūdens zivis (visbiežāk līdakas), kuras cilvēki mīl lietot uzturā. Ja zivs tiek termiski apstrādāta, lentenis iet bojā. Zivju lenteni var iegūt, lietojot uzturā kaltētas zivis vai, teiksim, līdaku ikrus.

Pazīmes, kas liecina par zivju lenteņa esamību:

Novājēšana;
Diskomforta sajūta;
Ilgstoši uzturoties zarnu traktā, zivju lentenis „sev paņem” labāko no uzņemtās pārtikas, līdz ar to cilvēka organismā var veidoties dzelzs deficīts – mazasinība.
kraft 17.02.12
nu nav zivju lentenis spejiigs cilveekaa iedziivoties.
Turklaat tak liels, un kas tu brekshus un raudas jeelas eed? ar visaam iekshaam. Cilveekam ir kaitiigi tie taarpelji, kas pamataa liidaku ikros dziivo.
snitraM 17.02.12
march -> kurš tev ko tādu ir stāstījis ka zivju lentenis cilvēkiem ir nekaitīgs - cik zinu tad pat ļoti kaitīgs tas kukainis var būt
robs 17.02.12
ķīniešiem tas būtu papildus bonuss vēl zivīm vēderā tārpus atrast-divi vienā otrais un saldais
Ruu 17.02.12
ja mees zinaatu visu ko apeedam:D
march 17.02.12
Da cik var ņemties ar tiem tārpiem. Tie salakās tak jēlā veidā cilvēkam ir nekaitīgi, kur nu vēl ceptā. Ja nu gluži nav iztīrījies ar peldpūsli kopā, tad ceptā veidā tāpat nekaitēs, tik kripatiņa olbatumvielas klāt. Tas pats zivju lentenis cilvēkam nekaitīgs. Aizspriedumi, tā ir cita lieta. Bet ja redzētu cālīšu dzīves ciklu, nez vai lielā daļa vistiņa ēstu.
Ja man tā salaka mazāk, es tos tārpeļus mājā speciāli izrādu, gardēžu konkurence mazāka :D
Ja viņus grib atrast, tad viņus var atrast. Tā dabā ir sakārtots. Ja negrib, tad neskaties, neredzi un ēdiet gardu muti!
kraft 17.02.12
jā, Dakteris jāklausa! :)
drl- 16.02.12
Toni, ledains 100g baltais ir svēts ziemā pie boršča, soļankas vai sēņu zupas.
Vai arī pie kārtīgas zivju zupiņas :)
kā lai bez baltā tos visus tārpus lai dabū lejā! :DDD
Tonis 16.02.12
dri,-Tu jau balto lieto...?
drl- 16.02.12
Par sēnēm runājot - tārpainas baravikas, kurām ir daži tārpu caurumi - sašķērē, izklāj uz avīzes un miers. Tārpi jūt, ka sēne kalst, un paši izlien vai izspiežas ārā.
Ziemā no kaltētām baravikām ir tāda zupa, ka ir jāsēc no labpatikas. Ar lociņiem un krējumu un ar 100 gramiem ledaina baltā - -- -..
Karlis_K 16.02.12
Roli, mikologi(sēņu pētnieki) apgalvo ka praktiski nav iespējams apēst sēni bez tārpiem, vienkārši pašā attistības sākumā tie kāpuriņi ir tik maziņi ka viņus mēs nemanam. Jo redz sēņodiņi esot baigi manīgi, iedēj oliņas pirms vēl sēnei augļķermenis izlīdis virs zemes un pirms kāds sēņotājs to atradis :)
nezinu vai ir kāda vajadzība ēst sēnes ar tārpiem un stintēm peldpūšļus:))
Karlis_K 16.02.12
Kā sēnēm ja? :) Starp citu tas nav joks, mikologi to pamato ar to ka tārpeļu izkārnījumi sēnei piešauj asumiņu :)
Tārpi ir papildus bonuss un piedēvē zivij īpašu garšu :)
un kā ar tārpiem?;)

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs