Vakar Rīgas Hes krātuve.Cope nonstopā,pārsvarā pliči,plauksta un lielāki,plus mēra ālantiņš.Visām zivēm brīvība!Tas uz fīderi.Saulkalnes maliķi rosās pilnā sparā!Laivas kursē uz Nāves salu un atpakaļ!Arī daugmales iezemiešiem nemierīgs prāts!Mūsu klātbūtne izjauc plānus iepuļķēt līcītī gardieni!
Spoks - maija vidū varēsiet makšķerēt. Tagad visi sagatavošanas darbi!
Un vai tā ir taisnībā, ka šogad nemaz nebūšot licenču lejpus pļaviņu hes? Tagad vēl neesot.
Un cerams, ka tā robeža būs parādīta, jo negribu tikt nepatiesi sodīts un pēc tam strīdēties.
Svarīgi ir arī tas lai tās zīmes būtu redzamas arī no ūdens , lai ar laivu neiedragā svētajā zonā .
vitenahemots-
Ķegums ir cits gadijums :D principā visi kas copē uzreiz aiz slīpā Ķeguma pusē būtu jāformē par to ka makšķerē 200m zonā. Par zīmēm ir tā ka Jūs pērkat licenci parakstaties par to ka esat iepazinušies ar nolikumu, tātad arī pielikumus Jūs arī esat skatijuši. Zīmēm ir jābūt bez šaubām, arī Hesa aizsargjoslas ir atzīmētas un tur ir attālumi. Jautājums vai pie koka piestiprināta A4 lapa ir zīme vai nav. Aizkrauklē būs noteikti tas pats kas pie Rīgas HESa lielie stendi zīmes, tā lai redz. Tikai žēl ka neapzinīgie makšķernieki šīs zīmes bojā.
Piemēram- NOLIKUMS PAR LICENCĒTO MAKŠĶERĒŠANU DAUGAVĀ LEJPUS ĶEGUMA HES
2.1. Licencētās makšķerēšanas vieta (Pielikums Nr. 3). ir Ķeguma HES lejas bjefa makšķerēšanas lieguma zona abos Daugavas krastos 1 000 m lejup pa straumi, izņemot HES apsardzes stingrā režīma zonu 200 m lejpus aizsprosta, kas uz ūdens un krastā, ir iezīmēta ar krastā izvietotām norādēm un ūdenī izvietotām bojām.
Ja nav izvietotas normatīvajā aktā noteiktās norādes nedrīkst sodīt, jebkurā gadījumā, administratīvais akts ir pārsūdzams.
Var jau mērīt dažādi, bet apsaimniekotājiem ir jāuzņemas atbildība un jānodrošina, lai zīmes būtu! Man, tai vietā lai baudītu copes prieku, copējot ar nopirktu Licenci, nav jāstrīdās ar inspektoriem par kādiem mistiski mērāmiem metriem, ja, kāds nav izpildījis savu pienākumu!
Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā
Nr.13/Lp11
254.pants. Institūcijas (amatpersonas), kurām ir tiesības izdarīt administratīvo aizturēšanu
izslēgt 4.punktā vārdus “kā arī pašvaldību attiecīgi pilnvarotas personas”;
Taisās aizliegt pašvaldības pilnvarotām personām aizturēt maluzvejniekus un laikam izies 3 lasījumā cauri
Nazis
Svarīgi būtu, lai tās, noteikumos paredzētās brīdinošās zīmes par lieguma zonu arī tiktu uzstādītas! Nebūs lieku strīdu, par kilometriem un metriem, kā iepriekš. Ja noteikumos ir paredzēts, ka šādām zīmēm jābūt, un tās netiek uzstādītas, makšķerniekam nav ar acumēru, vai citām metodēm jāmēra lieguma vai licencēšanas zonas robežas!
Spriežot pēc licencētā zonējuma, iepriekš daudz zivju tika ķerts HES apsargājamā teritorijā!
zem pļaviņu HES 1km zona un 200m zona
Pa ūdeni, un arī pa krastu. Pa ūdeni un sauzemi sanāca +-līdz tam ragam.
Tas, ka līdz pirmajai līnijai nevar būt 1km zona. Tad jau tur veči visulaiku sēž pārkāpjot MN.
Nazi,paldies par plasho info! :) ar tu gribeeji pateikt, ka...?
spoks- no kurienes mēriji?
nazi - nifiga, izmēriju ar to pedometru, tur kur sākas tas līkums tur ir 1km
Itaalis- Buļļupe ir upe Latvijā, Rīgas un Jūrmalas pilsētu teritorijā. Upe ir Lielupes lejteces labais atzarojums un savieno Lielupi ar Daugavu, atdalot Daugavgrīvas salu no Rīgas. Buļļupe bija Lielupes agrākā lejtece līdz ietekai Daugavā. Buļļupes garums ir 9,5 kilometri, platums aptuveni 200 metru. Vidējais dziļums 3-5 metri. Buļļupe Daugavā ietek pa diviem atzariem 2,2 un 4,5 kilometrus no tās grīvas. Starp šiem atzariem atrodas Mīlestības saliņa un viens no atzariem, kas pieguļ Bolderājai, tiek saukts par Loču kanālu vai Ločupi. Buļļupei ir arī neliels līcis Ziemeļupe, kas atrodas starp Daugavgrīvu un ūdens attīrīšanas staciju “Daugavgrīva”. Šis līcis vairākkārtīgi izveidojās par Lielupes ieteku Rīgas jūras līcī. Pēc 1755. gada, kad plūdos Lielupei izveidojās tagadējā ieteka jūrā, līcis aizsērēja.
Ūdenslīmeņa svārstības Buļļupē ir no 1,3 līdz 2,2 metriem virs jūras līmeņa, un tās galvenokārt ir saistītas ar vējuzplūdu un vējatplūdu līmeņa Rīgas jūras līcī. Straumes ātrums upē ir neliels. Gar Buļļupes labo krastu stiepjas Bolderājas-Priedaines kāpu grēda. Buļļupes krastos atrodas tādas Rīgas pilsētas daļas, kā Bolderāja, Daugavgrīva, Buļļuciems un Kleisti.
Pāri Buļļupei no Bolderājas uz Daugavgrīvu pāri iet divi tilti. Dzelzceļa tilts, kurš līdz 2002. gadam bija arī vienīgais satiksmes tilts uz Daugavgrīvas salu, un Bolderājas jaunais tilts, kurš tika atklāts 2002. gada 18. novembrī.
To Nazis. Nu labi ne zveja- bet makšķerēšana(beidzot pieradīšu pareizi izteikties:).Gribās ar fīderi pacopēt- tikai tagad paklausoties, ko riņķi runā, sāk mākt šaubas kur var un kur nevar mierīgi pacopēt:)
nazi, tad kaa ir ar bulljupi? var tak vai ne?
Attālumu mērīšanai ļoti ērts ir aparāts ar mūsdienās divdomīgo nosaukumu - pedometrs. Šajā gadienā virtuāla pedometra versija:
http://www.gmap-pedometer.com/
1) Norādi metrisko sistēmu un 'manually - draw lines'.
2) Spied start record un ar dubultklikšķi zīmē kartē vēlamo ceļu. Attālums mērīsies automātiski.