Ta nav nekāda sakara spices testam ar barotavas un barības svaru. Ar jebkuru daudzmaz kvalitatīvu spici, neatkarīgi no tās testa var droši iemest jebkuru svaru kuru pieļauj kāta tests un nekas tai spicei nenotiks. Un tā nav tikai teorija, tas ir pārbaudīts praksē. Izmantojot 0,25oz (aptuveni 7g) spici esmu metis 50g barotavu + barība 30-35g, tātad kopā aptuveni 80-85g un nekas tai spicei nenotiek un notikt nevar, jo spice ir tikai un vienīgi copes signalizators. Spices lūzt tikai un vienīgi paša makšķernieka vainas dēļ. Un tas nav tikai mans viedoklis. Tieši to pašu apgalvo arī pasaules vadošie sportisti fīdermakšķerēšanā.
Man kata tests ir 100gr,maigakai spicei tests 1.5oz=42gr,tas ir barotavas svars bez baribas,tiesi ka teica Normunds.Bet tas nenozime,ka spici nevar nolaust,gadas aukla apmetas ap rinki vejaina laika un tad spice tapat luzt! :) Bet ja strada apdomigi un izkopj metiena tehniku,gluzi,ka paradits raidijuma,tad to testu var parsniegt.Jaatceras,ka met ar katu nevis ar spici,tas ir svarigi! :) Un velams to darit bez ieskreiena! :D
Man piemeram ir viens anglu kats,uz pasas pickas rakstits tests lidz 60gr,bet ja skatas uz spicem,tests ir minets cits.Tas nozime,ka uz kata ir barotavas svars,bet uz spices barotava pluss bariba. :)
Kāda šķirba?Vai tad nejūti vai kāts ir pārslogots vai nē????
Tad esi tik laipns un noskaties vēlreiz to raidijumu,tik ļoti uzmanīgi.Jo tajā bij teikts ari par tevis pieminēto zemes jaukšanu klāt pie barības.Un kā tas ietekmē testu!!! :)
NG vienā raidījumā "Makšķerēšanas noslēpumi" apgalvo, ka fīdera kāta tests = barotavas svars, un fīderētājam par barības svaru vairs neesot jādomā. Tas esot ierēķināts kāta testā.
Ilgi šķirstīdams šo forumu, atradu, ka daudzi fīderētāji tomēr lieto barotavas, kas 2 vai pat 2,5 reizes vieglākas par kāta maksimālo testu. Tātad - tomēr rēķina vēl klāt barības svaru.
Kā tad īsti ir pareizi:
1. Tests = barotavas svars, vai
2. Tests = barotavas svars + barības svars. ????
Ja barībai liek klāt zemi, mālus, vai kādu grunti ( slapju) - tad svaros ir ļoti liela atšķirība.
Tā nu ir sagadījies, ka man ir tieši tāds fīderis, kam nevar atrast spicītes LV veikalos (vēl gan pāris varianti ir).
Izlīdzēties ar smilšpapīru, lai tieku uz copi var, bet kaifa nav, jo spicīti vajag ievērojami garāku un tievāku par pieejamajām :-(
Donka, ieej toch veikalā un piemeklē kādu tev vajag līdzi ņemot posmu kur liec vinju iekshā. Nju protams ja tev nav kautkāds baigais fīderis kuram Lv nav spices. Pie Bloma, Salmo, Albakorā uc.veikalos,.
Ir kādam pieredze ar spicīšu sūtīšanu internetā?
Kā ar nepieciešamo izmēru saprašanu? Jo tiem jocīgajiem USA un GB iemītniekiem viss ir kkādos dīvainos izmēros.
UZMANĪBU !!!!!!
Fīdermakšķerēšanas sacensības "Milo fīderis 2012"
Sacensību nolikums
“Latvijas Sporta makšķerēšanas kluba” atklātās sacensības fīdermakšķerēšanā „Milo Fīderis 2012”.
Nolikums
1.Sacensību norises laiks un vieta
Sacensības notiek 17.jūnijā Lielupē pie Garozas
2.Sacensību mērķis
Sacensības tiek rīkotas ar mērķi popularizēt un attīstīt fīdermakšķerēšanu kā mūsdienīgu un sportisku makšķerēšanas veidu, kā arī lai popularizētu Daugavas rekreācijas iespējas Rīgā. Sacensības notiek pēc starptautiskajiem noteikumiem, pielāgotiem Latvijas ekonomiskajai situācijai, ievērojot Latvijas makšķerēšanas noteikumus.
3.Sacensību dienas kārtība
8.00-9.00 Dalībnieku reģistrācija
9.00-9.30 Makšķerēšanas sektoru izloze
9.30-10.00 Sacensību atklāšana
10.00-11.00 Sagatavošanās laiks
11.00-16.00 Sacensības
16.00-17.00 Lomu svēršana un rezultātu apkopošana
17.00 Sacensību uzvarētāju godināšana, sacensību apspriešana un pieredzes apmaiņa
4.Reģistrācija un dalības maksa
Katrs sacensību dalībnieks veic iepriekšēju pieteikšanos un samaksā dalības maksu līdz 9.jūnijam. Sacensību dalības maksa 15,-Ls. Dalības maksa jāsamaksā Rīgā Bruņinieku ielā 43, veikalā „Milo” Agrim Ziediņam. Pēc individuālas vienošanās ar Agri Ziediņu, dalības maksu iespējams samaksāt sacensību dienā, reģistrācijas laikā.
5.Uzvarētāju noteikšana un apbalvošana
Sacensībās tiek vērtēts individuālais rezultāts. Par sacensību uzvarētāju tiek pasludināts makšķernieks, kurš uzrāda absolūti lielāko lomu pēc svara. Apbalvoti tiek pirmo trīs vietu ieguvēji.
6.Obligātās prasības.
Piedaloties sacensībās dalībniekam ir jānodrošina labs garastāvoklis, jābūt laipnam un iecietīgam pret pārējiem sacensību dalībniekiem un jāievēro mūsu sacensību noteikumi.
Sacensību noteikumi
Latvijas Sporta makšķerēšanas kluba atklāto sacensību fīdermakšķerēšanā ar dzīvo ēsmu „Milo Latvija 2012”
Noteikumi
1.Sacensībās piedalās tikai tie dalībnieki, kuri ir samaksājuši dalības maksu. Dalības maksa jāsamaksā līdz 8.jūnijam.
2.Sacensībās tiek vērtēts sportistu individuālais sniegums.
3. Sacensību vietā ūdenstilpes dziļumam jābūt vismaz 1,5 metri, bet platumam 40 metri.
4. Makšķerēšanas vietai jābūt pēc iespējas taisnai un jānodrošina vienādi makšķerēšanas nosacījumi visiem sportistiem. Sacensībās dalībnieki jāizvieto maksimāli vienā līnijā, izvairoties no pārrāvumiem, piemēram, elektrības līnijām, tiltiem u.c.
5. Sacensību norises vieta nedrīkst radīt apdraudējumu dalībniekiem un skatītājiem.
6. Sacensību laikā dalībnieki uzturas makšķerēšanas sektorā, kas ir 10 - 30 metrus garš. Visiem sportistiem vienādu sektora garumu nosaka sacensību organizētājs. Ja tas ir iespējams, sektori var būt atdalīti ar vienu metru neitrālās zonas no abām pusēm. Neitrālās zonas var arī nebūt.
7. Makšķerēšanas sektoriem ir jābūt skaidri nodalītiem, lai tajos neienāktu nepiederošas personas.
9. Sacensību sektoru izlozi veic vismaz 90 minūtes pirms sacensību sākuma. To veic sacensību organizators. Sektoru izloze notiek sportistu reģistrācijas kārtībā, vai pēc alfabēta.
10. Tekošos ūdeņos sektori tiek izvietoti augšup pa straumi, sākot ar 1.numuru. Stāvošos ūdeņos sektors numur 1 vienmēr atrodas pa kreisi.
11. Katram sacensību dalībniekam tiek dotas 60 minūtes, lai sagatavotos sacensībām. Pirms ieiešanas zonā nav ļauts sagatavoties makšķerēšanai. Pēc ieiešanas zonā, sportists nedrīkst saņemt palīdzību no malas, izņemot gadījumos, ja tiek aizvietota salauzta makšķere. Ēsmas un barību, makšķerniekam var nodot sagatavošanas laikā, taču tās daudzums ir jāpārbauda sacensību rīkotājam. Pēc ēsmas un barības pārbaudes, ēsmu un zemes nodošana sportistam ir aizliegta. Līdz signālam ieiešanai sektorā, ēsmas un barību var sagatavot makšķernieks vai trešā persona ārpus sektora. Pēc ieiešanas zonā, līdz barības un ēsmas pārbaudei barības un ēsmu sagatavošanu var veikt trešā persona ārpus sektora, vai sportists sektorā.
12. Ēsmas un barības pārbauda, tad, kad tās ir sagatavotas lietošanai un samitrinātas un izsijātas. Barība kopā ar zemi, granti un citas piedevas nedrīkst pārsniegt 12 litrus. Barības daudzumu var mainīt pirms tam to paziņojot sportistiem.
Kopējais ēsmas daudzums ir divi litri. No tās motiļa un džokera maksimālais daudzums ir 250 grami. Barība un ēsma jāuzrāda traukos, kuriem ir noteikts apjoms, vai arī tā tiek izmērīta sacensību rīkotāja traukos. (Ņemot vērā, ka sacensību rīkotājs sagādā arī motili, tā daudzums tiek noteikts visiem vienāds. Sacensību dalībniekiem iepriekš jāpiesakās, ja viņiem ir nepieciešams motilis. Sportistiem ir iespēja makšķerēt arī bez motiļa.)
Barības un ēsmas sagatavošana, sijāšana pēc pārbaudes, kā arī sajaukšanas ar elektrisko maisītāju, ir aizliegta.
Dzīvo ēsmu barībai drīkst pievienot tikai pēc ēsmas un barības pārbaudes.
13. Sportistiem jāievēro Latvijas Republikā spēkā esošie makšķerēšanas noteikumi – jāievēro zivju noteiktie izmēri un skaits, kā arī lomā netiek ieskaitītas zivis, kuru paturēšana konkrētajā laikā vai vietā ir aizliegta. Zivis jātur dzīvas zivju uzglabāšanas tīkliņā, kas ļauj visu sacensību laiku zivis saglabāt dzīvas un pēc sacensībām atbrīvot. Zivju uzglabāšanas tīkliņš maksimāli jāiegremdē ūdenī pilnā garumā. Nav atļauts izmantot citu veidu ierīces zivju uzglabāšanai. Pret zivīm jāizturas saudzīgi. Pēc svēršanas, zivis atlaiž ūdenstilpē, no kuras tās ir iegūtas.
14. Barībai un ēsmām jābūt tikai dabīgas izcelsmes. Aizliegts izmantot mākslīgās ēsmas no jebkura materiāla (polistirēna, gumijas, sūkļa, uc).
15. Sacensības notiek piecas stundas, no plkst.11 līdz plkst.16. Ja sacensības laika apstākļu vai citu iemeslu dēļ tiek pārtrauktas, tās tiek uzskatītas par notikušām, ja būs ilgušas vismaz divas stundas.
16. Katrs sportists drīkst makšķerēt tikai ar vienu makšķeri, kurai ir ne vairāk kā viens āķis. Ir aizliegts makšķerēt ar vizuļiem, mākslīgo mušu, ēsmai nedrīkst izmantot dzīvas vai beigtas zivis un to daļas, vai citas dzīvnieku sugas, piemēram, vardes, vai zivju ikrus.
Ēsma ir jābūt uzspraustai uz āķa, maize, mīklas, dažādu vielu maisījumi, granulas, boiles u.c. ir aizliegtas.
17. Zivs tiek ieskaitīta lomā, arī tad, ja āķis tai ir ieķēries mutē no ārpuses. Apzināta aizciršanas paņēmiena izmantošana ir aizliegta.
Sacensību laikā, sportists nedrīkst izmantot rācijas un mobilos telefonus.
Nedrīkst izmantot eholotes ne oficiālajos treniņos, ne sacensību laikā.
18. Dalībnieki var sagatavot neierobežotu skaitu makšķeru, bet vienlaikus drīkst izmantot tikai vienu.
19. Dalībnieki nedrīkst saņemt palīdzību zivs izvilkšanai.
20. Sportistiem nav atļauts saņemt palīdzību no ārpuses. Pilnvarots pārstāvis drīkst sniegt mutiskus norādījumus. Nepiederošas personas nedrīkst ieiet sacensību sektorā.
21. Sportisti drīkst izmantot makšķerēšanai speciālas platformas, kuras daļēji drīkst izvietot ūdenī.
Sacensību organizators drīkst pieņemt lēmumu par to, ka platformas nedrīkst izvietot ūdenī, ja tas nepieciešams, lai sportisti tiktu izvietoti maksimāli vienā līnijā. Taču par to jāpaziņo pirms sacensībām.
22. Sacensību dalībnieks sektoru var izmantot pilnībā pēc saviem ieskatiem. Viņam savā sektorā jāpārvietojas maksimāli diskrēti un nedzirdami.
Ir aizliegts mest barību un ēsmu neitrālā zonā, vai kaimiņu zonās. Zivis, kas pēc pieķeršanās ir iepeldējušas neitrālā zonā vai kaimiņu zonās, netiek ieskaitītas lomā un ir nekavējoties jāatbrīvo. Ja sacensību dalībnieks to atsakās darīt, tad pie svēršanas, lomā var tikt neieskaitīta lielākā zivs.
Fotogrāfiem un operatoriem ir tiesības piekļūt neitrālā zonā, ja piekrišanu dod blakus esošie sacensību dalībnieki.
23. 60 minūtes pirms sacensību sākuma, tiek dots signāls, pēc kura sacensību dalībnieki drīkst ieiet sektoros, sākt sagatavoties sacensībām, iemērkt ūdenī zivju uzglabāšanas tīklus un sākt izmērīt dziļumu makšķerēšanas vietā.
Ēsmu un barības pārbaudi sāk ar pirmo sektoru 45 minūtes pirms sacensību sākuma.
Trešais signāls signalizē par sacensību sākumu.
Ceturtais signāls brīdina sacensību dalībniekus, ka līdz sacensību beigām atlikušas piecas minūtes. Savukārt piektais signāls paziņo par sacensību noslēgumu.
Zivs tiek ieskaitīt lomā, ja tā tiek pilnībā izcelta no ūdens pirms sacensību beigu signāla.
24. Sacensību dalībnieka palīgs var atrasties aiz dalībnieka muguras, labajā vai kreisajā pusē, bet tā lai netraucētu dalībniekam un sacensību organizētājam būtu iespēja redzēt dalībnieka zivju uzglabāšanas tīklu un zivju ievietošanu tajā.
25. Par zivju svēršanu atbildīgs ir sacensību organizators.
Viena persona sver zivis, otra pieraksta rezultātu protokolā. Svēršana ir jāveic gramos.
Ja zivju svars ir ļoti niecīgs un tās nevar nosvērt, tad tiek saskaitīts zivju skaits. Augstāku vietu sacensībās iegūst tas sportists, kuram ir vairāk zivju, pēc tiem sportistiem, kuru lomu bija iespējams nosvērt.
26. Līdz svēršanas sākumam sacensību dalībnieki zivis uzglabāšanas tīklos tur savos sektoros. Zivis pēc svēršanas jāliek atpakaļ zivju uzglabāšanas tīklā ūdenī. Līdz brīdim, kamēr tiek nosvērtas visu sacensību dalībnieku zivis tās nedrīkst atlaist, lai varētu pārbaudīt loma svaru.
27. Sacensību dalībniekam jāpiedalās zivju svēršanā. Protesti par zivju svaru tiek pieņemti līdz brīdim, kad tiek dota atļauja zivis atbrīvot. Pēc zivju atbrīvošanas protesti par zivju svēršanu netiek pieņemti.
29. Sūdzības par sacensību norisi tiek pieņemtas stundas laikā pēc sacensību noslēguma. Rezultātu apstrīdēšana notiek 30 minūtes pēc oficiālo rezultātu publiskošanas.
Konstatējot pārkāpumus, sacensību rīkotājs pieņem lēmumu par pārkāpuma novēršanu vai sacensību dalībnieka sodīšanu. Sacensību dalībniekam var izteikt brīdinājumu, piešķirt papildus soda punktus, vai diskvalificēt.
30. Katrs sportists pats atbild par savu drošību un veselību un ir tiesīgs pārtraukt sacensības jebkurā laikā. Šādā gadījumā viņa loms netiek ieskaitīts, un viņam tiek piešķirta pēdējā vieta.
Kā reiz teica NG - "lētais gals visiem ir lētais gals.....". Vinš gan to teica par spolēm, bet tas pilnībā attiecas arī uz fīderu kātiem.
Es varu tikai salīdzināt Salmo Diamond 3.60(80gr.) ar Shimano Alivio 3.90(110gr.). Atšķirība? Nu tiešām liela, ar Alivio vieglāk un patīkāmāk iemest, patīkamāk vilkt zivi ārā, pašam ērtāk....
p.s. paldies par ieteikumiem, paņēmu 0.13 pīto un tiešām nav slikti, tik jāpierod :)
kam izskats svariigs, kam praktiskums, kam eertums un viss cits! :)
Dabuju pa stipri lētām naudām jaunu Shakespeare omni x 3.60 feederi...biju lv veikalos daudzus dažādus apčamdijis,bet šādu nebiju manijis!
Neesmu vēl testējis un tik drīz arī nesanāks,..kādi viedokļi ir pa Shakespeare?vai tas ir normāls verkis vai štrunts?pēc skata jau glauns...
Protams, bet pa vidu ieliec vai nu asimetrisko cilpo, vai pretsavērpēju vai citu.
Esmu iegādājies sev pīto priekš fīdera.
Bet kādu pavadu likt, to pašu monofīlo?
Esmu mēģinājis 0.45 un nebija ne vainas. Bet labākais variants +/-0,35. Principā auklai jābūt tik resnai lai normāli savērptu auklu "'bizei' kur stiprina pavadiņas. 0,25 būs baigi švaki, bet 0.5 nevajadzīgi daudz, bet ja citas nav vari arī no tādas
nesimtreskajai cilpai 0.5 aukla nebūtu pa resnu? tā teikt, moš zaudē jūtību, jo tik resna, ( tātad cieta) negrib tik labi padoties cauri barotavai, kad fiša nāk krastā
Es kā sāku lietot nesimetrisko cilpu, tā arī lietoju un par citu nemaz nedomāju, jo viss apmierina. Jūt ideāli un nekas nekur nepinās. Vienīgi dažreiz tukšu ārā velkot gadās ka mušinieks savērpj pavadu. Bet tas jau copi neiespaido:)))