FC nav nekāds līdaku pavadiņu materiāls. Ja nu ļoti gribas, tad vismaz sakot no 0,5 un vairāk. Tad jau arī parastais mono der. FC galvenā īpašība ir neredzamība.
Man arī tas pat. Sienu fluorokarbonu 0,3 mm, bet nevienu līdaku, kas ir ierijusi dziļāk neesmu izvilcis. Pārgriež viens un divi
Kāda ir jēga no tās fluorokarbona pavadas izmantošanas - itkā raksta ka aukla clietāka un grūtāk pārkožama. Brīvdienās braucu copēt bet lietus stipri visu maitāja - tāpec nomainīju abiem feederiem pavadas, barotavas vietā 25 gramu svina olives, sasmēlu sīkus asarīšus un aizsūtīju tos meklēt zobaino zivi - pats sēdēju zem lietussarga. Kā pavadas izmantoju 0.20 fluo auklu - sekoja divas līdaku copes - pēc piecirtiena pāris sekundes un āķis prom. Līdz šim pavadas sēju no 0.22 parastas mono auklas un nekas - prātīgi velkot un ja nekur nesapinas parasti visu sanāk izvilkt.
palasu te diskusijas par zandartiem, jus te sarezgijat visu.tas sava zina ir viens no elementarakajiem zivju kersanas veidiem un zandartu ir loti vinekarsi nokert,ja zin kur vins uzturas.tas sistemas ir loti primitivas.es ezeros parasti ar izmantoju gruntenes sistemu,nopetu kanti un metu apmeram 60m,zandarts miil dzilumaa uztureties, gala lieku zivs fileju vai dzivu zivtinu,neka sarezgita.sevi negribu saukt par zandartu kersanas lietprateju,jo man liekas ka te apsaluti neka sarezgita nav.velak papildinasu albumu ar saviem lomiem. iesaku jums te nepust no musas ziloni un nesarezgit elementaru lietu.
Es ar pludu, jo Ezers un tomēr pludu pie copes patīkamāk vērot.
A, bet sistēma domāju varētu būt ļoti vienkārša. Uz pamatauklas uzver svina olīvīti, vēlams ar kembriku (svars attkarībā no straumes, metiena attāluma utml), tad griezulis. Pie griezuļa mono vai fluo pavadiņa 70cm-1m, tad āķis ar garu kātiņu un uz ākā fileja.
Pa dienu jāmeklē dziļākās vietās, kants apakšas, pa vakariem-naktīm-rītiem- sēkļi, jo šamais tur lien baroties.
o.
jāaizlaiž šodien uz savu vietiņu paprovēt :)
sveika tauta Normunds Grabovskis butu ar mieru iefilmet raidijumu par zandartu copi uz dzivo un filejam no krasta vajag tik kadu kursh ir pietiekosi zinosh un gatavs butu padalities pieredze ja kads ir ar mieru piesakas Normundam paldies!
Vai Tu lieto gruntenes sistēmu vai pludu?
Jo es plānoju uz grunteni un gribētu uzzināt kādu gruntenes sitēmu labāk lietot?
Sveiki!
Vai varat iemest kādu bildi par sistēmu kādu lietojat?
Jo es lietoju pašu parastāko sistēmu ar nofiksētu svinu galā un divām pavadiņām.
Paldies.
Es ar izmantoju ala exZivnieka sistēmu. Pavadu lieku garu: nu vismaz 70cm. Filētās strēmeles veru uz vienžubura, kuram uz kātiņa ir atskabargas, nu tā, lai viss nesabrauc vienā čupā. Vienu filejas gabaliņu uzveru uz kātiņa un otrai atstāju astīti, kura paliek karājoties. Sanāk, ka ir gan smarža, gan forma.
Ja Zanders fileju paņem, tad būs rīklē 100%, mazāk tukšo copju kā uz zivtiņas dzīvās. Esmu filējis arī plinderus, un tos ar nesmādē. Fileju mainu bieži.
Bija jau arī viedoklis (ja nemaldos, tad zandartu medniecei I.K.), ka jāliek mazs trijnieks, jo lielāka iespēja, ka ieķersies kaulainajā mutē, bet to nepiepraktizēju.
Vobšem sistēmas neatšķiras ja dzīvais vai filēja, bet gan āķis.
Es pārsvarā šamos medīju ar kur ir zuši, tāpēc vienai makšķerei lieku fileju, kur galā iekabināts naktenieks un sanāk tāda ļoti smaržīga un kustīga sviestmaize kuru nesmādē ne viens, ne otrs plēsējs.
Tas īsumā viss,
o.
pie tālāka iemetiena likt garāku pavadu......! To iemetienu vajag veikt normāli!Mānekļa,vai dzīvās ēsmas piezemēšanās fāzē aukla jāpietur,jāpiebremzē.Lai nesanāk brīvais kritiens ar blīkšķi,un tad vēl entie metri jāietin aukla-tad arī dzīvo ne apdullināsiet!
Usis
Esmu tos mēģinājis,bet gruntenes sistēmai nepatika.Ja liec pluda sistēmu un izmanto salīdzinoši palielu dzīvo,tad ok.Tik pie nosacijuma ,ja dzīvais nav uz grunts.
andreiko
Sistēmu vari aplūkot albūmā.Kā ēsmu izmantoju-fileju,zivju astītes vai gabaliņus,vairākas mailītes uz āķa.Pārējo jau vari izlasīt pēdējos komentāros.
veel iesaku pie talaka iemetiena likt garaku pavadu ap 50 cm,jo pie iemetiena labaak amortizees zivtinu un vina taa neapduls atsitoties pret uudens virsmu :)
fiichas daudz un dazadas! ja interesee raxti privaati,izstastisu :)
kraft!
Ir speciali divzubura zandarta aki,jebkuraa veikala pieejami!
Taisi slidoso sistemu,pretsaverpeju un svininu ap 50 gramiem,atkariba cik talu velies mest!
Kabini zivtinu aiz muguras un kad ir stiepiens vai iet patstavigi prom,tad sit pa zobiem un bus rezultats :)
Vel loti loti svarigi ir cieta copene,jo mixtaka jo grutak piecirst zanderu! :)
Tas ir mans viedoklis un ka es to visu daru,shance ideali!
Vienzubura akis mana skatijuma neder,filejai jaa,bet ja dziivu tad nee,tad labaak 8 numura 3 zuburiti vai 4-6 numura zandartu akiti!
Urmas, kāda ir tā tava sistēma zandera ķeršanai uz fileju vai dzīvo? Tāpat kā fīderim - svins (barotava) guļ uz grunts, pavada aiz tā, uz tās
āķis ar ēsmu? Un ko tu liec, lai nebūtu pretestības - pretsavērpēju vai vienkāršu karabīni ar griezuli plus stoporu?
Vai arī pavada ar ēsmu atrodas virs svina (barotavas)? Vai neesi gadījumā mēģinājis ar pilnu barotavu? Tipa - saskrien baltie sīkuļi uzkost paiku no barotavas un zanders arī pienāk painteresēties, kas te notiek?
Cik garas pavadas tu sien?
Piedod, ka tā tirpinu, bet es tāds ziņkārīgs iesācējs zanderu lietā.
urmass, pastāsti labāk par 2 žuburiem, nu tiem ar dažādgaruma kāju, citi ahūni slavē