atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Eholotes

daddy_j 26.06.12
andi - Tev nemaz tik garas auklas nav, 400 pēdas iedomājies... :DD

un palasi vēl kādu rakstu, piem http://www.boatus.com/boattech/articles/selecting-transducer.asp, sapratīsi, ka frekvence ir tikai viens no parametriem...bet vislabāk aizbrauc uz Norvēģiju lielajos dziļumos pacopēt, tad sapratīsi, ka svarīgas ir detaļas, tb zivis, ko var labāk redzēt ar augstāku frekvenci :)
volvo 26.06.12
zaraza...
man ar to pašu aparātu 800hz patīk labāk kā 455hz...
...bet nu katram savs...
Ne asakas...
zaraza 26.06.12
nu lakam bik tiesām nolažojos sajaucot above& beyond :) bet principu jau tas nemaina - ko 400 pēdas ko 200 ... Viens kujs tas ir vairāk nekā mūsu standarta ūdeņu dziļums.. Daugavā pie Staburaga max esmu redzējis 42m...
andis47 26.06.12
zaraza,tas Tev tikai liekās,ka saproti angliski:))Un izlasi teikumu līdz galam.
192 kHz un vairāk ir efektīgas (iedarbīgas)dziļumiem 400 pēdas UN SEKLĀK,kamēr zemākas frekvences ir labāk piemērotas dziļiem mērījumiem.
zaraza 26.06.12
andis47...

paga, paga... par ko pretenzija... Cik es saprotu English (neslikti ), tad Tavā citātā no kautkurienes skaidri raksīts "he high frequencies, say 192 kHz and above are effective for fishing in depths of 400 feet", tobiš vairāk par 192Khz paredzēts dziļumiem virs 100m... Lowrance MarK-5X DSI piedāvā tikai 455 un 800Mhz variantus, tomēr strādā labāk tieši zemākais variants... Un galu galā nevajag jaukt sonar un DSI... Tur raskladi savadāki...
andis47 26.06.12
zaraza,izlasi vispirms un tad raksti tālāk:)
Ko tieši Tev lielāka frekvence sliktāk rāda?Mazāk "zivju"?Nē,mazāk rāda traucējumus:)
Un kas par to,ka gultne ir tikai svītriņa?Kāpēc Tev vajag biezu gultni.Tās daudzās krāsas un biezs gultnes attēls tāpat neko nedod.
zaraza 26.06.12
daddy_j...

nu es tak to pašu saku... 800hz mūsu seklajos ūdeņos rāda mānāmi sliktāk, kā 455...
zaraza 26.06.12
urmaas...

nejauc tehnoloģijas... "Vecās" sonāra tehnoloģijas redz visu kur ir gaiss... burbuļus, zivju peldpūšļus utt. DSI/DI "redz" tikai fiziskus cietus priekšmetus - tās skanē ūdens masu/gultni un bildi dod ārā bildi kā fotoaparāts....
andis47 26.06.12
192 or 200 kHz

* Shallower depths
* Narrow cone angle
* Better definition and
target separation
* Less noise susceptibility


50 kHz
* Deeper depths
* Wide cone angle
* Less definition and
target separation
* More noise susceptibility
andis47 26.06.12
Frequency and Depth

One of the key specifications for a fishfinder is its frequency. They are sold in many different frequencies, including 38 kHz, 50 kHz, 120 kHz, 192 kHz 200 kHz and even as high as 455 kHz. Remember this: The high frequencies, say 192 kHz and above are effective for fishing in depths of 400 feet and shallower, while lower frequencies are better suited for deep sounding.

The sounds waves are transmitted in the shape of a cone, like a flashlight beam. Lower frequencies transmit narrower cones, which are more effective in collecting data in deep water. Higher frequencies produce wider cones that are better in shallower water. Many machines can be operated in two or even three different frequencies. So look for a fishfinder with a frequency that suits the depths of your fishing area or a multi-frequency unit that can be tuned as needed.
urmaas 26.06.12
Ja eholots parāda no gultnes ceļamies strīpiņu,tad nav teikts,ka tie nav burbuļi.
daddy_j 26.06.12
nē nē, jo augstāka frekvence, jo smalkāka bilde un lielākam dziļumam domāts. ar zemāku frekvenci otrādi. Tas, ka tāds FishinBuddy nevelk dziļumā, drīzāk ir saistīts ar viņa mazo jaudu nevis frekvenci.
zaraza 26.06.12
andis47...

es no personīgās pieredzes... uz 800Mhz mūsu ūdeņos rāda "tievu"gultnes svītriņu a 455hz normāli... Arzemju forumos lasīju, ka 800hz, tā kā šaurāks stars, domāts lielākiem dziļumiem un skaidrākiem ūdeņiem...
andis47 26.06.12
zaraza,vai Tu nekļūdies par tām frekvencēm?
Visur,kur vien esmu lasījis,tiek rakstīts,ka zemākas frekvences vairāk piemērotas dziļumiem,bet 455 un 800 tieši seklākiem ūdeņiem.







/
ZARSJ 26.06.12
Komentārs par USB kabeli. Labāk ņemt pārbaudītu/oriģinālu. Var sanākt, ka negrib "runāt".
zaraza 26.06.12
arsiks...

Aizmirsu piebilst, ka "zivis" normāli redzamas tikai 4x zoom režīmā - man puse ekrāna stāv uz 455hz un otra puse tas pats 4x zoom. 800hz izmantot mūsu seklajos ūdeņos diezgan bezjēdzīgi - tas vairāk domāts lielākiem dziļumiem un jūrai.
zaraza 26.06.12
arsiks...

Ja gribi redzēt dabā, tad varam sarunāt kopīgu copi Ķīšezerā/Daugavā. Raksti PM vai sazinies ar mani caur LISA.
zaraza 26.06.12
arsiks...

neesmu kvokotājs-samotājs, tādēļ nemāku komentēt :( Tas ko es identificēju kā zandartu izteikti stāv vidēja lieluma (tur gan viss ir zvērīgi sīks - reāls mērogs taču nevis FishID) strīpiņas uz kantīm, asari pavisam mazi punktiņi bet bariņos. Protams tikpat labi tās var būt citas zivis, strīpiņas var būt zāles, bet pa lielām šaibām man tas zivis atrast ir palīdzējis. DSI/DI tehnoloģijas pluss ir tas, ka tā nerāda to kā tur nav, bet, kā jau jebkuram citam eholotam, datu interpretācija nav nemaz tik vienkārša. Brīnumu pasaulē nav un neviens eholots zivi nenoķers :) Šogad pirmo reizi biju aizvilcis kuteri ar eholoto uz Satburagu - zivju eholotā tur bija IZTEIKTI vairāk nekā pieRīgā, kā jau tam vajadzētu būt.
arsiks 26.06.12
zaraza
Tās strīpiņas un punktiņus ko Tu uzskati par zivīm,tiešām ir zivis?Nu teiksim tā liela resna strīpa uz gultnes =sams,un kad šis ceļas vai to var redzēt?
zaraza 26.06.12
arsiks...

Es savam stiklaplasta kuterītim ieliku iekšpusē, tikai iestrādājot silikonā, lai gaiss netiktu klāt. Par jaudas zudumu nav ar ko salīdzināt, taču esmu apmierināts - dziļumus rāda 100% precīzi, zivis (ko es uzskatu par zivīm - strīpiņas/punktiņus uz kantīm un pusūdenī) un gultni arī ok.

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs