Atgriezos no Langvikenas. Tur pabiju otro gadu, vairāk gan jaukā atpūtnieku kompānijā, bez militāra copes režīma. Līdaku maz. Vienā copes reizē kādas 10. uz cilvēka, no kurām 9. zemmēra t.i. < 60.cm. Šoreiz bez dižlomiem. Svētdienas spiningotājiem vispār diezgan pa tukšo. Šie uzbaroja brekšus līdz 1,8 kg. Labi asari, turpat no mājiņas laipas uz džiga. Pilnīgi ignorēja L J Bugsy Shad, kas šovasar man topā Usmā, toties Tioga garšoja labi. Asarīši 350-400 g. Divi, nu ļoooti nopietni, pagāja neparādoties. Varēja būt virs 1,5 kg bet, tā kā beigās noķēru arī divus zandartus, iespējams, tie bija stiklači. Tas 4m dziļumā, pie tam pa dienu. Uz vietas kūpinātie bija super. Uzcepām - tomēr jūras garša. Mūsējie nesalīdzināmi labāki. Tas par labu argumentam ka nevajag tonnām vest mājās.
Atziņas: 1.Ālandu daba joprojām uzrunā, jauki..
2. Citreiz nopietnāk jāpievēršās zandartiem. 3. Džiga veidam ir nozīme arī labas ķeršanās apstākļos. 4. Viesmakšķernieku tur maz, varbūt tiešām līdaku skaits cikliski mainās arī bez mūsu presinga?
PS. Vai kādam ir pieredze ar Ālandu Zandartiem?
Toni... ir doma par nākamo gadu...
Laiks mainīt maršrutu,mauc pie manīm uz SWE.
vēl neviens nav pieteicies... ir 2 vietas uz Foglo...
joprojām meklējam pāri braucienam uz Foglo....
tad jau būs kūpināti asareļi.....
Čomaks ir no pirmdienas, tikai nepateikšu precīzu vietu.Asari esot daudz, svarā ap 350-450 gr. un līdaku nav....vai esot tikai mazās pa zālēm.Ūdens esot 19,8 grādi.
nav kāds tagad bijis Ālandos??? ja ir, tād kā uz ko?
uz doto brīdi ir 2 vietas braucienam uz Foglo
(izbraucam no Ādažiem 13.09 atgriežamies 21.09 Ādažos, Brauciens caur Tallinu - cena ~175Ls + paika+ degviela) ja ir interese, rakstīt uz e-pastu andris.tika@inbox.lv
... paaudžu maiņai jānotiek, pārejie, kas aizdomāsies, paši sevī "kampēju" nomērdēs! A daļa kamps un brīnīsies par C&R un neviens arguments neliksies svarīgs!
Tas jau ir no IQ atkarīgs, bet ja tu visiem veiksi tādu pat instruktāžu, lietas uzlabosies :)
Vēl kādas atmiņas...Pēc tam kad nācās zivju līķu kaudzi izmest krūmos,sāku domāt racionālāk,-jātaisa filejiņas,jātin plēvītēs,jāsasaldē,termosiņos jāved mājās...
Un kad mājās bija piesista pilla saldētava ar filejiņām ,pagāja mēnesis ,pusgads,gads,-a tā saldētava kaut kā netukšojas,jo gribas tak svaigo,nesaldēto....Un atkal nācās atkal....:))
Tagad gan vairs tā nedaru.Miers un bērziņš,saudzēsim dabu,jo mēs esam viņas bērni...
Kāds varbūt teiks,es krūmos neko neizmetu,aizvedu mājās, draugiem, radiem,priekšniekam...
Bet vai tik ļoti un tik daudz vajag...?
Līdz tam ir jāizaug...,es arī ,kad gadus 15 atpakaļ sāku braukāt uz Ālandiem, pirmajās reizēs aiz lielās laimes redzot zivju pārpilnību grābu visu kas pagadās un tad, kad vienreiz lielāko pusi no sagrābtā nācās izmest krūmos ,es uzdevu sev jautājumu,-vai man to vajadzēja??...un sāku savādāk raudzīties uz šīm lietām...
Ja uz pašreizējā likuma pamata samazinās paturamo zivju skaitu, teiksim, no 5 uz 2-3 (līdakai, zandartam), tad tik vien būs kā zināmas neērtības jūsu pieminētajiem diennnakts strādniekiem. Agrāk krastā brauca 3 reizes, tagad brauks 5-6...
Ir veči,kas Burtniekā arī tā dara.Manā skatijumā būtu stingri jāsamazina zivju paturamās normas.Ne 5 zanderus un līdakas,bet 2 vai 3.Pilnīgi pietiek.Es jau bieži vien nezinu ko lai ar 2 zivīm dara,ka pat ģimenē nevaram apēst,kur nu vēl 5!
Izkāst var visus ūdeņus, sevišķi ja tur iekšā tiek LAT, LIT, POL pārstāvji. Turklāt Baltijas jūras ekosistēma ir diezgan jutīga (tā pat kā dažam labam zobi), un visādi procesi tajā notiek ļoti lēni. sabojāt ir viegli, bet atjaunošanās notiek ne gados, bet gadu desmitos. Daudzviet atklātā jūrā no 60m dziļuma un uzleju sākas bezsākbekļa zona, kur vispār mīt tikai kaut kādi mikroorganismi. Diemžēl šij robežai ir tendence celties uz augšu. Drīzumā varbūt vispār varēsim aizmirst par copi jūrā. Ceru gan ka tā nenotiks.
To var izdarīt arī sekojot likumiem. LV noteikumos ir rakstīts, ka drīkst paturēt, piemēram 5 līdakas, vienā reizē. Tātad, noķeru 5 līdakas, braucu krastā, izķidāju, lieku saldētāvā. Pēc 30min atkārtoju procesu un tā visu diennakti, ja pietiek veiksmes un nekaunības. Zinu, ka tā veči Usmā ar zandartiem šad tad darīja, tajos laikos kad turp braukāju '03 - '06 gados. Tā lūk.
Es domāju,ka visu var izkāst arī parastais makšķernieks lai cik lielā ūdenstilpne būtu.Lielā mērā tas ir atkarīgs no makšķernieku presinga uz konkrēto ūdenstilpni.Ja katrs patur atļauto normu zivju,manuprāt,tas ir pārāk daudz.
Piekrītu, bet, manuprāt, tas lēnām sāk iet uz labo pusi- protams, vēl tāls ceļš ejams, bet ar laiku tas tiks sasniegts. Līdzīgi var salīdzināt ar ceļu satiksmes izaugsmi, teiksim, 10 gadu laikā- šoferi (ar izņēmumiem) ir kļuvuši laipnāki. Ticu, ka tas pats notiks ar makšķerniekiem.
Par Ālandu izkāšanu- vai tādas platības makšķerniekam vispār ir iespējams izkāst? Pieņemot, ka tiek izmantoti tradicionālie zivju ķeršanas paņēmieni? Varbūt tomēr vaina meklējama citur?