Zvaigžnuk, būtu labāk uzrakstījis AI, AI , VAI, VAI un, ka viss ir slikti un būs vēl sliktāk - visi tevi sapratīs, jo neko citu jau neesi spējīgs pateikt.
Un galvenais, tad kad būsi vismaz kādus desmit gadus nostrādājies pie cilvēku ķeršanas un ķeršanas plānošanas, tad arī saprastu H-Tech nozīmi šajā pasākumā.
Vēl pasaki, ka jau ievērojama Latvijas iedzīvotāju daļa vesali 1146 gab ir pateikuši savu stingro JĀ "PRET LICENCĒTO MAKŠĶERĒŠANU LR PUBLISKAJOS ŪDEŅOS!"
vienmēr var rēkināt attiecību- izmaksas/ieguvumi. Ja koeficients 0 nav ok.
26.oktobrī bija mistiskie "paši zināt, kuri klaigātāji", kuru dēļ MK drīz maksāšot Ls 30-50. 23.novembrī parādās gumijas un zelta desmit latu īpašnieki.
Par kārtību tauvas joslā atbild tās īpašnieks, kurs var neatļaut privātpersonu uzturēšanos tajā. Valsts uzdevums būtu pieprasīt kārtību no īpašniekiem un palīdzēt, ja kādam „ciemiņam” īpašas grūtības saprast, kas ir pārvietošanās ar kājām un ka ilgstoša uzturēšanās tauvas joslā, bez saskaņošanas ar īpašnieku, neatbilst likumiem un noteikumiem. Ja īpašnieks ir valsts, tas pienākumus nemaina. Saprotams vieglāk atrast, kas par mazāku samaksu vai citu burkānu to izdara tavā vietā.
Pie tam, saprotiet, makšķernieki, izrādās Jūsu devums aprobežojas ar desmit latiem. Acīm redzot inventārs un citas lietas ir pie mazumtirdzniecības, tūrismu pārrauga Ekonomikas ministrija... ar vienu vārdu sakot neskatieties uz to, ko Jūs tērējat savam hobijam, atpūtai, bet centieties aprobežoties un skatīties uz visu caur sava desmitnieka prizmu un pievienojieties tiem, kuri smejas par mums.
Taisnība apstāklī, ka jebkurā lietā lielākās izmaksas ir darbaspēka izmaksas. Bet dažas tehnoloģijas atmaksājas ilgtermiņā, citas savukārt šādu ekonomiju nedod, bet tiek ieviestas, jo tā vajag. Tāpēc tie, kas ir sašutuši, varbūt ar Jums viss ir kārtībā un nav vērts aplaudēt par visu, ko Jums baro iekšā.
Nav jau nekas pret tehnoloģijām, bet Latvijā liela prakse ar tehnoloģijām, kuras nepamatoti tiek ieviestas un izšķērdēti līdzekļi, piemēram e-taloni, tramvaji Rīgā, ūdensmoči robežsardzei, bombardier, airbaltic, radari utt. Blakus esošās ekonomiski un socāli attīstītākās valstis ir daudz piebremzētākas uz liekiem tēriņiem, kā bagātā Latvija.
Nav informācijas! Vai tam uz attiecīgo Latvijas cilvēkresursu un teritoriju ir kāds ekonomiskais pamatojums? Vai tādas metodes pielieto arī kāda ES kaimiņvalsts, vai varbūt tikai Āfrikas rezervātos.
Mērķtiecīgai prevencijai pietiek ar labi organizētu darbu apsekojot sen zīnāmas maluzveiniecības riskam pakļautas vietas.
Citādi var iznākt, tā, ka iespējams, kādam no ministrijas patīk lidmašīnas un binokļi, līdz ar to sāk ieviest tehnoloģijas, prakse jau ir.
Imations, mums šoreiz precīzi sakrita domas ;)
Pasākums dārgs, neapšaubāmi, bet lai institūts izmēģina, nebija jau MK nauda. GNP teritorija un specifika ir tāda, kāda ir, pie kaut kādām tehnoloģijām būs jānonāk.
Ja jau tā patīk rēķināt, parēķiniet arī, kāds ir pašreizējais VVD inspektoru budžets un kapacitāte, salīdzinot ar ienākumiem no MK.
Vienkārši drošības pēc - lai nesanāk, tā, ka dažiem ir saimniecībā izrādās īpašie gumijas 10 lati. Krasti piecūkoti? Lai tak valsts un pašvaldība par maniem 10 latiem sakopj. Inspektoru trūkst? Lai tak valsts par maniem 10 latiem noliek ik līkumā. Mazuļi jāpapildina? Biora ekspertīžu izmaksas? Utt., visur pretī "mans zelta desmitlatnieks" kā plāksteris visām bēdām. Jāsmejas.
Par pārējo - taisnība jums ir tajā ziņā, ka lielākais ieguldījums ir un paliek nevis degviela, bet cilvēkstundas (gadījumā, ja ir vēlme kaut ko nosargāt). Vismaz tāda mums tabula pa gadu ir izveidojusies. Tehnoloģija, kas ļauj ietaupīt cilvēkstunas, patiesībā būtu ļoti vēlama.
Tāpēc mani priecē, ka šajā jomā notiek eksperimenti.
"Gumijas latu" īpašnieki, protams, būs sašutuši jebkurā gadījumā.
Nesaprotu, tos latvju bāleliņus-vaiduļus, viss viņiem slikti, ja inspektoru nav - ir slikti, ja inspektoriem ir laba aparatūra - ir slikti jo tā ir dārga un profilakses pēc - viss ir slikti. Laikam kam lemts rāpot nekad nelidos, tā arī latvju bāleliņi - labāk mēslos līdz ausīm un viss ir slikti, nekā izlīst no mēsliem ārā. Labāk vaidēt par benzīna trūkumu nekā domāt un analizēt ko H-Tech tehnoloģijas var dot ilgtermiņā dabas aizsardzībai. Protokolu pašizmaksas neviens nerēķina un nerēķinās, tas nav būtiski jo tiek aizsargātas valsts intereses. Varbūt, kāds ir parēķinājis cik valstij izmaksā viena KNAB krimināllieta pilnīgi iztiesāta, tur ir skaitlis ar daudz nullēm, varbūt ekonomijas dēļ ļaut ņemt kukuļus?
Viennozīmīgi H-Tech tehnoloģijas ir dārgas, bet ilgtermiņā tās atmaksājas ar uzviju, jo esošo reidu organizēšana ir nakts pastaigas ar iespēju uzskriet maliķim nevis mērķtiecīga pārkāpumu prevencija.
Protams ir sava romantika noņemties visu nakti, sagaidīt rītausmu un galvenais no rīta pirms gulēt iešanas izdzert 0.5 alu, bet atskaites punkts ir, lai jēga būtu no visām šīm atrakcijām - pēc iespējas vairāk ne tikai noķertu, bet arī sauktu pie atbildības pārkāpēju.
Esmu skatījies ar tādu. Caur 20metru niedru joslu var ļoti labi saskatīt kā civēks stāv un makšķerē aiz tām. Pagaidām labākā tehnika kurā nācies lūkoties.
Reti parādos, bet arī šoreiz arlabunakti. Braukšu savā nakts binoklī lūkoties kamēr labāka nava.
Ided
Ar termobinokli jā. Bet no lidmašīnas viss notiek platākā joslā, objekts nav tik pietuvināts
Brusis
No lidmašīnas arī būs tik pat labi, varēs pat tīklu no trešās bezkartes makšķeres atšķirt, un uz skrejceļa komandu gaidīs riteņbraucēju inspektorrota... DDD
Ar termobinokli ļoti labi var redzēt un atšķirt objektu. Maksā pagaidām ļoti dārgi, bet laba manta vienmēr ir maksājusi!
Copmanis ;)
Nakts laikā divas stirnas iebridušas Salacā padzerties un netālu viena stāvoša uz ceļa izskatīsies pēc kārtīgas maluzvejnieku bandas.Divi kaut ko dara pa upi un viens stāv uz šuhera.
Protokoli
Ko darīs ar meža zvēriem kas izstaro siltumu
Stirnai par iebrišanu ūdenī aizliegtā laikā,
Mežacūkai par krastu izrakņāšanu,
Briedim par lašu duršanu ar ragiem(precīzāk par atrašanos ar aizliegtiem rīkiem pie upes)
Viss tas ir blefs, ne tur ko daudz redz, ne ko precīzi var pateikt. Kārtējais projekts naudas tērēsanai. Labāk būtu inspektoriem pie algas piemetuši.
imations, kādas šausmas, esi par makšķerēšanas kartes maksas pacelšanu, droši vien esi viens no tiem bļāvējiem :))))))
Patiesībā dotajā brīdī nav lielas jēgas no MK cenas celšanas, jo nauda pazudīs govī, kuru mīļi sauc par budžetu. Piens visiem nepietiek, bet krējuma izrādās nav, precīzāk neviens nezina kur tas pazudis, pat meklētāji nevar atrast. Patiesībā pastāv citi veidi, kā varētu piesaistīt līdzekļus, piemēram, sakārtot MK noteikumus Nr.188 „Saimnieciskās darbības rezultātā zivju resursiem nodarītā zaudējuma noteikšanas un kompensācijas kārtība”. Diemžēl ir divi „bet”. 1.Nauda pazudīs tajā pašā govī. 2.Ko teiks trūcīgie 272 elektrostaciju īpašnieki (bieži vairākām vieni un tie paši) kuri tā jau nodarbojas ar labdarību?
Pie tam ar tiem HES man šķiet ir viens apstāklis, kāpēc viss notiek tā, kā tas notiek ( atzinumi, ka kaitējumu dabai nav, interesanti ekspluatācijas noteikumi, kūtri VVD inspektori, kuri secina, ka viss ir kārtībā, nevēlēšanās celt maksu par dabai nodarīto kaitējumu, atsevišķi daba mīļi, kuri atklājuši šo „zaļo” enerģiju par labu esam) un pārmaiņas varam negaidīt. Šis apstāklis ir kopējā summa, kas 2011.gadā samaksāta 272 elektroenerģijas ražotājiem par elektroenerģiju, kas iepirkta obligātajā iepirkumā ir 176 228 450 lati, tajā skaitā izmaksas virs tirgus cenas bijušas 80 117 429 lati.
"Pārbaužu laikā vienam makšķerniekam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par makšķerēšanu bez makšķerēšanas kartes."
Kādēļ neminēt, cik izmaksāja šis viens administratīvais protokols, cik izmaksā šādas lidmašīnas viena pacelšanās un nolaišanās reidam, uzturēšana?
Lieka naudas izšķērdība un tikai, labāk nodrošināt jau esošos inspektorus ar normālu ekipējumu un degvielu. Ne jau maliķi tā kamera redzēs, bet siltumu izstarojošu objektu, ko no lidmašīnas personalizēt nevar. Interesanti, ko pēc šāda objekta pamanīšanas darīs, zvanīs inspektoram, lai tas aizskrien un paskatās, vai nav kāds iemidzis pēc laba piknika, varbūt, kāds lops nomaldījies.
Ja ir kaut mazākā iespēja izmantojot tehnoloģijas un samazināt vai novērst antropogēnās negatīvās iedarbības ietekmi uz vidi vai zivju resursiem, tad nav būtiski cik nākotnē maksās makšķerēšanas kartes, jo mūsu valstiņā tāpat penziķi un bērni makšķerē par brīvu, bet pārējie var arī pastrādāt un nopelnīt naudu MK. Ir primitīvi uzskatīt, ka dabas resursi ir bezmaksas it sevišķi pieaugot cilvēku skaitam, tādēļ piešķirt naudai nevis sasniedzamam mērķim primāru nozīmi ir stagnātiski.
Viennozīmīgi atbalstāms pasākums kontroles optimizēšanai pār dabas resursiem un tās pārejai jaunā līmenī.
Cojam taisnība. Tā tikai lieka izrādīšanās tautas acīs. Nedomāju gan, ka vietējiem inspektoriem nav zināmas problemātiskākās vietas, potenciālie maliķi u.tml. Cita lieta ir tas, cik vienam inspektoram ir jāpārrauga?