atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Engures ezers

antonsb 11.04.13
Patrols
Nu ja ledus ir ap 60cm un zem ledus ir tik pāri cm tad kur tai zuvei palikt?Vienīgais no upes tek svaigais ūdens Bet nu ar to kļovu būs pašvaki!Bet te jau sola lietu ja tas nolītu biki ledu plānāku nokausētu tad nu ritīgi var pavērties cope!Bet tā zivju slāpšana tas ir točna!Ja netici man tad vari pats aizbraukt pārbaudīt!
Patrols 11.04.13
Antūn, domā tik traki? Domāju, Dzedru galā ir jābūt kļovam, bet kā tikt pie ezera...Gan Ķūļos, gan Dzedros ceļš esot nebraucams.
antonsb 11.04.13
Patrols
ja pirms nedēļas bija situācija ka zivis slāpa nost tad kautkas būs mainijies nedomāju viss!Ledus kā bija 60cm tā ir 60cm varētu uz nākošo nedēļu cerēt kad lietus uzlīs būs skābeklis būs arī kļovs!
Patrols 11.04.13
Ehhhhh, informācijas skopuļi...!
kccompany 10.04.13
Vīri padalaties lūdzu ar informāciju par ledus kvalitāti Dzedrupes galā!!!!
jpf 05.04.13
Kur lai 7 dien aizbrauc pacopeet? Kas notiek engures dzedrupes galaa? kaa ar piebraukšanu?
Patrols 04.04.13
Tā ir atšķirīga štelle. Nevar salīdzināt to karūsu populāciju, kas dzīvo jūrā un migrē no jūras uz ezeru. Šī karūsa pat pēc izskata nedaudz citādāga, tāda gaļīga un trekna. Dīķa populācija ir drusku knapāka, lai arī sasniedz lielus izmērus un svaru. Bet funktieris pareizs, ja ezerā patiktu, iedzīvotos pati. Tur ir ornitoloģiskais liegums (lielaucē), rudeņos zosis un pīles ka mudž, tad jau ienestu arī karūsas. Znač, kaut kas tomēr nepatīk.
marti 04.04.13
ja tai karūsai tur baigi patiktu, tad viņa tur būtu bez laišanas. mērsraga kanāls pilns ar viņām.
Patrols 04.04.13
Nedomāju, ka karūsa viņiem liekas interesanta padarīšana, uz to daudz mazāk copmaņu pavilksies. Es zinu, kur vasarā var saķert karūsas nesamērīgi daudz, tādas no 500 gramiem un uz augšu, bet tāda cope man tīk vasarā labi ja reizes 2. Par forelēm un zandartiem loģiski, ka ne teorētiski, ne praktiski viņa stur neiedzīvosies, absurds vislielākais. KA tik uzraksta reklāmā un gan jau, kāds arī iekritīs tādos murgos. Ja karūsas iepirktu no zivju dīķiem, domāju, iedzīvotos, kāpēc ne, tas nebūtu ne sarežģīti, ne dārgi.
suits 04.04.13
Engurē arī šodien salikti tīkli , kur skatās Latvijas Makšķernieku asociācija Birkavs un viņa draugs vietējais

dambergs, 4.aprīlis 2013, 14:02



Engurē ir licenzētie tiklinieki, tur nu nav ko brīnīties. Vienīgi par tiem datumiem nezinu, bet ja jau bija ar oficiālām marķētām stoderēm un birkām, tātad vēl var. Kaut kad tulīt būs liegums viņiem līdz Jāņiem.
Hotentots 04.04.13
Sapalu un foreļu laišana šādā ezerā šķiet apšaubāma jau kā ideja. Nu nav tādi sekli ezeri piemēroti forelēm - ne vasarā vēsuma, ne ziemā skābekļa.
Karūsu ielaišana gan varētu būt samērā lēts pasākums - gan jau no kādas zivsaimniecības par smiekla naudu varētu iegādāt kādus desmitus kilogramu.
Patrols 04.04.13
Tieši par to ir runa, ja tādā pat veidā "ielaida" sapalus un foreles, velns lai parauj. Darbības imitācija jeb fikcija. Bet labākā antireklāma ir nebraukt uz šādiem ezeriem copēt, nemaksājot naudu par laivas nomu. Ezers salīdzinoši tukšs. Kas ir pats sliktākais, pēdējo reizi slāpa aizpagājušo gadu, tagad atkal, tātad īsā laika periodā divas nejaukas ziemas un tādējādi zivju resursi samazināsies ļoti krasi. Šodien noskaidrošu, kas ezerā ar slāpšanu.
dambergs 04.04.13
Engurē arī šodien salikti tīkli , kur skatās Latvijas Makšķernieku asociācija Birkavs un viņa draugs vietējais
Hotentots 04.04.13
Tad jau drīzāk neielaida (vai arī ielaida dikti maz), jo karūsa jau nu galīgi nav tā kaprīzākā zivs apstākļu ziņā - tādos seklos, siltos un zāļainos ūdeņos iedzīvojas labprāt, ziemo labi, vairojas ar.
Domāju, ka laižamais izmērs ir lielāks par normāla asara maksimālo apēdamo izmēru, tā ka atliek vien līdakas, bet grūti iedomāties, ka tās varētu apēst lauvas tiesu ielaisto.
Patrols 04.04.13
Esmu vēsturiski aucenieks un vadu atceros, kaut gan biju vēl pavisam mazs puika. Karūsas bija feinas, uz copeni varēja paķert pamatīgas mammas. Tagad ezerā neesmu karūsu redzējis, starp tām n-tajām tonnām slāpstošo, arī karūsu nebija. Kāpēc neiedzīvojas, es nezinu. Mož līdakas un asari izrija ielaistās, mož nemaz neviens pat neielaida, es nezinu. Bet bija tak arī ruduļi, tādi maki, tagad pa retam kādu ruduli var redzēt. Kā jau teicu, ja apsaimniekotājs būtu pats saimnieks (fiziska persona labāk), būtu pavisam cits rezultāts.
Hotentots 04.04.13
Mazliet novirzīšos no tēmas, bet karūsu izzušana un nespēja atjaunot liekas kaut kas fantastisks, lai neteiktu neiespējams, par ko nudien var brīnīties.
Pirmkārt, pat dīķsaimnieki ar salīdzinoši maziem dīķiem nespēj tikt vaļā no tām karūsām, bet šeit pazūd no vesela ezera.
Otrkārt, atjaunot populāciju it kā nevarētu būt tik grūti - iegāz lērumu karūsu un viss notiks (tās jau dikti lētas un nav problēmas izgādāt).
krumujancis 04.04.13
to Patrols, par Lielauci
Daļēji varu piekrist par to zivju ielaišanu. Ja esi lielaucnieks, varbūt atceries, ka vienugad tur notika zivju ķeršana ar vadu, tā teikt "zinātniskos nolūkos". Pēc tās ezerā pazuda karūsas. Un, lai kā arī pēc tam LLA speči necentās šo karūsu populāciju, ar mazuļu ielaišanu atjaunot, nekas tur vairs nesanāca, mazuļi pazuda kā akā. Nezinu kā tagad, bet copējot līdz 2012 gada rudenim arī man nav iznācis nevienu karūsu noķert. Arī tam, ka ezers ir relatīvi tukšs, ja salīdzina ar 80-tajiem, varu piekrist. Ja ir pacietība un aprīkojums, vismaz 2012 gada vasarā, līņus, raudas un līdakas vēl varēja noķert. Pašā rudenī arī viens vēzis uzķērās uz makšķeres.
Patrols 04.04.13
Paga paga, vecīt. Tas, ka Engurē ir foreles (pats biju klāt, kad pagājušo gad čoms izvilka pie Dzedrupes ziemā, uz ledus), nav nekāds brīnums, jo ezers ir savienots ar jūru. Lielauce nav savienota ne jūru, ne lielu upi. Un tur nu gan nav redzēti ne zandarti, ne foreles, ne sapali (:
wimba 04.04.13
Čoms pirms kāda gada Engurē noķēra varavīksnes foreli ap kilo. Bāzē teica, ka pirms kāda laika esot no dīķa pamukušas. Ne jau ielaistas. Nu par zandartu ielaišanu mans vispār klusē :-)
Patrols 04.04.13
Piekrītu. Tam sargam tagad pilnīgi pofig, galvenais, lai ir copmaņi un ir laivu ņēmēji. Ja viņš vienā personā būtu pārvaldnieks un īpašnieks, ja no ezera bagātības būtu atkarīga viņa ienākumi, viss būtu savādāk. Es to saucu tā-nespēja tālredzīgi un ilgtermiņā apsaimniekot ezeru. Jā, izslāpst zivis, vēži un to barības bāze. Par to zivju mazuļlu laišanu ezerā varētu vēl padiskutēt, ko un cik viņi ielaiž. Reklāmā pie ezera rakstīts, ka ezers regulāri tiek papildināts ar zivju mazuļiem, to starp ar forelēm, zandartiem un sapaliem. ZB, kurš ezerā redzējis tādas zivis, jāsmejas pat zirgam. 3 gadus atpakaļ redzēju n-tās tonnas uz gultnes noslāpušas, nekā cita kā raudas, ruduļi, līdakas un asari, plus vēl līņi. VNK ezeru kāš. Es ezerā copēju kopš 80gadiem un nekad ezers nav bijis tik tukšs, kā tagad. Vot Tev i saimnieki un pārvaldnieki (:

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs