Vienā nelielā upītē ap 30. km no Rīgas smuki nāk raudas. Visa pumpainas un un pilnas ikriem, trapijās arī labi eksemplāri.
Sakiet kads butu labs mormiskas izmers raudai?piemeram garuma no aka lidz augsai?man ir mormiskas1.2cm un 0.8cm kura labaka ta 1.2cm nebus pa lielu?ezera...Nelieliem dzilumiem lidz 3m
Slinkais, Pludinsh iegaumējiet reizi par visām reizēm:)! Tā ir sēnīte vārdā IHTIOFONUSS, no šamās tak ar tie melnie punktiņi:)
Ja ir interese par zivju kaitēm, tīmeklī var atrast.
Teikšu kā ir. Ar nelieliem pārtraukumiem copēju gandrīz 30 gadus. Tagad atkal, jau 3 gadus copēju. Nu neatceros pirms 20-30 gadiem zivis ar melniem punktiem. Ne ezeros, ne upēs, ne dīķos man tādas nebija gadījušās.
Tagad ezeros ļoti bieži un ļoti daudz, Daugavā pēdējos gados nav baigi bieži, bet ir.
Palasijos par tiem plankumiem....
nezinu vai taisniba,bet man stastija tie esot itka ja ta zive dzivo dunaina videe,jo man ar tik tadas trapijusas dunainos dikos.......un ezeros....
Vakar saķēru Pērnavas upes pietekā Reiu,daudz nebija,bet dažas smukas,lielākā 408gr. Vēl 4 vimbas,kopā kādi 5kg.Vietējie teica-necopes diena... Viņi pieraduši,met un velc,vienalga ar cik rupjiem rīkiem...
Plankums ta plankums, bet kur tagd raudas var saķert kadu kaudzīti ?
Melnais plankums ir melanīns,ko izstrādā zivs organisms aizsardzībai pret zivju ērci tās darbošanās vietā.Cilvēkam nav kaitīgs.Lasīju autoritatīvu rakstu.Ar pāris punktiņiem vēl ņemu,dikti raibas-nē,vai atdodu kaķiem...
Agrāk, kad vēl ar pludiņu vairāk darbojos, regulāri tādas raudas ķēru un ēdu - nekādas vainas.
Varbūt voblās ir savādāk, bet termiski apstrādātai zivij vainas nudien nav.
So parazītu dzīves cikla stadijas norisit arī moluskos un putnos.
gandrīz vai labākais variants būtu ņemt un iznīcināt, vai apēdot, vai aprokot, galvenais nelaist atpakaļ
Esmu ēdis tādas. Vēl dzīvs:)
Paldies viiri par info, bet tikuntaa neizpratne...njemt vai nenjemt- taads ir jautaajums :)
Paldies mikss. Tātad kaltētas ēst nevar, bet to plankumu skaits ir dažāds un pastāv iespēja, ka vnk. nepamani.
gadiem ilgi paceļas šis jautājums, gan forumā, gan TV, un neviens nepasaka, kas tas īsti ir... gan NG gan citi saka, slimība, bet IT KĀ nekaitīga, IT KĀ ēst var, bet neesam pie tāda bada (he he, zināšanu) tāpēc laiž tik vaļā.
Varbūt vajadzētu samesties tos 16Ls un uzzināt beidzot, lieliem burtiem kaut kur iekalt, kas tas ir, vismaz aiz cieņas pret saviem makšķerēšanas mērķiem.
Didzi. Pirms pāris gadiem atpakaļ šādu zivju expertīze Rīgā maksāja ls16 un rezultātā top zināms šīs kaites latīniskais nosaukums. Šādu informāciju es ieguvu pie inspektoriem Iekšejo ūdeņu kontroles daļā (vai tamlīdzīgi). Un voblu taisīt no šādām zivīm var un, laikam, arī ēst to var - vienreiz.