Jādanco no spiediena 760 mm jo tas ir standarts.Tiklīdz palielinās (augsta spiediena apgabals jeb Anticiklons) to sauc par labvēlīgo laika tipu - 1 un 2 ais. Pazeminās zem 760 mm(Ciklons -lietains,apmācies,iesūc apkārtējās gaisa masaas sevī ,gaisa massu iegriešanās virziens uz centru , Anticiklonam pretēji-visu spiež ārā ,ir saulains ) - 3 laika tips. Krievijā standarts - 740mm ,Polijā 755 mm, Vidus eiropā 750mm . Uz copi ietekmē pat 0,5 mm . Tur augšā notiek nepārtraukta cīņa starp cikloniem un anticikloniem-kurš stiprāks -tas izspiež otru. Starpas starp viņiem sauc par perifērijām n kurās valda bardaks - lēkājošs spiediens,mainīgs vēja virziens - nekādas skaidrības :) Tad cope vai nu ir laba vai nu vispār nav nekāda - jo tās zives laikam jūt kas būs nākamais - ciklons vai anticiklons .
Klau sinis brivdienas spiediens bus 780 nu kas zin ka zives to novertes.
Karpa labāk ņem 3 prognozē,vissliktāk 1prognozē.
manu prāt zivis labāk ķeras pie zema spiediena. Izņēmums asari ziemā lielā salā...tad parasti ir anticiklons un augsts spiediens.
Tā ir,zive jūt ka būs sū...,tādēļ laicīgi steidz iepaikot:)
Es savās copes gaitās esmu novērojis, ka plēsēji, it sevišķi līdakas, ļoti aktīvi ir brīdī, kad no ilgstoša, stabila atmosfēras spiediena tas ļoti strauji krītas.
Ir bijušas fantastiskas copes, mājās pēc tam patinot atpakaļ laika prognozes, tieši sanāk, ka strauji krities atmosfēras spiediens.
Un, protams, priekšnosacījums ir, ka tajā vietā tiem plēsējiem jābūt :))
Bet lielāko iespaidu atstāj tās žuves esamības vai neesamības apstāklis...:))
Uz copi iespaidu atstāj ļoti daudzi faktori,-
spiediens,ūdens temperatūra un dzidrība,vēja virziens un stiprums,straume ,saulains vai apmācies laiks,dienas stunda,mēnes fāzes,gadalaiki utt....
Varbūt kāds var apskaidrot, vai atmosfēras spiediens atstāj iespaidu uz copi.