Nevajag satraukties. Brakari rudeni un pavasari, pa ezeriem var uzdarboties uz nebedu. Inspektoriem "sveto" zivju laiks. Rudeni lasi, pavasari lasi un vimbas.
Ir tāda figņa, ka televīzori, copēju babītē, metu un jūtu kaut kādu hu-ņu galā, pavelku gandrīz līdz laivai, no niedru otras puse ufimkas pūslis peld skaidroties par dzīvi, tā arī aizpeldēja atpakaļ neko nedabūjis :)
Kamēr izsauksi inspektorus tikmēr šmuce būs liela .Mans pagāšgada loms : Alauksts - 1 tīkls,Inesis-1 tīkls, Daugavā - 2 tīkli. Visur aizķeksēju uz velci,izvilku,sagriezu,izmetu krastā .
Nu labi es zvanu, ka tur un tur tīkls, Jūs sakat atbraukšu rīt, tad cik zivīm vēl būtu jaieskrien tīklā, kamēr Jūs atbrauksiet, a aiztikt, izvest arā es nevaru, likums neatļauj, tad tieši Jūsu bezdarbība kaitē dabai ?
daļēji piekritīšu, bet apk pārkāpums paliek pārkāpums, pat ja ir viens tīkls, inspektori jau nav vainīgi, ka tādi likumi un darba apstākļi, tad cīnaties par, ko labāku, .....!
opusums, 23.februāris 2016, 13:52
Bet jāzvana inspektoriem ,kaut par to vienu tīklu (vēlams kaut pareizi nosaukt kurā vietā ielaists un visu informāciju ko zina makšķernieks, laida ar tādu laivu , vai zivis tīklā sapuvušas visu kas ir), bet nav jādomā ka viņi uzreiz vienmēr atskries, bet zinās tur kāda persona nodarbojas ar maluzvejniecību un tālāk jau ņemot vērā apstākļus gaidīs kad viņa nāks laist vai ņemt ārā, vai vienkārši pārbraus ezeru un izņems nelegālos zvejas rīkus.
To es saprotu katram inspektoram savs ziņotājs, šī ir tiešam operatīva darbība.
daļēji piekritīšu, bet apk pārkāpums paliek pārkāpums, pat ja ir viens tīkls, inspektori jau nav vainīgi, ka tādi likumi un darba apstākļi, tad cīnaties par, ko labāku, .....!
protams, ka inspektoriem ir izdevīgāk nebraukt, jo pārkāpēju tik un tā neatradīs!
opusums, 23.februāris 2016, 11:56
Tagad padomāsim loģiski, cik inspektoru ir, līdz izsaukuma vietai jābrauc 50-100 km uz vienu galu, ar bļāvienu tur pielaists pilns ezers ar nelegāliem tīkliem, aizbraucot atrodi labi ja 2 tīklus pa 30m, tagad pareiķinām cik tādu zvanu ir, darba dienas nedēļā ko inspektori pavada uz ezera, jo citi pienākumi arī un cik stundas apmaksā valsts. Ko gribat lai inspektori strādā par pliku velti un pēc svilpiena 7 dienas nedēļā 24h dienaktī? Otrkārt, inspektori jau apmēram zin kur vērts braukt kur nē, jo pašam cik reizes nācās skriet pēc izsaukuma, ka pielaists 50 ūdu,aizbraucot atrodi 4 un pat caurumu nav kur teorētiski būtu laistas, vai arī tīklu pilns ezers, labi ja divi tīkli, jā ir zināmi cilvēki kas zvana un ja pazvana tad tiešām jābrauc un informācija būs patiesa un precīza.
Pieci inspektori kopā MP aizturējusi MN pārkāpēju ar virsnormas noķerto sesto vimbu, kuri līdz atļautajam izmēram pietrūka 1 milimetrs :)
Viens no foruma inspektoriem uz šo jautājumu ir atbildējis , nevajag jaukties inspektoru operatīvajā darbā.
Nevaj MN Trolim jaukties foruma sarunā, tas par Tevi addd, operatīvais darbs atradies- smiekli nāk, varbūt viņiem veel ir OVB, OVN.....:)
[quote=437989]Skatījos vienu copes raidījumu, kur vobleris, vai rotiņš bija tīklu aizķēris, protams ka brakaru, tāds gimarojs, lai viņu oficiāli no ūdens dabūtu laukā, pus diena copmaņiem bija jāpa-irš dēļ viņa. Arī Babītē ir nācies cranku tīklos iemest, tur vienkārši - ar nazi atbrīvo vobleri un miers, vienreiz pat divi brakari bļaustījās par skādi!
Jā privātums ir svēts :)
--------------------------------------------
Kurš privātums ir svētāks?
https://vimeo.com/147482973
protams, ka inspektoriem ir izdevīgāk nebraukt, jo pārkāpēju tik un tā neatradīs!
opusums, 23.februāris 2016, 11:56
Viens no foruma inspektoriem uz šo jautājumu ir atbildējis , nevajag jaukties inspektoru operatīvajā darbā.
protams, ka inspektoriem ir izdevīgāk nebraukt, jo pārkāpēju tik un tā neatradīs!
Nē, nu tas viss ir skaidrs, bet tas čakars..., es citreiz piezvanu inspektoram un pasaku, ka ņemšu ārā un sagraizīšu, jo vienalga viņš ir viens uz visu rajonu, darba viņam i tā - "više kriši".
itkā par tīklu ir jāziņo unt.t., bet krastā var pie-isties inspektori, kas lietu visu sagriezīs pret tevi, tādi nu tie likumi!
Ja runājam par brakaru tīkliem, es daru vienkārši. Ja to aizķēru ar mānekli...rauju ārā no ūdens, zivis, ja tādas ir, atpakaļ ūdenī, tīklu pēc iespējas pabojāju un krastā...Vienkārši un efektīvi. Parasti daudz tas laika neaizņem, ja protams tas nav kilometros mērāms. Bet pie mums tik garus neredzēju.
Skatījos vienu copes raidījumu, kur vobleris, vai rotiņš bija tīklu aizķēris, protams ka brakaru, tāds gimarojs, lai viņu oficiāli no ūdens dabūtu laukā, pus diena copmaņiem bija jāpa-irš dēļ viņa. Arī Babītē ir nācies cranku tīklos iemest, tur vienkārši - ar nazi atbrīvo vobleri un miers, vienreiz pat divi brakari bļaustījās par skādi!
Jā privātums ir svēts :)
Manuprāt, noteikumos lielākā kļūda ir tā pati kas valstī kopumā. Proti,
sīki un smalki aprakstam kā un kas jādara makšķerniekam, un viņš lohs sēž krastā ar 2 kātiem, kamēr blakus džeki ar laivu iestiepj 3 km tīklu iekšā.
Zvani Tu mentiem vai nezvani viss viens, Principā pat zvanīt ir bail, ja šie iepriekš ir pienākuši pie Tevis papļāpāt.
Līdzīgi ir ar laivu iebraucot spiningot... tīklu aiztikt nedrīkst, graizīt nedrīkst, un principā drusku arī bail, vienam esot laivā.
A tā vietā ir garš saraksts par to kas notiks ja kāds paņems lomā līdaku 49cm garumā, jo rotiņš uz ko tā paņema ir ierīts tuvu līdz pakaļgalam...
Da neviens makšķernieks ar 6 vimbām vai 4 jūras kātiem nekad nenodarīs nekādu ļaunumu, kopējam zivju fondam, nu katrā gadījumā ne lielāku kā svētdienas tīklinieks....
vai mežinieks kas savu mežistrāds traktoru ir iedzinis tavā iemīļotajā foreļupē, nomazgāt visas aplipušās huiņas... un eļļas...
ruukiits dusmīgs ka ķeras klāt tiem kam var pieķerties, bet likumdevējs plāta rokas bezspēcībā pret dabas traģēdiju radītājiem...
kāda starpība- parasts, vai neparasts copmanis, ja noteikumi ar katru gadu paliek stulbāki, jo stulbāki , tas notiek laikam tāpēc, ka inspektori netiek galā ar saviem pienākumiem .
Bet tas jau bija sagaidams, ka nekas labak parastam makskerniekam nebus. Dazi seit pat nikus nomainijusi, lai neviens neko parmest nevaretu.