mailite - pameklē googlē kaut vai krievu tekstus par fīderi, palasi, un tad padiskutēsim. Tās ir nesalīdzināmas lietas. Daugavā fīderējot laikā kad grunteņotāji sēž ar 1 - 2 brekšiem man ir bijuši padsmit. Protams, ja vispār ķeras. Viss ir atkarīgs no vēlmēm - ja gribas sēdēt upmalā, baudīt dabu, alu un grilētu steiku, tad bez šaubām gruntene ir ideāls variants. ja gribās makšķerēt, tad fīderis ir daudz augstākā pakāpē nekā vienkārši gruntene. Lai gan arī fīderis ir gruntene :D
Isti neredzu plusu lietot feeder katu parastas gruntenes vieta ar zvaninu. Vairak krit acis minusi:
- japerk speciali jauns kats
- visu laiku jablenz uz to spiciti (lokas, vai ne) un paraleli neko citu normali padarit nevar.
Man pagaidam izskatas, ka feeder kats vispar nav vajadzigs. Neiet runa par pasu barotavu, kas ir daudz labaka par pliku grunteni ar iebarosanu.
Varbut man nav taisniba? Komenti ... ?
Ir saacies atvaljinaajums un varees patramdiit brekshus Daugavaa un ne tikai :) Ne asakas.
AndisN
Nu Daugavaa, kad straume , tad ar piito nekas nesanaaks. Bet piekriitu, ar piito izjuutas citas :)
Ok! Paldies! 2 ls un fīders kā jauns!
Šodien iemēģināju fīderēt ar pīto auklu,dižais loms nebija , bet izjūtas krietni patīkamākas nekā ar mono. (lielākais plakanais bija ap 400gr.)
Salmo makšķeru servisā.Paņem līdz posmu kurā spraužas iekšā.
piereizes paņem līdzi posmu kurā spraužās spicīte, lai var piemeklēt īsto
Copes veikla pardodas atseviski ieje un parasi;)
Man tāds jautājums! Var būt kāds zina - vai ir kaut kur iespēja nopirkt Fīdera spicītes? Vakar vakarā pie iemetiena aukla aizķērās un kliķš!
agrāk, kad pārsvarā sēdēju uz grunteni (saulkalnē) parasti vakarā cope bija pašvaka īstā sākās ap 3.00-7.00.nā kamais vilnis pusdienlaikā.takšto ar tiem laikiem kā loterijā.
sēdies autobusā un vilē uz katla kalnu (galapunkts).gan jau sausajā daugavā ko noķersi.
Nu virs HESa jebkurā vietā. Es esmu no paša HESa copējis.
Un gan jau zem HESa arī viss notiek. Pats neesmu mēģinajis, jo man tur nav pa ceļam.
Paldies, par barībām un ko uz āķa likšanas ziņā neesmu nekāds svētdienieks, Bet par vietu kur braukt gan esmu svētdienieks, tieši un konkrēti gribētu dzirdēt kur būtu labāk, pie pašas Rīgas tak nē?
Nu ja tu netaisies ūdenī mērkt pliku pirkstu, tad jau tukšā nepaliksi.
Daugavā reti, kad paliek tukšā. Kāds breksēns 90% garantēts. No savas pieredzes saku, ka jātēmē uz kādiem 8-9 vakarā un līdz kādiem 2 naktī.
Bez sliekām līdzi paķer kukurūzu un makaronus. :)
Papildbarībai derēs jebkas no veikalā pieejamajām barībām.
Veči iesakat kādu labu vietu Daugavā tuvāk Rīga (nesmu nekad bijis daugavā), gribu aizbraukt, bet negribu palikt bez loma. izmantošu fīderi.
Pa asarīšiem un ķīšiem nav ko brīnīties,tie jau ēsmu norij un tad tikai sāk kustību.Jo īsāka pavadiņa,jo ātrāk redzēsi copi.Upē jau asaris parasti velk pret straumi.
Man patīk nesimetriskās cilpas jūtīgums. Mazākās zivtiņas manos lomos ir mazā pirkstiņa lieluma asarīši un ķīši,pie tam 40-45 m attālumā. Kamēr iebarotajā vietā sākas cope, parasti bez fīdera izmantoju arī parasto grunteni ,lai ātrāk noskaidrotu kāda paika zivīm labāk garšo,bet sākoties copei,grunteni bieži lieku malā,jo ar fīderi ir labāk redzamas copes.
Ķerot brekšukus izmantoju līdz 50 cm garas pavadas.Zandartus uz fīdera neesmu ķēris,bet domāju,ka vajag daudz garāku pavadu. Varbūt kādam ir pieredze ?
Principiālā atšķirība ir barošana! Grunteni iemet un gaida. Ar fideri iemet barotavu, to iztukšo un atkal iemet jaunu porciju - tādā veidā zivis tiek savilktas uz copes punktu. Ilgāk par min. 10-15 negaida, citādi fiders paliek par grunteni :) Grunteni arī var padarīt ļoti jūtīgu. Zivis, kurām vajag dot auklas brīvgājienu labāk ķert ar grunteni, piemēram, zandarts.