Es arī sienu pēc knot tool principa, laba lieta, mezgls ir izturīgs gadus divus tā darbojos, pirms tam sēju burkanus, palomar utt nu nafig! Vējā un citos nepatīkamos apstākļos man nervi neturēja vienkārši.
Ja pareizi sien ar knot tool tad mezgls sanāk nedaudz mazāks kā Double uni. Pats bieži izmantoju to ierīci, kad negribas mocīties ar siešanu.
Priekš iesākuma manuprāt viss vienākršākais un ātrākais ir Double uni mezgls.
Es praktiski visu šajā dzīvē, no mormiškas līdz enkuram sienu ar slīdošo/pašsavelkošo "uni" mezglu, prasti un serģīto, tur visu ideāli.
Arī pīto un fluorkarbonu savienoju ar uni-to-uni, respektīvi divi slīdoši mezgli savelkas viens pret otru, izturības ziņā noteikti pārspēj "burkānu" utml.
Jā, nav tik elegants un mazs kā burkāns, taču, ja iemācās pareizi savilkt (lēnītēm un ar mitrināšanu, lai pinumi nostājas taisni un nedeformē fluorkarbonu) un uzmaīgi nogriež "astes", tad praktiskajā ne-sporta copē viss normāli notiek.
Ja pareizi sien ar knot tool tad mezgls sanāk nedaudz mazāks kā Double uni. Pats bieži izmantoju to ierīci, kad negribas mocīties ar siešanu.
Priekš iesākuma manuprāt viss vienākršākais un ātrākais ir Double uni mezgls.
Ja tas mezgls ir tāds pats kādu uzsien Daiwa knot tool, tad tas ir baigais mēsls.
Uzskatu ka šis ir viens no labākajiem mezgliem -
12x uz vienu pusi un tad 6x atpakaļ.
celms, 12.janvāris 2017, 14:52
Es arī izmantoj šo mezglu, smalkai pītenei smalkam fļurikam labs, bet netīk, kad sienot garāku resnāku un garāku flurokarbonu pie iemetiena tas atsitas pret riņķiem.
Celms, visu cieņu, bet vai vari noraksturot tieši, kas domāts ar apzīmējumu "mēsls" šī mezgla sakarā?
Man gan jāatzīst, ka nesienu mikro auklas un mikro flukarbonus, bet sākot ar # 0.6 un līdz šim viss ir bijis ok, nekas nav trūcis, ķeries vai kā tamlīdzīgi..
Šitas reverse albright vizuāli izskatās līdzīgs "burkānam", katrā ziņā sienot točna.
Jau teicu, ka siet viņu ir jāpiešaujas, un tur visa atslēga ir pareizā mezgla savilkšanā, vismaz pie tāda secinājuma esmu nonācis - vispirms savelku fļurika mezgliņu un tad pīto aiz abiem galiem vienmērīgi. Pagaidām ne DS, ne mikro uzsietie burkāni man nav pārplīsuši nekad, ja plīst, tad kkur, kur piesieta karabīne, āķis, vai pavada. Ja copē zacepainās vietās, tad nākas iemācīties diezgan ātri siet labi :D Piešaujās un šobrīd man jau pirksti automātiski sien, bet tāpat viens no kādiem 15 nesavelkas kā vajag un pārbaudot pie slodzes fļuriks izslīd.
Es šādu ar labu laiku sēju, bet arī ir cimperlīgs pie savilkšanas, kas nereti noveda pie nelīdzenumiem vai traumētas smalkās pītenes. Pinumi jau līdzīgi kā burkānam, tik līderim mezgla vietā ir pinums uz cilpas.
o.
Man arī i savs viedoklis, kas veidojies balstoties uz paša pieredzes. :)
Lai kā arī tas burkāna mezgls tiek slavēts, nu nekāds baigais kontakts ar to man nav izveidojies. Viens ir tas, ka savelkot bieži tas sanāk tāds pagarš, līdz ar ko iemetienā, caur riņķiem sitoties, sanāk pretīgi zacepi, kas savukārt rezultējās mānekļa aizlidošanā. Otrs ir tas, ka nereti, ja nepareizi savilkts, kautkādu man nesaprotamu iemaņu pēc, tas vienkārši ņem un atsienas pravodkas vai piecirtiena laikā. Tā līdz besim.... :)
Laikam šie ir tie atpazīstamākie niķi nepareizi sasienot šo burkāna mezglu. Ir laikam baigi jādraudzējas un jāiemanās šamo uzsiet.
Tā ka pret šādām lietām esmu jūtīgs tips, tad izvēlējos iet vieglāko ceļu un siet albraita mezglu ar nelielu atvasinājumu, kur atpakļcilpā velreiz uzmetu 5 (nevis 1) riņķus. Mezgls kompakts, viegli savelkams un izturīgs arīdzan.
Iespējams nebūs labākais risinājums kur jāsavieno 25lb pītene ar 0.35 fļuriku, bet smalkajiem diegiem der pat ļoti labi.
Tas pārbaudīts uz paša ādas.
Atkarībā kāds mezgls. Labākais ko iesaku ir burkāna mezgls, tinot iekšā tas aizķersies, bet metot praktiski nejutīsi, lai uzsietu viņu gan, ir jāpatrennējās, pieļauju sākumā nesanāks. Pie pītās, piesien savus 50cm fļuriku, tad vai nu tievo metāla pavadiņu, vai parasto karabīnīti, un viss. Pats gan fļuriku nesienu, izmantoju tikai plāno fleksonīta pavadiņu, ko pisienu pītajai galā un viss, bet kā jau iepriekš minēja, jāpiesargās ar "tulpītes" keramiku.
Viss ko tu ieliksi starp pamatauklu un pavadu regulāri sitīs pa pirmo riņķi spiningam. Tādēļ labāk ir siet auklas kopā un karabīnīti siet galā priekš mānekļu maiņas.
Un līdakai izmantot citu kātu ar metāla pavadu, lai nav jāpārsien.
Es pītajai mikrodzigā snienu galā,0.5-1m garu mono vai fluoro pavadu,un savukārt galā pavadai mazu 00 vai000izmēra karabīnīti,siet esmu par slinku,jo sanāk reizēm padaudz mainīt mānekļus,svarus utt.
Man vēl daži iesācēja jautājumi, vai mikrodžiga auklai būtu prātīgi siet galā karabīnīti (aukla 0,1mm, pītā), lai vajadzības gadijumā pievienotu, pavadiņu, vai arī lai pievienotu dropshot sistēmu, un mānekli klāt pie karabīnes? Tādejādi kātu padarot ērtāk lietojamu dažādās situācijās?!
Un vēl, vai auklas krāsai ir nozīme, atnāca koši zaļa aukla, zivis nebaidīsies, nepamanīs?
Ninja ar 0.4 tiek galā ļoti labi. Nav bijis nekādu pārsteigumu.
arvis_an, 5.janvāris 2017, 08:27
Piekrītu gan,man Ninjai 2500 ir virsū 0,6 pēc japāņu.Arī tiek labi galā.
martinsgrinb, 5.janvāris 2017, 13:06
Starp PE 0.4 un PE 0,6 ir tik pat liela atšķirība kā starp Pēterbaznīcu un Eifeļa torni. Jebkura spole (bezinercene) mierīgi tiks galā ar PE 0,6. ES pat nezinu, kur jāpērk tāds sūds, kas mestu bārdas PE 0,6? Varbūt kādā Pekinas "Latgalītē"? :D
andreiko, 6.janvāris 2017, 09:17
Piekrītu, starpība milzīga, bet par to, ka ar #0.6 jebkura spole tiek galā, Tu stipri maldies ;)