Jautājums barotājiem.Cik tonnas tos sūdus pa sezonu sagāžat ūdeņos? Domăjat tas viss bez sekăm?
BrunoL, 4.aprīlis 2017, 08:54
Virs 120 kg. Bet diez vai to var saukt par sūdu. Par kādām sekām tu runā?
Jautājums barotājiem.Cik tonnas tos sūdus pa sezonu sagāžat ūdeņos? Domăjat tas viss bez sekăm?
BrunoL, 4.aprīlis 2017, 08:54
pagājušajā sezonā +/- 50kg varētu būt
Tas fīderis tā pati gruntene vien ir un nav ko lauzt šķēpus tādēļ. Nu nebija man vēl fīderis, biju Mēmelē ar mačkātu, vieta pludam neparocīga bet pļentaks klusēja.Sabaroju celiņu un pārtaisot mačkātu par vieglu soļojošu grunteni sāku vilk visu dienu uzturot barības līniju piemetot ik pēc pāris noķertām zivīm.Lielākā daļa copes notiek ēsmai atrodoties kustībā,vai grimstot vai pavirzoties pie grunts kad zivis to aplūkotu, tad zivīm nostrādā instinkts un tās satver ēsmu bet cik ilgi viņa to patur mutē jau atkarīgs no ēsmas. Tas moments var būt ļoti īss un nemanāms un tieši šeit izpaužas smalko štrumu priekšrocības.
Bija gadījums kad ar ūberfīderiem un barotavām redzēts aplauziens, tajā pašā laikā blakus ar svina pļentakiem, bez barošanas norma 40 minūtēs#
Jautājums barotājiem.Cik tonnas tos sūdus pa sezonu sagāžat ūdeņos? Domăjat tas viss bez sekăm?
..vēlreiz atkārtošot priekš .....
VISĀS MAKŠĶERĒŠANAS METODĒS IR SAVI PLUSI UN MĪNUSI, ARĪ PERSONISKĀ PATIKŠANA,TAPĒ NEVAJAG MĒĢINĀT VIENU VIEDU PADARĪT PĀRĀKU PAR CITIEM !!!
.. vēl viens dīvains uzskats, ka grunteni ar svinu iemet un gaida pus dienu :)
Tā nebūt nav, jo tieši ar barotavu pats *piesaisties* vietai un mēģini piedabūt zivi tur, kur tev sšķet, ka viņai būtu jāpienāk! (runāju par svešu vietu, nezināmu, parbaudītas vietās un uz zivju takām ķer visi) !
Bet ar svinu var *iztaustīt* krietni plašāku teritoriju, nebaidoties, ka, ja aiziešu prom, manā piebarotajā vietā atnāks zivis, bet es jau citur meģinu sasaukt viņas !!!
Dresden: Man gan liekas, ka vajag meklēt iemeslus kāpēc ķeras, ne?
otinjsh, 4.aprīlis 2017, 08:35
Nu iemeslu kāpēc ķeras sapratīsi pēc veiktajām izmaiņām. Respektīvi kad kaut ko izmaini un cope aiziet... :) Bet parasti līdz tam ir jānonāk un ne vienmēr tas notiek ātri. Principā viss atkarīgs no makšķernieka pieredzes!
Labrīt, jautājums nav gluži par to kā gājis, bet par pašu vimbu pagatavošanu - vai vimbas var gatavot uz grilla un ja jā vai varat lūdzu ieteikt kādu padomu tajā sakarā? Jau iepriekš liels paldies!
Dresden: Man gan liekas, ka vajag meklēt iemeslus kāpēc ķeras, ne?
Pa lielam jau ķer ne makšķere, bet gan makšķernieks! :) Ja nav naudas, tad ari ar grunteni var mēģināt ķert progresivāk. Mana skatījuma donka vulgaris ir slinkā cope, iemet uz gaida pus dienu brīnumus. Fīderis personīgi man nozīmē aktīvāku darbību. Sākot ar pareizu vietas izvēli un beidzot ar daudz biežākiem pārmetieniem ( ja tas ir nepieciešams) , bet vispār jau galvenais ir meklēt iemeslus kā pēc neķerās, nevis gaidīt brīnumus! Rīki... nu kādi tie ir - ar tādiem jāķer.
Nav jau arī visiem tik daudz naudas, lai pirktu barību. Īpaši laukos.
P.S.Uldis...
Pirmīt varbūt nepareizi izteicos,bet uzskatu,ka
cope ar piebarošanu ir mērķtiecīga darbība,lai noķertu zivi;
cope ar svina pļantaku ir laimes spēle (trāpot zivij uz galvas,viss notiek,bet krietni retāk)
Nevar un nevaig uzspiest citiem savu viedokli.
Katrams savs.
Visi fīderisti kādreiz bij grunteņotāji parastie,tikai vēlme attīstīties,pilnveidoties,izzināt ko jaunu copes jomā-dzen uz priekšu.:)
Tad iznāk ka fīderisti ir gaļenieki!!!
Braukt ar moskviču vai bembi ar nekādas starpības.:)
Fīderis-zivju ķeršana;
Gruntene ar svinu-makšķerēšana.
Vai ir starpība?
,,un es vien gribu teikt, ka fēderistiem nevajadzētu celt degunus gaisā, jo fīderis nevienā no pozīcijām neapsteidz grunteni vulgaris,,, tas ir vien makšķeres paveids, ne vairāk !
Līdzīgi, kā karpinieki vai MM iedomājas sevi augstākā rangā par citiem makšķerniekiem esam !
Bušmen, ar to es gribēju teikt, ka stiprā strumē es neredzu zatšķirību ar ko copē-gruntenes sistēma jeb fideris. Manā skatījumā straumes spiediens uz auklas padara abus vienlīdz jūtīgus jeb nejūtīgus. Mans viedoklis.
.. ! jūtīgums IR : auklas diametrs+svina(barotavas) svars+ attālums+straumes ātrums !
Nu un kur starpība, ja man teleskopiskā makšķere 3,6m ar testu 100gr. Arī lieku uz žāklīšiem! Kur tā starpība jūtībā ?????
Par tēmu fideris-gruntene manas domas: fideris ir labāks dēļ sava jūtīguma, bet kāds nahren jūtīgums straumē, kur jākabina 100+ grami barotava? sgtraume nospriego auklu, tā pati pašaizciršanās vien ir. Tikai gaumes jautājums, ar ko copēt. ar barotavāv 70 mīnuss grami cits stāsts. tikai un vienīgi mans viedoklis. Galvenais lai veči paši apmierināti ar ko velk.