atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Fīderi

Jaaniss 16.08.17
Kā darat, kā iesakat darīt, no paternoster sistēmas pavadu siet caur griezuli vai cilpa cilpā?

marex1, 16.augusts 2017, 15:25

Brīva izvēle. Ja griezuli, tad maksimāli kvalitatīvu mikro griezuli, kas attiecīgi arī maksās. Lētie varianti būs drīzāk mīnus nekā pluss.
mazkalns 16.08.17
Krievu un ukraiņu video pamācībās tieši iesaka nepārspīlēt ar paternostera kājas garumu,labāk īsāku 3,5-5 cm garumā.
mazkalns 16.08.17
Siet paternosteri labāk no mono auklas vai pamatauklas (pītās)?

marex1, 16.augusts 2017, 15:50

Tā kā redze nav vairs tik laba,tad sagataves paternostera sistēmai sagatavoju mājās uz mono auklas,pītajai pielieku galā griezuli savienotu ar palamor mezglu,sistēmas sagatavi piesienu pie griezuļa ar kļinču,otrā galā cilpu pavadiņai cilpu cilpā,bet spotisti varbūt iebildīs.Vispār uzskatu ka katram nākošajam posmam jābūt vājākam par iepriekšējo lai nenorautu desmitiem metru pītās auklas,vai barotavu.
otinjsh 16.08.17
Ā un vel par pašaizciršanos.
Mēģināju likt stopariņu virs barotavas, bet kaut kā likās, ka tas nestrādā. Toties sastapos ar reālu realizācijas problēmu, kad pārgāju no Elite feeder (hevīts) uzreiz uz 60nieku Dominantu. Tas bija un brīžiem ir kaut kāds vājprāts, ja runā par realizāciju. Jā, it kā copes var redzēt par ātru, bet tās izgaidīju. Vismaz centos. Arī ar mono mēģināju. Phee, tas salikums ir nebaudāms. Tas kas man te prātā ienāca ir mīkstās spices. Tā kaut kā aizdomājos, ka hevītim tā spice ir cietāka, līdz ar ko notiek labāka tā pašpieciršanās. Tāpēc tagad cenšos lietot paternosteri ar īsu kāju, lai barotavas svars to dara. Liekas ka līdz.
Tas tā, nedaudz no manas mikroloģijas. Varbūt kādam noder cīnoties ar realizāciju. Varbūt kādam ir ko teikt?
o.
marex1 16.08.17
Siet paternosteri labāk no mono auklas vai pamatauklas (pītās)?
otinjsh 16.08.17
Par pavadiņu garumu tas vairāk tāds provocējošs jautājums bija, jo, ja pareizi atminos, ta minimums noteikts tika, lai mazinātu pašaizciršanos, kā NG min. Protams, pie kaprīzākas zivs tieši garākas un vieglākas pavadas nodrošina zivs ņēmienu. Bet es jau maz no tās mikroloģijas ko saprotu, tāpēc cilvēka redzējums, kas tajā lietā ir līdz ausīm, būtu smags no svara.
Par trubiņām. Pats tās izmantoju, jo ļoti maz pinās un kad ēsma jāpiespiež pie grunts. Zivis, liekas, ka nebaidās un barojas.Vismaz neesmu novērojis savādāk. Lieku pašus mazākos izmērus, bet bez tiem fosforizējošām figņām.
o.
Jaaniss 16.08.17
Jaaniss: Paskaidro vienkāršajam copmanim, kāpēc fīdersportā ir aizliegtas pavadiņas zem 50cm?
Kā arī trubiņas mīnusus. Nu, tie komentāri par baseinu utml.
Interesanti.
o.

otinjsh, 16.augusts 2017, 12:27

Diemžēl tie kas šos noteikumus pieņem un raksta nekādu skaidrojumu tam nedod, nu vismaz es tādus neesmu redzējis. Pastāv zināmi pieņēmumi un minējumi kāpēc tā, bet nudien tas nav tāpēc ka ar īsākām ķersies vairāk, labāk vai lielākas zivis. :) Turklāt šie noteikumi ir obligāti tikai FIPSED rīkotajās sacensībās. Visās pārējās sacensībās to rīkotāji ir tiesīgi noteikt tādus noteikumus kādus uzskata par vajadzīgiem.
Mazkalns jau te minēja par kvalitāti, ir gan arī kvalitatīvi pretsavērpēji, bet tie arī attiecīgi maksā. Kāpēc maksāt par to bez kā var iztikt, neko nezaudējot?
Par baseinu. No jūtības viedokļa pretsavērpējs būtu turpat vai ideāla montāža, bet tikai tad, ja ūdenstilpnes grunts būs ideāli tīra un gluda. Diemžēl tā tāda nav pat mākslīgi veidotās ūdenskrātuvēs. Izņemot baseinus un tamlīdzīgus veidojumus. :) Silti iesaku, mājas apstākļos salikt visu komplektu, kāts, spole, aukla, montāža, barotava, pavada ar āķi un paskatīties kā kura montāža strādā un pēc kādiem principiem. Pa priekšu uz tīras līdzenas virsmas, pēc tam modelējot situācijas ar dažādiem šķēršļiem un nelīdzenumiem.
Kā vēl viens mīnus ir jāmin lielā aerodinamiskā pretestība, kas tomēr ir būtiski, ja jāmakšķerē maksimālās distancēs.
marex1 16.08.17
Kā darat, kā iesakat darīt, no paternoster sistēmas pavadu siet caur griezuli vai cilpa cilpā?
NG-NG 16.08.17
nav tik traki ar tām trubiņām :), ir arī izcili labas, piemēram baltkrievu IVVA firmas, ir Salmo veikalos

bet ķinas brīnumiem jā, vis biežāk no ierindas iziet tieši vieta, kur tiek stiprināta barotava

Noteikti nepiekritīšu Jānim par pavadiņu garumu :), bieži vien vis efektīvākā ir 20-40 cm pavadiņa, sevišķi, ja strādājam ar mazajām barotavām vai "jāsit" cauri sīkzivju bariem

sportā pavadiņu garums ir ierobežots tieši dēļ tā, ka īsās pavadas bieži vien ir "piecērtošakas" :), tieši tāpēc sportisti bieži vien saīsina pavadiņas līdz pieļaujamajam maksimumam :)
mazkalns 16.08.17
Otinjsh,trubiņu kvalitāte vienkārši-čau,barotavas klāt neturas,ta gredzens noslīd,tad sakabe netur it sevišķi lielākiem svariem.
otinjsh 16.08.17
Jaaniss: Paskaidro vienkāršajam copmanim, kāpēc fīdersportā ir aizliegtas pavadiņas zem 50cm?
Kā arī trubiņas mīnusus. Nu, tie komentāri par baseinu utml.
Interesanti.
o.
Jaaniss 16.08.17
Un kura sistēma pēc pieredzes sanāk efektīvāka?
marex1, 11.augusts 2017, 17:51

Sāc ar to pretsavērpēju trubiņu, kur pieliek barotavu- griezulis, pavada 30-40cm... Sākumā ērtāk. ...
RaitisO, 16.augusts 2017, 07:55

Visas tās trubiņas ir liekas, nevajadzīgas un es pat teiktu kaitīgas, ja vien nemakšķerē baseinā.
Runājot par pavadām, 50cm stāvošā ūdenī un 70cm straumē ir minimums ar ko būtu jāsāk. Izņēmumi pa lielam ir divi, method fīders un tad kad vairs nav citu iespēju kā izsisties caur sīkzivju slāni.
Tas tā, ja runājam par fīdermakšķerēšanu, nevis par makšķerēšanu uz dzīvo zivtiņu, bušu copi vai vēl kādu atvasinājumu kur vienīgais kopējais ar fīdermakšķerēšanu ir fīdera kāts, vai copes reģistrācija pēc spices.
RaitisO 16.08.17
marex1 [11.08.17]: Un kura sistēma pēc pieredzes sanāk efektīvāka?
Sāc ar to pretsavērpēju trubiņu, kur pieliek barotavu- griezulis, pavada 30-40cm... Sākumā ērtāk. Es tagad vnk uz pamatauklas lieku slīdošo karabīni pie kuras lieku barotavu vai pliku svinu, tālāk griezulis un pavada (protams pirms griezuļa stoperis-ri, lai barotava neatsit mezglu). Ap 5ciem AM lieku Zandarta pavadu un pliku svinu uz dzīvo vai asti, pēc 8:00 Plaužu pavadu un pieāķēju barotavu. Griezulī pavadas mainu ar parasto cilpas mezglu
RaitisO 16.08.17
marex1 [15.08.17]: Kāds ir ķēris ar fīderi uz dzīvo, asarus vai līdakas?
Ik pa laikam noķerās ašuks uz sarkano tārpu Daugavā. Bet vienu fīderi ar nolauztu spicīti izmantoju arī Zandartam, bet ar zvaniņu :))
andreiko 15.08.17
Protams. Tad, kad galīgi neķeras, vienu no fīderiem pārstellēju uz dzīvo variantu. Vienīgais variants - galā tomēr jāliek metāla vai flekša pavada. Jo pie manis Gaujā bieži uz mazas raudiņas vai plicīša piesakās līdaka, tad bez pavadas grūti dabūt ārā. Asaris vai zandarts retāk, jo priekš tiem jau speciāli jāķer mikroēsma (un nav līdzi nepieciešamā aprīkojuma), tik maziņas zivteles uz fīderi piesakās reti.
marex1 15.08.17
Kāds ir ķēris ar fīderi uz dzīvo, asarus vai līdakas?
marex1 12.08.17
Skaidrs, paldies.
Jaaniss 11.08.17
Un kura sistēma pēc pieredzes sanāk efektīvāka?

marex1, 11.augusts 2017, 17:51

Ja tikko sāc fīderēt sien paternosteri, tā kā rādīts Tevis ieliktajā video. Ieteiktu siet pa taisno uz pamatauklas, neatkarīgi no diametra un tā vai pītā vai mono pamataukla.
Slīdošā/Feeder rig (kuru te daudzi nez kāpēc sauc par In line) nemaz nav tik vienkārša, ja gribam lai tā būtu maksimāli efektīva. Arī iepriekšējo rakstītāju vienkāršie varianti kaut kā jau strādās, bet ne tuvu tik labi kā paternosters.
marex1 11.08.17
Un kura sistēma pēc pieredzes sanāk efektīvāka?
andreiko 11.08.17
In line. Uz pamatauklas uzmauc karabīni ar griezuli, pie tās tiek stiprināta barotava. Pamatauklas galā iesien divpusējo griezulīti, pie otras tā puses sien pavadiņu. Vienkārši, ērti, čik, čik un gatavs, meitiņ apsedzies! :)

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs