Ja makšķerē ezeros tad Rapalas -Heinolas galva kalpos sezonas 5 bez asināšanas Ja cope ir Peipusā kur ir smilšu un gliemežu sanesumi var gadīties ,ka sezonā iznāks reizes 3 likt pie asināmā beņķa Tas pats par upēm it sevišķi Venta un Gauja Smiltis lepnā gala urbjiem ir kapec Tonārs ar labiem nažiem ir nedaudz izturīgāks.Vēl kas Mora 110 ir daudz reizes izturīgāka pret smiltīm nekā 130-150 Mora Dēļ nažu ģeometrijas
Biedrīši, ir jautājums par pieredzi ar ledus urbjiem:
līdz šim lietoju krievu Tonar 150mm urbi, viss darbojas normāli, bet ir doma par kaut ko labāku - heinola, mora vai ko tamlīdzīgu. Kā reāli ir - ir jūtama atšķirība starp "krutajiem" un parasto krievu urbi ar jauniem asmeņiem, vai tomēr nav tik būtiska, lai izliktu 100+eur par tādu pasākumu? Kādas ir būtiskās "dārgā gala" urbju priekšrocības?
INformācija tiem kuriem rokas aug no pareizās vietas :)
Vēlreiz lieku abas daļas Ļoti labs video kurā saprotamā valodā un bez pekstiņiem cilvēks rāda kā to visu var sariktēt mājas apstākļos Vienīgais mans lauciņš paliek galvas ar nolocītām ausīm,izlauzti zobi u.t.t Pēc smilšu ,,vannas ,, paši varēsiet visu piepravīt
Atkārtoju tiem Vidzemniekiem kuri ir Valmieras galā Valdis Zariņš ir umāķeris kurs sariktēs jebkuru verķi :)
Iegādājos Salmo veikalā Heinola Speedrun borim adapteri uz akumulatora urbjmašīnu. Uz iepakojuma Heinola logo, jābūt ok, somu kvalitāte. Majās uzliku uz bora uzliku mašīnu, pamēģināju...blin mazliet jau līks, mazliet met. Aizbraucu uz Peipusu, ķeru tikai uz bļitku, jāurbj daudz. Trāpiju dubultajā ledū un adapteris salocijās, ka urbt vairs nebija iespējams. Moča piekabē sameklēju spraugu, iebāzu to galu un pataisnoju...prātīgi divas dienas nomakšķerēju. Mājās papētiju iepakojumu, ražotāja valsti neatradu, tik izplatītājs-Salmo, skaidrs, Somiju tas draņķis nav redzējis. 20eur zemē nomesti. Nepērkat Salmo bodē tos mēslus, peipusa torosus tie netur. Kolēģim Buma taisītais Morai...urb kur un ko gribi, tas nav salokāms, a Salmo Heinola divas copes dienas neizturēja. Izvēlaties labu materiālu un virpotāju. Būs drošāk.
Nu paldies,ka padalījāties ar pieredzi!Mans secinājums-ja ir kārtīga ziema ar atbilstošu ledu un urbjam daudz un aktīvi,tad mazā diametra urbjamais ir noderīgs...ja ziema tāda,kā pēdējos gados pierasts,tad 130-ieks der praktiski visām situācijām...
Urbts ir daudz un ar dažādiem boriem. Un laikam mans viedoklis par perfektāko urbi būtu 115mm Rapala un rezerves 135mm galva, ko uzlikt virsū ja iet uz brekšiem vtml.
arvis_an, 14.februāris 2017, 10:53
Piekrītu. Man Heinola tieši tāds pats komplekts. Un jau trešo gadu nezinu problēmu.
Urbts ir daudz un ar dažādiem boriem. Un laikam mans viedoklis par perfektāko urbi būtu 115mm Rapala un rezerves 135mm galva, ko uzlikt virsū ja iet uz brekšiem vtml.
Man ir Mora 110 un Nero 130, vēl nav bijusi zivs kas iesprūstu 110mm, bet to Moras nažu jēlums un cena ir neapmierinoša - bet ja naži jauni tad iet rūkdams. Nero ņemu tad kad pa seklajiem ezeriem pa niedrēm urbjos - jo Mora šādus tripakus neļauj. Ja brauc uz Peipusu kad ledus jau 50+ cm vai slapjš tad Mora iet rūkdama, Nero sprūst iekšā. Ledum līdz 25-30 cm biezumā šķirbu vispār nejūt - kā 110 urbj vai 130.