tikai vajag bik pamatiņu ielikt un jāskatās vai tur var iebraukt ar attiecīgu transportu.;)
Domaataajs, 28.marts 2018, 15:32
Ir vecās gurķu siltumnīcas pamati, vārtiņus gan vajadzētu nedaudz pabīdīt:)
tikai vajag bik pamatiņu ielikt un jāskatās vai tur var iebraukt ar attiecīgu transportu.;)
Skutānam visu galvu sačakarēs :)
Uzliec moduļa mājiņu ar "buržuiku "un būs OK :)
Domaataajs, 28.marts 2018, 15:20
Šis toč lētāk, noliktu blakus komposta kaudzei un dzīvotu pa ziemu, ar pirmajiem pavasara saulestariem vāktos uz vasaras māju:)
Skutānam visu galvu sačakarēs :)
Uzliec moduļa mājiņu ar "buržuiku "un būs OK :)
Vēl jau arī jāsalīdzina apkures katla vai siltumsūkņa ierīkošanas un kurināmā patēriņa izmaksas kopā, piemēram 10 gadu griezumā. Aina var būt stipri atšķirīga no kaukulatorā dotajām.
Noris, 28.marts 2018, 14:59
Taisnība. Un arī tās pašas elektrības pieejamība...piem. manā ģerevņā elektrība pazūd 1x mēnesī, kad stiprāks pūtiens...
Vēl jau arī jāsalīdzina apkures katla vai siltumsūkņa ierīkošanas un kurināmā patēriņa izmaksas kopā, piemēram 10 gadu griezumā. Aina var būt stipri atšķirīga no kaukulatorā dotajām.
Man granulnieks aktuālāks , ir te viens kantoris ,kas ar kokskaidu granulu eksportu uz skandināvijas valstīm aizrāvies. Drusku zināms, granula būtu tikpat kā par brīvu. Tagad šo papētot, sāku apjēgt,ka granulu diametrs tak ar no svara..., papriekšu šķiet jāiet ar šiem runāt par nākotnes plāniem un diametriem un tad par katlu jāfunktierē.
Dūmenis ar būs jāpārmūrē, vismaz daļa ,kas virs jumta, ja ne vēl zemāk .Kolēga man te par kaut kādām skursteņa čaulām sāk klārēt.
Vopšem pauris sāk pārkarst, negribu šajā iedziļināties, būvniecība nav mans aicinājums odnoznačno.
Reku ir interesants kalkulators
http://www.granuluapkure.lv/calculator/converter.php?nid=6
kurā var ievadīt vienu apkures veidu un dabūt salīdzinājumu ar citiem.
Ievadot Nora minētās 2t dīzeļa gadā redzam, ka viņam tas prieks izmaksā 1342 eur, savukārt granulu izmaksas būs 1284 eur, kur starpības praktiski nekādas, tikai čakars ar pelniem...
Siltumsūkņa izmaksas būs elektrību dalīt ar 4, t.i. 3754:4=938 eur, tātad vislētākais. Godīgi būtu piebilst, ka ~20 eur/mēnesī jāpieskaita par elektriskajiem ūdens sildītājiem, bet arī ar to sanāk vislētāk.
Ar dīzeli ir ideāli, it sevišķi pie pašreizējām cenām, ~ 55 centi par litru bezakcīzes. Mums laukos 15 gadus dāņu katls strādā, sīka apkope reizi gadā, silts ūdens visu sezonu, dušai, trauki un citas vajadzības, automātiski uztur temperatūru, patēriņš ~ 2 t gadā uz 200 m2 māju, telpās atsevišķi var regulēt temperatūru. Aizbaraucot ziemā uz ilgāku laiku nogriez minimālu temperetūru, puķes uz palodzēm nesasals!:D Pilsētas dzīvoklim centrālapkure 2x mazākai platībai cena līdzīga. Tas ZAĻUMS ir stipri mānīgs, ja parēķina, cik fosīlā degviela un cita enerģija izlietota, lai nonāktu pie tam granulām + vēl čakars ar katlu + elektrības rēķini par ūdens sildīšanu vasarās. Man tāds hokejs nav vajadzīgs, protams bija sāpīgs posms, kad degvielai bija cita cena, bet nu pašreiz neredzu iemeslu viņai nākotnē celties, jo patēriņš pasaulē krīt, un arī visu varenā "mātuška" gribot nevar samazināt ieguves apjomus.
Apkures sistēma ir "viens vesels organisms", ja zapiņam ieliks bmw motoru, no tā viņš par bmw nepaliks...
Siltumsūkni efektīvi var izmantot, ja ir siltās grīdas, jo tajās laiž iekšā zemākas temperatūras šķidrumu (līdz 30 grādi), nekā apkures radiatoros (līdz 50 grādi) tad lietderības koeficients (COP) ir līdz 5. Ar 50 grādu izejas temperatūru siltumsūknim dramatiski krīt efektivitāte COP knapi virs 3.
Tāpēc viss ir jāprojektē un jādomā no investīciju atmaksāšanās viedokļa. Nedrīkst aizmirst arī karsto ūdeni virtuve/duša/vanna.
Kaut kādi malkas/granulu/šķeldas pasākumi manuprāt ir neērti no tā, ka pastāvīgi jāuzmana un jātīra pelni, jātīra skurstenis... un ja tā malkas/granulu/šķeldas jāpērk, tad tur ļoti stipri vajag rēķināt, cik būs pilnās izmaksas piemēram 2MWh apkurei un 0.5MWh karstajam ūdenim mēnesī.
bezakcizes dīzels ap 1000-1200eiro gadā uz 150m2 normāli siltinātu māju , ietverot silto udeni- vajag katlumājai 1,5m2 platibas un 1 tonnu tvertni ierakt zemē, ielikt kādā garāžas stūrī nu kopā 3-4 m2 ne vairāk telpas.granulām cik platibu katlumājai un glabāšanai, nu 15m2 apmēram, izmaksas varbūt kādu ceturtdaļu zemākas.
Dīzeli var likt, tikai ar nosacījumu, ka esi ar mieru bik pašmaukties un liet to bezakcīzi mašīnas bākā. Tad var līdzsvarot to dīzeļa dārgumu. Pretējā gadījumā tas ir otrais dārgākais apkures veids
Dīzelis taču ir nenormāli dārgs.
Iesaki varbūt uzreiz elektrību. Vienīgais kaut cik jēdzīgais elektrības apkures veids ir zemes siltumsūknis.
Bet kāpēc ne siltumsūknis? Nekas netiek dedzināts, skābeklis netiek patērēts, nekādu mēslu, izmešu, neko nav jāuzpilda.
var izskatīt arī dīzeldegvielas katlu, pilniga automātika, nekādi pelni, maisi, reizi gada uzpildi 2t ar bezakcizes degvielu, vēl papildus var kādu golfu pabarot lētak.
Skutān ja tu tiksi to granulu katlu, neliec pašdarbnieku ražojumu.
Vislabākā cenas un kvalitātes attiecība manuprāt pašlaik ir nbe un Centrometal.
Es uzliku Centrometal beigās. Bija viena šaize, nesen ieplīsa degļa Tenis.
Tiesa kantoris novērsa par garantiju.
Es gan pats izjaucu to katlu kādas divas reizes ar domu, ka iespējams pie vainas ir tas, ka viņš ir netīrs, deglim nepietiek gaisa utt.
Tur tajā katlā iekšā vispār nekā nav. Pietiek vienu reizi izjaukt pašam un parunāt ar piegādātāja meistaru. Un man skaitās moderns katls, tāds kurš pats sevi mehāniski tīra plus lambda.
Vēl viena lieta, no kā manuprāt obligāti vajag izvairīties pērkot katlu, ir horizontālais padeves šneks.
Plus pievērš uzmanību, vai katlam komplektācijā ir mazais loks ar vārstu utt.
Daudzi reklamē tās zemās cenas, nu teiksim 2000, bet parasti tas ir par pliku katlu. Beigās, kad esi atsevišķi samaksājis par mazo loku, padeves šneku, wifi moduli un pašu granulu tvertni, cena uzaug vēl par štuku.
Tādu stāstu, kā daddy, ir tūkstošiem! Un visi viņi bļauj "tu nemāc man, es vis mūž jumt liek!" ( jā, jā, parasti ar akcentu). Es palasu Paroc rokasgrāmatu un pēc 20 minūtēm zinu vairāk nekā šis pa "vis mūž"... Iebakstīju ar pirkstu grāmatā, tad šis pieklusa... Tādēļ jau vienmēr saku, ka tādu deģenerācijas pakāpi kā celtniecībā nekad nekur neesmu redzējis. Santehniķis man, piemēram, podu ar izlietni sajauca vietām. Es viņam saku, nu ok, gadās, bet tu podu liekot neiedomājies, kāda iksa pēc virs ta būtu izvilkts elektrības pievads(kas paredzēts izlietnes spogulīša lampiņai)??? Lai varētu kārtīgi izpētīt, ko esi iz*irsis???
raihs, 28.marts 2018, 11:43
Ir jau jums taisnība, nestrīdos, sajēga maza šajā. Esmu saskāries ar līdzīga rakstura darbiniekiem, tas ir baisi, pat ļoti. Reizēm nesaproti kā vispār ko tādu var dabūt gatavu, kā var darīt savu maizes darbu, īsti nezinot, nesaprotot ko dari ?To nekad neesmu varējis saprast, bet diemžēl tā ir realitāte...