Protams gadās tādas copes reizes kad viņas ņem visu kas uz āķiem! Arī ar līdakām tā gadās kad ņem visu ko liec pie pavadas, taču paļauties tikai uz vēdzeļu ēstgribu es necenšos,jo tās reizes kad viņām ir teicama apetīte ir reti un tad kad esam mājās!!! :-)
Daudzus gadus makšķerēju vēdzeles-rudenī pavasarī-galvenokārt Gaujā ap Valmieru. Pie kājas tai zivij ko Tu liec galā. Ja viņai ir apetīte, tad tā iet kā putekļusūcējs-trāpi tikai ceļā. Esmu noķēris vēdzeli ar šampanieša korķi , jēliem pelēniem diviem āķiem(ne maniem) kuņģī. Pēdējo reiz pierādijās-cope-uz āķa reņģe(kad izvilku pliks āķis), pēc minūtēm 20 izvilku 600g. Mājās ķidājot manas reņģes gabals atradās. Tā kā ja ņem,tad visu, bet viena vēdzele apseko ļoti lielu teritoriju salīdzinoši īsā brīdī.
RolandsK
Kā Tu izskaidro ķīša gaļas veiksmi. Es nezinu kā Saruma ezerā, bet foreļupēs ķīsis gan nav redzēts.
Ievērtējiet ļurbu albūmā! :-)
GatisZ
Pameklēju, bet neko prātīgu neatradu. Bija dažas bildes, bet tur īsti neko neredz izņemot kaut kādu lazdas kātu. Kurā vietā tu skatījies?
Pasties uz kaadu sisteemu tika izvilkta rekorda veedzele:)
Sveiki vīri ! Sakiet vai ar butes sistēmu var iet uz vēdzeli? Āki un sistēma praktiski vienādi tikai butes sistēmai visādi spīduļi un pērlītes pie āķa. Vai vedzeles no tiem nebaidās? Ir kādam pieredze?
Ar Gauju tev būs grūti. Taja pusē ir arī citas labas vietas
ja nopietni tad svaigas!!!!!! un sagriez 2x1 cm šķelītēs,
:) labāk marinētas, un uz āķa kopā ar sīpolu riņķīsiem pamīšus:)
Doma ir arii sais briivdienaas aizlaist uz gaujas vedzeleem, gan ceesu galaa, tapee gribeeju pajautaat kaadas taas renges ir (vai zavetas) un ka uzstaada uz aaka?? jau iepreiksh lielais paldies par padomiem:)
vakar vakara biju Gauja Valmieras raj.42 un37 rengje ar nakteni.man ar negis nostaveja uz otru nekaa
Makšķerēšanas vieta Sāruma ezera kanāls. Vakardien piecu stundu laikā, 3 vedzelītes. 42cm 34 un viena ģimnāziste 20cm. Paturēju 34cm, vēderā pilns ar grundulišiem. Vakardiena jau bija super tik pretīgs laiks oj ku labi. Visas ņēma uz ķīša gabaliņu, naktinieks, nēģis un raudas gabaliņš nestrādāja.
Skatos interesantas lietas apspriežat,tapēc nolēmu padalīties novērojumos. Ļurbas copēju jau kādus gadus piecus, Iecava,Misa,Mēmele,tās ir upes kur ir mēģināts un arī noķerts. Iecavas upē labāk ir ņēmis naktinieku un nēģa gab., ir bijis labs loms arī uz raudiņas gab. Misā labākais bija nēgis,bet Mēmelē viennozīmgi slieku pušķi. Ir velviena lieta, tajā pašā upē dažādos posmos vēdzeļu ēdienkarte var ļoti mainīties, tas noteikti tā ir Mēmelē! Un protams arī ķeršanas laiks-pavasaris vai rudens. Ejot copēt ņemu līdzi vismaz 3ēsmas gan jau kāda nostrādās...
Ka ir ar foreleliti? Skatos, ka daudzi min tieši šo, jo vedzele dzivo tur pat kur forele un ed mazas forelites. Ta vismaz daudzi raksta!
Tik traki arī nav. Viens no veidiem ka iebarot ir sasmalcinat zivi mazitinos gabalinos un sajaukt ar zemi lidzigi, ka strada uz liniem un citam zivim. Man kopā ir 3 vēdzeļu upes kur braucu ar savām vietām. Man vestulē cilvēks jautāja par līni - atklāti sakot nēsmu nekad mēģinājis un vecajam jautāju viņš arī nav. Bet ķīsis strādā ļoti labi lai to nemainītu. Esmu bījis barta, pazistams cilvēks laboja arī latvijas rekordu pagašo gadu. Bet jasaka, ka tik liels eksemplārs ir milzīgs retums LV. Veči ja noķerat ģimnāzistes, mēģinam tomēr korekti atlaist. Zinātniski esot pierādīts: ja vēdzele ir āķi ar ēsmu ierijusi tā, ka nav iespējams bez zivs bojāšanas āķi izņemt, tad, nemēģinot to izraut ar spēku, pavadiņa ir jānogriež, jo zivī esot tāds skābes daudzums, kas ļauj nelūgto metāla viesi ātri vien «saēst», atbrīvoties no tā skavām un turpināt dzīvot
es paarsvaraa lieku vai nu taarpu vai renges gabalinu...uz rengi parasti traapaas lielaakas uz taarpiem mazaakas...parasti darbojos baartaa:)
Tā plēsoņu piebarošana ir ļoti interesanta lieta, var savilkt vienā vietā kā līdakas, asarus, zandartus, zušus... bet jādzīvo pie upes, jo laiku prasa lielu. Es kaut kad pa TV redzēju vienu sižetiņu, kur vienas okeāna salas iedzīvotājs daudzu gadu garumā baroja zivis līcītī, un tagad noteiktajā stundā līcītis burtiski piepildījās ar lielajām okeāna plēsoņām, kas jau gaidīja savu saimnieku. Tas pasākums jau sāka pievilkt simtiem tūristu... skats tiešām fantastisks!
RolandsK, tavs tēvs arī baroja noteiktās stundās?
Ja ir iespēja iegūt tad jau var izmēģināt, bet parasti tāda kārtīga vedzeļu cope sākas, kad vardītes jau vairs nevar iegūt un vasara jau nejiesi priekš ziemas galēt vardes!