Davis-Di [11.08.23]: Kungi un dāmas, iesakiet kādu kranku/vobleri, ko metot un velkot var dabūt lejā līdz 8m, bez mēles ~9-12cm?
Jau iepriekš paldies.
Ja negribi ar ar lielu mēli, tad opcija uz mētāšanu būs grimstoši vobleri- šajā gadījumā itin labi būs ratlini.
Rapala ir "rattlin" , "rippin rap" un vēl kādi bija.
Ir tādi gana modeļi arī citiem ražotājiem galvenais skaties, lai būtu smagi, savādāk dziļumā īsti negribēs spēlēt.
Santehnikas nopērc, pieliec krāsu, aromātu.
Alex, 11.augusts 2023, 11:18[/quote]
Negvelz muļķības.
forshais1 [13.06.23]: Labdien. Kur var iegādāties silikonu gumijas manekļu gatavošanai?
Santehnikas nopērc, pieliec krāsu, aromātu.
Kungi un dāmas, iesakiet kādu kranku/vobleri, ko metot un velkot var dabūt lejā līdz 8m, bez mēles ~9-12cm?
Jau iepriekš paldies.
Labdien. Kur var iegādāties silikonu gumijas manekļu gatavošanai?
Ko jūs labu varētu pastāstīt par spininga kātiem? Man ir JAXON Profix 2.70m 5-25g. Manuprāt, tas ir tāds universāls variants, ar kuru var kaut ko padžigot, gan arī ķert uz rotoriem, karotēm un arī var kaut cik sajust kas notiek ūdenī. Vai arī es aplami kļūdos? Kā arī kādas ir atsauksmes par spiningu kātu labošanu?
Džigs un svars. Svaram jābūt akurāt tik lielam, lai mānekli dabūtu lejā līdz ūdenstilpnes dibenam un to īpaši nenonestu lejā pa straumi. Džiga tehnika vienkāršojumā ir KLAUVĒŠANA PA GRUNTI. Ierastā vilkšanas tehnika (bet ne vienīgā) ir divi spoles apgriezieni, pauze (pēc spices skaties vai māneklis atkal sasniedzis dibenu) un atkal divi apgriezieni. Utt.
Par 4 punktu.
Ja uz džiga vai ar rotiņu straume galīgi netraucēs.
Pats bieži esmu juglas upē ap veco tiltu. Straume ir un diezgan liela, bet tajā pašā laikā gar krastiem ir līcīši un zivis tajos daudz.
Pamatā, ja straume lielāka uzliec lielāku svaru vai izmanto straumi, lai tiktu kādā līcītī
Es jau domaju, ka labak uzprasities kadam pazinam lidzi uz copi un tad viss iesaceja process bus vieglaks, atraks, interesantaks. Vispirms vajag parliecibu un tad jau tehnika un manekli..
1.rotiņš ir ļoti labs māneklis.kgan es viņu izmantoju reti,bet kad iemetu,neko negaidu uzreiz tinu.
2.tādus neizmantoju,bet trešā bildē izskatās ir ok.galvenais lai zāle neķeras aiz āķa,bet kad zivs ņems viņa to drātiņu atlieks bez problēmām.
3.man silikona mānekļi ir top "prece".nav tādu optimālo svaru(kastē jābūt izvēlei),jo ar gumijas zivtiņu tu vari darīt ko vien gribi.vari dzigot,vari vienmērīgi ietīt,vari "paspēlēties"starp ūdensrozēm un atkarībā no tā ,ko tu izvēlējies darīt,piemeklē svaru un āķi.sāksi darboties sapratīsi un ar laiku izveidosies savs skatījums uz tām lietām.
4.
5.es arī makšķerēju bez eholotes.Ja brauc uz jaunu ezeru,vari pirms tam sameklēt dziļumu karti un tad jau vismaz aptuveni būs saprašana kur un kas.Uz ezera pavēro kur kurš ko dara,vari parunāties ar citiem večiem,ja normāli runā ,parasti visi arī apstāsta situāciju.bet sākumā ,ja brauc ar laivu,droši vien,ka vispareizākais būtu gar zālēm.
video materiāli pilns internets.
Sveicināti! Tātad spiningot sāku nesen, esmu šur tur pabraukājis uz copi, bet ņemot vērā pavadīto laiku uz ūdens, rezultāti diez gan bēdīgi. Daži jautājumi, varbūt kāds kaut ko ieteiks kā vajag vai tieši pretēji nevajag.
1. Kā ir ar vienkāršākajiem mānekļiem, rotiņiem un karotēm, iemetot viņus ir jāgaida līdz sasniedz grunti un tad jāsāk vilkt attiecīgi ar tehniku kā kuram patīk?
2. Šie pretzāļu vizuļi, vai tai stieplei, kas "attgrūž" no nezālēm ir jābūt tā kā bildē redzams?
3. Silikona mānekļi, cik noprotu ar tiem ķer džigojot? Kādi svari ir jāliek optimālais variants ezerā, upē - Daugavā?
Bildē svars no kreisās puses g - 6/6/8/4/6/6/10/10
4. Daugavā, kur ir liela straume, cik noprotu nebūs nekāda cope, jāmeklē vietas, kur tās gandrīz nav vai nav? Kā ir ar ķeršanu no krasta? Metodes un mānekļi?
5. Stulbs jautājums, bet ja atbrauc uz nezināmu ezeru bez nekādiem eholotiem, braukt uz vidus kaut ko copēt nav jēga, manuprāt, jāmēģina kaut kur gar krastiem, uz sēkļiem vai otrādi?
Ja ir kādi labi video materiāli ar tehnikām ko un kā, varat droši iemest. Paldies!