
Sis jautajums mani ari interese, dziga copeju ar atro stellu. Ka var zinat vai ar leno butu labak ? Un vai Daiwai ari ir atras un lenas versijas ?
Progress2016, 12.marts 2020, 21:34
1. Jā , protams, DAIWA ir gan "lēnas" gan "ātras" versijas, pēc apzīmējumie standarta pārnesums robežās no 5.0:1 līdz 5.4:1 ir bez kādiem palildus burtiem, a "ātrais"XH – extra high gear 6.0:1 vai vairāk
A ja atgriežamie pie filssofiskā jautājuma "kas labāks?" tad manuprāt jau ir n-tās reizes spriests, bet nu davai vēlreiz :)
Pa lielam nav labāks vai sliktāks, atšķirības, protams, ir, bet nu stipri teorētiskas un ietekmē reālo copi ļoti reti.
1. "ātrais" pārnesums ir universālāks, pagriez lēnāk ar roku var vienmēr a vot ja vajag ātrāk, tad cik nu roka ļauj a tālāk jau reduktors palīdz. bet dabā tās vajadzīgs tikai specifiskās tehnikās, kur kritiska ļoti ātra liekās auklas novākšana (piem stiprā straumē)
2. "lēnais" pārnesums ir stiprāks un, teorijā ilgmūžigāks. Nu tupa reduktoram lielāki zobi :) Fiziku nepamānīsi, pie vienādiem visiem parametriem , materiāla un kopējām dimnsijām, rupjāks mehānisms būs stiprāks.
3. "lēnajam" pārnesumam "vieglāka gaita" uzsākot , jo sākotnējā centbēdzes pretestība mazāka
tā ir teorija... praksē tas viss ir diezgan netverami, gaumes lieta, pagriezna auklas "solis" vidēji atšķiras līdz 20cm, kas nu galīgi nav daudz, ja skatamies no rāviena/soļa viedokļa, tas ir jūtams tikai kad tiešām ļoti ātri jānovāc daudz auklas. Konkrēti džigam, manuprāt, pilnīgi vienalga, ja pašam jau nav izstādājusies kaut kāda specifiska tehnika un prasības.