
Lai tā uzparikte strādātu pāra zobratiem ir jābūt ar vienādu moduli,nevar pamainīt tikai vienu ,var atsevišķi pamainīt zobu skaitu bet tad noteikti mainīsies zobrata izmēri un visticamāk arī asu attālumi
onkyo [14.03.20]: Vigulis [Vakar]: onkyo [Vakar]: Pie attēliem pievienoju bildi ar provizorisku ieskatu viena izmēra spolēm ar dažādiem auklas ietīšanas parametriem.Un kā tieši šī trīs, praktiski vienādo, 1/2 cilindrisko zobratu pārvadu shēma paskaidro pārnesumu, jaudas vai ilgmūžības sakarības bezinerces spolei ar konisko zobratu pārvadu???Shēma protams nav ideāla. Galvenā doma bija parādīt, ka pie vienādiem diametriem vienam zobratam palielinot zoba izmēru mainās pārnesums. Ar ilgmūžību tur tiešs sakars - lielāks zoba izmērs ir izturīgāks.Varbūt Tu mums, tehniskiem idotiem, varētu izskaidrot, kā diviem pārī strādājošiem zobratiem ar nemainīgu diametru var vienam no tiem izmainīt zoba izmēru un vēl iegūt citu pārnesumu. Zobs pret zobu! Zobu skaits dzenošajā zobratā pret zobu skaitu piedziņā, tas ir pārnesums.
Lai kompensētu lēnāko starta ātrumu un pielikto spēku HG un XG spoles (parasti) tiek aprīkotas ar garāku rokturi.
onkyo, 14.marts 2020, 10:53
Kāds sakars spoles pārnesumam ar zivs izvadīšanu - visu spēku uzņem kāts ar spoles lociņu, pats mehānisms kalpo vien auklas ietīšanai.
onkyo, 14.marts 2020, 10:35
Vigulis [14.03.20]: Da neko negrib, vienkārši, lieta ir principā. Jo augstāks ir spoles pārnesums, jo, pie vienādas slodzes zivs galā, būs nepieciešams lielāks spēks uz spoles roktura. Lielākā slodze korpusam, galvenā pārvada gultņojumam, spolei ir nosacīti smagāka gaita. Bet vai tas ir iemesls spoles izvēlei? Noteikti nē, copes veids un ieradumi ir daudz būtiskāks faktors.Kāds sakars spoles pārnesumam ar zivs izvadīšanu - visu spēku uzņem kāts ar spoles lociņu, pats mehānisms kalpo vien auklas ietīšanai.
Vigulis [14.03.20]: onkyo [Vakar]: Pie attēliem pievienoju bildi ar provizorisku ieskatu viena izmēra spolēm ar dažādiem auklas ietīšanas parametriem.Un kā tieši šī trīs, praktiski vienādo, 1/2 cilindrisko zobratu pārvadu shēma paskaidro pārnesumu, jaudas vai ilgmūžības sakarības bezinerces spolei ar konisko zobratu pārvadu???Shēma protams nav ideāla. Galvenā doma bija parādīt, ka pie vienādiem diametriem vienam zobratam palielinot zoba izmēru mainās pārnesums. Ar ilgmūžību tur tiešs sakars - lielāks zoba izmērs ir izturīgāks.
onkyo [13.03.20]: Pie attēliem pievienoju bildi ar provizorisku ieskatu viena izmēra spolēm ar dažādiem auklas ietīšanas parametriem.Un kā tieši šī trīs, praktiski vienādo, 1/2 cilindrisko zobratu pārvadu shēma paskaidro pārnesumu, jaudas vai ilgmūžības sakarības bezinerces spolei ar konisko zobratu pārvadu???
drikst iejaukties jusu diskusijas?,piedodied,Jus visi gribat ,spoli kas kalpotu ,nu piemeram n0 2020 gada lidz bezgaibai???,absurds
sushnjaks, 13.marts 2020, 19:40
sushnjaks [13.03.20]: drikst iejaukties jusu diskusijas?,piedodied,Jus visi gribat ,spoli kas kalpotu ,nu piemeram n0 2020 gada lidz bezgaibai???,absurdsMalacis, labi ka iejaucies..
Lieta ļoti vienkārša. Lai palielinātu ass griešanās ātrumu jāmaina pārnesuma attiecība. Tātad, vai nu jāsamazina, vai jāpalielina zobu skaits vienam no gliemežiem, jeb spēka pārvada zobratiem.
BrunoL, 13.marts 2020, 13:06