Urmaas!!! Mirtins tev dirš acē:))) atsķ. nav īpaš ljel.
mirtins
tu uzraksti ar kādām auklām ķer raudas.tad es vismaz zināšu kādas nevar likt ķerot asarus!!!:DDD
urmaas - tu neko nejēdz :DDDDDDDDDD
ar ko atšķiras aukla asaru copei un raudu copei???:)
kadu žilku vajadzētu asaru copei? :)
siluro
pilnīgi piekrītu, mana pieredze rāda to pašu- pārdesmit minūtes un asaris ieņem spaiņa krāsu!
cik esmu novērojis, tad asari ļoti ātri pielāgojās apkārtējai videi krāsas ziņā, reiz to novēroju ķerot asarus savā dīķī, kur tie bija samērā tumši, un laidu gaišā spainī. Pēc necik ilga laika visi bij pārvērtušies par jūrniekiem.
Viss knifs jau tajās krāsās,ka viņi pielāgojas apkārtējai videi.Ja tie gaišie slaidie jūrnieki nodzīvotu Babītē teiksim pus gadu,tad tie ar būtu tādi.Aizvedīsi Babītes ašukus uz citu vidi,tie pielāgosies tai.Tikko viņi ienākuši no jūras upē,tad jau viņi ir gaišāki.Vispār jūras ir tādi mīkstāki,nekā upes.Upē jau viņiem vairāk jāairē pa straumēm,muskuļi strādā vairāk.
Tā varētu būt,un jūras asari ir gaišāki arī, gan vasarā ķertie gan ziemā.
Vakar rinājot Lielupē ar večiem kā var atsķirt Babītes ašuku no citiem, viņi man paskaidroja atsķirību - babītes ašukam esot sarkanīgs plečojums uz vēdera (sarkanais rinķis). Ko cita tauta saka?
Supernatural, paskaties video arhīvu ko ielicis āķis, tur viss ir parādīts
gribeju pajautat par asariem, viņi pie pašas grunts jāķer ? un kāda ēsma būtu labāka? kādas mormiškas ? :)
Kur Liepajas gala varetu pamedit asarus ?? un uz ko labak ??
mirtin - to te ieraksti ziemā, kad tirinātāji stāstīs savus varoņdarbus, par pilnu kasti ar lielajiem makaniem, kas lauzuši rokas ārā un rāvuši 0.06 aukliņas kā puņķus, respektīvi, 100...150 gramīgajiem :DDD
Ir ezeri,kurus mazie ir pārņēmuši.Tur var palīdzēt tikai līdakas un zandarti.Sīkie rīmas neļauj attīsties citām zivīm,norijot ikrus un mazuļus.Ir jau lielie arī,bet tie sīkie pat ar zilu nokrāsu,tas Mordangas pusē.
Gandrīz vai pat sapratu....nebiju domājis, ka tik sarežģīti ir ar viņiem :)
RedBull - izrādās, tomēr taisnība ir tiem, kas uzskata, ka mazie asarīši ir vienkārši tugoroslije, kas nekad neizaugs lieli. Pārāk gari būs pārstāstīt, taču īsumā, viss atkarīgs no konkrētiem apstākļiem, konkrētā vidē - tobiš ir nevis tikai divas dažādas grupas, bet trīs - lielie, vidējie un mazie. Katrs ieņem savu nišu. Taču tas nenozīmē, ka tās ir dažādas pasugas. Pat no vienas asaru mammas, var nākt laukā šīs trīs dažādās grupas un tas respektīvi nozīmē, ka arī mazie asarīši vvar radīt pēcnācējus, kuri labvēlīgos apstākļos izaug milzīgi :DDD Tobiš, nevajag mazos asarīšus bendēt nost, jo tie var radīt pēcnācējus, kuri izaug lieli un var apēst savus vecākus. Kaut kā tā.
Asarīši ļoti ilgi aug līdz cienījamam izmēram, tāpēc laikam maziņie būtu jātlaiž :))
Savulaik zivē bija diskusija par to vai atlaist mazos asarīšus vai nē. Skaidrību neieviesa arī mūsu ihtiozauri. Es joprojām aizstāvu viedokli, ka mazie jālaiž vaļā. Tam apstiprinājumu guvu izlasot pēdējo (novembris-decembris) Ribolov Elite. Tur tiešām izskatās prātīigi cilvēkki asaru dzīvi izpētījuši. Bija interesanti palasīt:D
nu spiningu metaju ! bet tur normalaz nezales nu tur placiti iemet un viss ! spininga gala lieku rotinjus gumijas zivtinas!