Visu jau viņš zin!Re kā,tad zini kad ideālākais ir glabāt pie +1*...+3*C,zini ka neglabājas tie tārpi ,kuri nav nobrieduši-tas ir tārpiņam ir jābūt vienādā krāsā,bez tā melnuma astītē.Zini,ka audzēsi barībai viņi savas kustības rezultātā saražo siltumu,kā bišu spiets un tad laižās lapās,ja paliek pa karstu.Zini ,kā viņus var iekrāsot pa piemēru dzeltenus,sarkanus un tt.Zini,kā pagatavot mākslīgos ātri un vienkārši?Un daudz,daudz vēl ir ko zināt.
Paldies , ceru ka tagad visu zinu , viss maz teorētiski , atliek tikai darboties .
gintsgg - man tēvs savulaik glabāja divosd veidos - kamēr nebija pagraba, izraka malkasšķūnī dziļu bedri - tik dziļu, lai tiec līdz līmenim, kurā zeme nesasalst un laida tajā bedrē trauku ar kāpuriem. Ik pa laikam aizgāja, paņēma cik vajag un pārējos atstāja. Viņiem tur nemainīga zema temperatūra. Tikai jāsatās, lai bedrei augša labi nosegta, lai ziemā aukstums netiek klāt. Savukārt pagrabā vispār nekādu problēmu - paņem jebkādu substrātu - skaidas, kūdra... da jebkas..., galvenais lai mitrums tiek labi savākts - tādēļ man smiltis īpaši nepatīk. Saber traukā, iegāž kāpurus, uzliek vāku un viss :D Galvenais pēc iespējas mazāk kustināt. Vasarā glabāšana nav svarīga. Domāju tajā pašā pagrabā vari glabāt, jo vasarā visu laiku vari saražot tik cik tev vajag. Ja gribi lielos, es audzētu atsevišķi. Kādreiz man kūtspakaļa bija elemntāra uzparikte - princips tāds pats - vecs čaiņiks ar skaidām un virsū konservu bundža ar zivīm. Konservu bundžā caurumi, kur tārpiem krist cauri. Starp citu, ja gribi lielos kāpurus, ieliec bienkārši nelielā traukā zivi, lai sadēj olas un izag lieli, tad visu saturu izgāz uz sieta. Kāpuri izies cauri, maita paliks. Tā var noturēt tik ilgi, lai izaug vajadzīgais izmērs. Sietus var nopirkt veikalos. Ir gan rupjāki, gan smalkāki.
Āķi , vai varētu lūdzu izstāstīt arī par to ziemas glabāšanu , pārējais apmērām skaidrs .
varetu pateikt uz ko nem teibes un uz kadu krasas mormisku
Kāda atšķirība,spainis vai kanna,vai cits trauks.Ideja -lielajā traukā ievietots cits trauks ar caurumotu dibenu,kurā ir zacene,uz kuras mušas sadēj oliņas un attīstās tārpiņi.Tad tārpiņi ložņājot krīt smilšu un skaidu maisījumā.Problēma tā,kad mušas dēj olas nepārtraukti un tārpi attīstās dažāda lieluma.Līdz ar to smiltīs viņi ar ir dažādi lieli.Un viņi nemaz tā nelaižās prom no zacenes.Barošanai viss OKEI,paņem smiltis ar visiem tārpiem un piejauc barībai ,kā balastu.Ziemas glabāšanai cits stāsts.
Var būt kāds var šeit iemest konkrētu fočenīti,drīz jau tas spaņņu skaits sajuks?
Paldies , prātīga doma , gan jau pa vasaru piešaušos , sākumā , jā viņi dikti maziņi būs , barošanai derēs , bet lielos , ko uz āķa likt , varu arī veikalā nopirkt . Āķi , tad kad es salieku viņus kannā tad arī var viņus barot lai lielāki aug , vai es kaut ko nepareizi sapratu ?
Neiet runa par spainīša izmēru,ja tev barošanai,tad kāda atšķirība cik lieli tie tārpi.Audzē un baro visu vasaru,tāpat maijā priekš ziemas neaudzēsi un tad jau būsi piešāvies.
Tad ko darīt , jā pareizi saprotu , ta to mazo spainīti vajag lielāku ? Vai arī viņus pēc tam var vēl barot ?
Ar to 1l spainīti būs problēmas,jo no tā sabirs smiltīs vēl nepieauguši tārpeļi .Tur tiem nav ko ēst un tādi sīki paliks.Iebarošanai jau der!
Nemšu vērā , paldies . Izmēģināšu visu .
tīrs speķis neder.pārējais gaumes lieta.:)
Kāda gaļa labāk , liesa vai trekna , cūkas vai liellopa ?
labākie opariši ir gaļā audzētajiem,nevis zivīs!
Paldies , veikalā redzēju tādu duršļagu no smalka sieta , domāju būs labs .
gintsgg - ja turēsi pēc tam baltos pagrabā, drošībai uzliec kādu stingrāku vāku :D Būtu labi iegādāties palielu sietu. Tādi ir nopērkami. Tad nebūs jānemas, kamēr pielasīsi baltos - uzber uz sieta un gatavs.