atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Brekši

spiningists 27.01.21
To Swordfish
Man likās ka Rāznas brekšu savādā smaka nāk no tā, ka šamie vairāk gliemenes grauž. Zāles man nebij trāpījušies. Tā smaka pazīstama no seniem laikiem zušus ķerot - ir ezera daļas ar to smirdekli kur šie sēž, un ēšanā ne aļo. Tagad šī smaka dominē arī rugeļu katlavāna iemītniekiem, īpaši vēžiem....
Par Rāznu ir tā kur mes ķērām agrāk. Parasti ķeram Strodos. Ziemā brekšus ķeram bedrē, bet pavasarim tuvojoties keram seklumā, dažreiz iziet pat 1m dziļumā nu tad sākas mormišku dāvināšana kā pirsings brekšiem. Viens mīnus Rāznas brekšiem tiem gaļa sāka smirdēt ar zemūdens zāli kā eglīti. Diemzēl jau gadus 10 nēsmu uz turieni braucis. Līdzīgi ir ar lietuvā Luodis ezera. Tur brekšus esmu ķēris ļooooti daudz bet gastronomisko garšas dēl vairs nebraucu jo zemūdens eglītes dēl gaļa nav ēdama. Toties ezers ir ļoti bagāts ar zivīm un itīpaši labi asari un līdakas rezultāti.
spiningists 27.01.21
Pavasarī tie brekši ir stipri tālu no ziemošanas vietām līdz ar svaigo ūdeni. Bet jā - ziemā pauze starp iebarošanu un aktivitāti ir stipri gara.
Pats ar cenšos līdz pusnaktij tikt mājās, jo ar to laiku pa tumsu tāpat gana....
Bet klusums, apurbēju naf...
badapiicka 27.01.21
Kopumā lielie aktīvi barojas uz pēdējo ledu. Marts, aprīlis, kad svaigs ūdens sāk tecēt pa ledus virskārtu. Un kā rāda pieredze, uz to pašu pēdējo ledu ir labākie rezultāti.

whoops, 26.janvāris 2021, 10:42

ehh, mans svars un pēdējais ledus slikti saskan(( Nav man tās drosmes un gatavības neplānotai peldei
limigors 26.01.21
mans sen neredzētais čoms brauca uz lielo Baltezeru kad visi tinās mājās un copēja līdz 23 lai tikt uz pēdejo autobusu un parasti veiksmīgi, lielie brekši ņēma ziemas vidū bet bija liela pauze starp piebarošanu un copi.
Agnams 26.01.21
Paldies par info! Vārdu sakot iespējams ir, bet cerēt uz ko lielu nav jēgas, taču naktī tāpat gribēsies pamēģināt
zivotaajs 26.01.21
Cik dzheku, un ezeru - tik variantuu n n noveerojumu. Raznaa pa nakti cik esmu braukajis un sedejis .. Lielais plakanais ir reti patrapjies ka piezveja pie zušu kjeršanas - bet tas ir ljoti reti.. A vot no ledus.. jaa pavasarii ir lielaka iespeja tikt pie kada portfelisha un varianti ir sakot no pashas gruntes lidz pat . 2 m no gruntes. copews bijushas i uz stavoshu i lenu šuupotu i agresiivi tirinaatu mormeni... ir redzets ka ziema vietejie matadori kjer ar slieku un palilu vasaras murmuli..... Katram veiksme un pieredze sava...Aluksnes Upeskaktaa plakanais pa nakti njem .. man laukos mazaa peljkljite arii pa nakti njem bet tikai mazie - lielais nav ticis NEVIENS
spiningists 26.01.21
Nakts cope ziemā mums nekādi nav apgūta. Manuprāt whoops vedoklis ir tuvāk taisnībai - breksis ziemā mazāk kust un retāk ņammā. Tik purinot to mormeni mēs vēlamies paņemt super aktīvo plakano, kas biežāk ir izsalkušais un lenteņu apsēstais. Pa Latgales pusi - vasarā ķer no grunts, virs - copes retas. Ziemā ķer virs grunts, ļoti reti kad noķer. Izņēmums Rāznas plakanie, kas lielākotoies ir X reizes mazāki kā vasarā. Ja vasarā lielākoties ķeram naktīs, klusumā, kāpēc šim ziemā neķerties. Vietas izvēle - tas jau super jautājums. Uzskatu, ka bedrē šiem toč nav ko ēst, tur labi atpūsties, bet barība ir citur un atrast šos ceļus var vai nu nejauši vai metodiski tam veltot laiku. Pašlaik man kontā vairāk kā 10 tukšas reizes tumšā laika copē ziemā no ledus un kādas 5 ar rezultātu, kur tikai 2 reiz plakanais bij kg+/-. Diemžēl gads no gada atšķiras, vienas tās pašas vietas nestrādā. Ir tik jādara, un rezultāts (arī tā neesamība ir rezultāts, kopsakarību krātuve) BŪS.
whoops 26.01.21
Breksis ziemā uzvedās savādāk nekā vasarā. Kamēr nav atkusnis lielie stāv lielākoties pusūdenī un nereaģēs ne uz barību, ne uz ēsmu. Aktivitāte aukstās dienās var būt tikai 20,30 min, a var arī vispār nebūt. Barot aukstajā laikā vajag ar mēru, ja ir sīkzivs, tad var vairāk barot. Ja gribi noturēt lielos uz točkas ilgāk, noteikti barībslai klāt jāliek daudz motilis. Lielie ir super uzmanīgie, lieks troksnis un āliņģu urbšana var aizbiedēt tos pat 10 m dziļumā. Personīgi es taisu ap 10 aliņgiem ik pēc 5 m uz kants vai kādā bedrītē un katru vien reiz iebaroju. Tad katru pārbaudu pa apli, ķerot pienākušās zivis. Aliņģos, kur bija zivs vai cope piemetu vēl barību vai motiļu šķipsni. Kopumā lielie aktīvi barojas uz pēdējo ledu. Marts, aprīlis, kad svaigs ūdens sāk tecēt pa ledus virskārtu. Un kā rāda pieredze, uz to pašu pēdējo ledu ir labākie rezultāti. Runājot par nakts copi, tas ir atkarīgs no ūdenstilpnes. Citās pa nakti lielie labāk ņem, citās vispār pa nakti nekā.
robs 26.01.21
Agnams [25.01.21]: Bet viņi taču ziemā baros uzturas, ja atradi dažus, tad jābūt vēl, nē? Un kā ar piebarošanu? Uz barību neatnāk? Viena brīva diena, bet to pašu izmantoju, skenējot internetu visu par ziemas copi. Latviski info ir ļoti skops, bet ārzemju lasīt ar ir kas cits, Krievijā sajūta ka ķeras kā vasarā, rietumos vispār plaudēnus ziemā, laikam, neķer :D
Breksis ir jābaro. Met cītīgi paiku pāris nedēļas divos vai trīs āliņģos kādā bedrē vai dziļākā vietā ,un redzēsi brekši pienāks arī lielie.
Agnams 25.01.21
Bet viņi taču ziemā baros uzturas, ja atradi dažus, tad jābūt vēl, nē? Un kā ar piebarošanu? Uz barību neatnāk? Viena brīva diena, bet to pašu izmantoju, skenējot internetu visu par ziemas copi. Latviski info ir ļoti skops, bet ārzemju lasīt ar ir kas cits, Krievijā sajūta ka ķeras kā vasarā, rietumos vispār plaudēnus ziemā, laikam, neķer :D
Alex 25.01.21
Agnams [25.01.21]: Čav visiem!
Pirmo reizi mūžā biju copē no ledus. Nosēdēju vairākas stundas un šoķējošā kārtā, pat ļoti patika. Neko nebiju dzirdējis par plaudēnu copi no ledus, bet biju patīkami pārsteigts, ka tāda tomē ir, neķērās diži lielie, bet tomēt. Taču veidojās jautājums, vai kāds no jums arī ir copējis normāla izmēra brekšukus no ledus? Un vai tādi skaistuļi neķeras labāk naktī, nu kā vasarā.
Un ne asakas visiem!
Naktī vēl sliktāk ķērās. Lielie ir jāmeklē.
Agnams 25.01.21
Čav visiem!
Pirmo reizi mūžā biju copē no ledus. Nosēdēju vairākas stundas un šoķējošā kārtā, pat ļoti patika. Neko nebiju dzirdējis par plaudēnu copi no ledus, bet biju patīkami pārsteigts, ka tāda tomē ir, neķērās diži lielie, bet tomēt. Taču veidojās jautājums, vai kāds no jums arī ir copējis normāla izmēra brekšukus no ledus? Un vai tādi skaistuļi neķeras labāk naktī, nu kā vasarā.
Un ne asakas visiem!
Virzulis320 29.12.20
Un protams nejau šajā laikā...Vienīgi laikam Daugavā vēl iespēja iemest...
7up 29.12.20
Virzulis320 [29.12.20]: Sveiki! Gribētu palūgt varbūt kāds var padalīties ar informāciju, kur Latgalē uz fīderi var uz breksi pasēdēt?
Tagad uz ledus jāsēž.
Virzulis320 29.12.20
Sveiki! Gribētu palūgt varbūt kāds var padalīties ar informāciju, kur Latgalē uz fīderi var uz breksi pasēdēt?
NG-NG 27.11.20
Ja godīgi, tad neesmu dzirdējis Grabovski sakot plaudis, tik mazs brekšuks utt, viņš itkā no zivīm zin

Agnams, 12.novembris 2020, 15:29


:))) viss vienkārši, man nepatīk vārds plaudis, kaut kāda plauša sanāk :))), breksis tomēr skan daudz nopietnāk :))), bet pareizi ir abi nosaukumi, abi figurē sanos makšķerēšanas aprakstos, cik nu viņu mums ir, tāpēc īpaši strīdēties nav jēga kakis vai kaķis :)))
Bussunaave 26.11.20
Kkas vēl notiekās, laiks gan šodien nebija no labākajiem.

belijs23, 26.novembris 2020, 17:44

oho varens loms, arī aklai vistai miežugrauds trāpās! Apsveicu dižais brekšu vilcēj!
belijs23 26.11.20

Kkas vēl notiekās, laiks gan šodien nebija no labākajiem.
badapiicka 13.11.20
Tā spēja izteikties ar vienu vārdu ir viņu pašu uzpūsts stereotips, ja vien tas nav "kū")))) Visu ko var latviski, tikai paši nereti esam nekādi(

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs