atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Makšķerēšana jūrā

RaimisD 24.okt
dragon_s [24.okt]: Es jau vaairāk nekā gadu gan sistēmas gan grunteņu pavadiņas tinu uz cietā putuplasta plāksnītēm (apmēram 10x20x1). Un tās, savukārt, lieku vidēja izmēra instrumentu kastē. Vietu, protams, aizņem vairāak, toties nekas nav jāatpiņķerē.
Tad jāsien nost.
Stāstīju par variantu, kad sistēmu atstāj uz kāta. Noslēpju āķus, sistēmu satinu mučkulī un piefiksēju ar izeni. Daļēji pabāžu zem plastmasas kāta uzgaļa. Tā āķi nesadurās pārējos loriņos grabažniekā.
dragon_s 24.okt
Es jau vaairāk nekā gadu gan sistēmas gan grunteņu pavadiņas tinu uz cietā putuplasta plāksnītēm (apmēram 10x20x1). Un tās, savukārt, lieku vidēja izmēra instrumentu kastē. Vietu, protams, aizņem vairāak, toties nekas nav jāatpiņķerē.
Maric 24.okt
Raimim paldies par ideju āķu savaldīšanai sistēmām. Līdz šim glabāju vienkārši A4 kabatiņās, kas tomēr ļāva tām biku sapīties..
Butes pagaidām neaiztiek
https://www.tvnet.lv/8120137/lemums-par-nozvejas-kvotam-draud-novest-baltijas-juras-ekosistemu-lidz-sabrukumam-bridina-eksperti?
Domaataajs, 22.oktobris 2024, 23:54

Tulkotāji sapinušies. Plekstēm sajaukuši ar jūras zeltplekstēm (flounder and plaice). Un tie nav eksperti - tie ir vides (zaļo) organizāciju pārstāvji. Eksperti ir ICES (Starptautiskā jūras pētniecības padomē).
seedoo 24.okt
Tomas [24.okt]: Sestdien var btaukt .Bus labi.
Būs labi...
Tomas 24.okt
Sestdien var btaukt .Bus labi.
Marcis.c 24.okt
Ventspils mola stāvvietā 3h laikā no 23.00-02.00 6 butes, trīs vidēja lieluma, divas ļoti mazas un viena ļoti laba. Vējš un straume diezgan stipri šūpināja kātus.
RaimisD 23.okt
Ja ar mezgliem nav pieredzes, sieniet to stoka cilpu pie pamatauklas, tas neko neietekmē. Man tā labāk patīk+ uzticamība.
Ja izdomāsiet siet, patrenējaties uz citas auklas. Eksperimentēsiet ar sistēmu, var nākties šķirties no 3šā āķa.
RaimisD 23.okt
Spīguļus bez fiksatoriem līmēju ar caurspīdīgo skoču.
RaimisD 23.okt

Sistēmas galā , uz pamatauklas lieku 10mm luminiscējošu lodīti. Tumsā tā labi norāda sistēmas galu, lai neierautu rinķos. Plus vēl nolasa smalko matu no auklas. Metot tā paliek kaut kur pusceļā.
RaimisD 23.okt

Lai sistēmu āķi neķertos kur nevajag un nenorūsētu līdz nākamajam gada. Līmēju uz āķiem lipekli. To var nopirkt celtniecības veicī. Sagriežam pa gabaluņiem un lietojam entos gadus.
RaimisD 23.okt

Kamēr, nav aktuālas informācijas, topiks klusē, padalīšos ar dažām fīčām, kas iegūtas savā neilgajā jūras copes pieredzē.

Soma trijiem kātiem makten liela ,ne vienmēr der pēc izmēra un maksā arī savu naudiņu.

Risinājums.
Pāris savilcēji, veca siksna no hvz kā un karabīnes.
Tupeles toč jāsagriež, vai jāiekonservē uz kādiem gadiem 10.
Inars 23.okt
Latvija noteikti nav vainīga, no tās erbuļu un baltiku flotes, kas bija krievu laikos, palikuši uz pirkstiem skaitāmi eksemplāri. Bez cipariem 50 gadu griezumā nav ticības tam pdf'am.
Ja grib ēst reņģi sīpolu un sinepju marinādē, jāatšauj, kaijas, kormorāni un roņi. Iespējams, poļiem, fričiem un dāņiem kāds bars tupeļu jāsagriež :D
dragon_s 22.okt
Paldies, [leonīd], par informāciju! To, līdz kadam seklumam bute var atnākt naktī, es patiešām nezināju. Kad būšu pie jūras, ar vienu kātu paeksperimentēšu.
leonids 22.okt
Dragon,dzīvo pie jūras,vai iekšzemē?Ja iekšzemē,tad no tā kādā dziļumā ir bute,Tev nav saprašanas.Kolkā bute regulāri nāk 30cm dziļumā.Turpini paļauties uz aplikācijām,,daudz iegūsi,,.
RaimisD 22.okt
dragon_s [22.okt]: "bute pie paša krasta mēdz pienākt..." Tā nu gluži nebūs. Jautājums, kādā dziļumā. Butes navigatorā kasta līnija neeksistē.

Pagājušajā gadā.
Čomam norāvās iemetiens, sistēma iekrīt pie pašām kājām, līdz 10m no krasta. Dziļums 0,5m.

Es piedūriena pēc jautāju. ,, Kas ir Juri, spēka nav tālāk aizmest ?"
Čoms smaidot atbild.
,,Spēka pietiek, testēju distances"
Principa pēc nepārmet.

Nākošā apgaitā izvelk tās copes lielāko buti, ap 30cm.

Jāpiezīmē, ka nākošie speciālie tuvie metieni palika bez zivs intereses.



,
FishMV 22.okt
kad būsi bijis 20x pa nakti, tad parunāsim, salīdzināsim novērojumus :)

...ir laiks, kad bute labāk nāk pa krēslu/tumsu (parasti septembris-oktobris), ir laiks kad pa gaismu (oktobris-novembris)... arī meteoapstākļi ietekmē - mierīgā jūrā labāk krēsla/tumsa, vilnis tad vienalga.

Protams, ka gaismā, kad var copi redzēt, cita štelle, nekā tumsā, kad uz dulo met un velc.

vienīgi tumsā reizēm pietiek iemest 10m... bute pie paša krasta mēdz pienākt...gaismā tā nekad nav bijis

daddy_j, 21.oktobris 2024, 17:13


Nē, nē...es labāk naktī guļu mājās un copi baudu dienā. Man neinteresē ar kaut kādu lampiņu, aukstā naktī bakstīties pa tumsu. Pie upes ķerot vēdzeles cita lieta, tur iekurini ugunskuru, silts un gaišs. Faktiski vēdzele un bute ir tādas zivis kur cope nav jāskatās, vienkārši nem un izvelc un pārmet ik pa laikam grunteni, tāpat tās ka rij tad āķis jau ir vēderā. Varbūt vienīgi ja vēdzeli ķer ar smalku fīderīti, kur nu tad nepārtraukti skatās uz spici, tiko pakustās tā piecēet.
dragon_s 22.okt
"bute pie paša krasta mēdz pienākt..." Tā nu gluži nebūs. Jautājums, kādā dziļumā. Butes navigatorā kasta līnija neeksistē.

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs