eergli.vai pītā aukla nesabeidz gredzenus?
Iznāca atkārtoties, nebiju lasījis pēdējo lapu.
Svešā vietā es parasti piekarinu fīderim barotavas vietā svina bumbieri un vēdekļa veidā tuvāk-tālāk nomētāju copes vietu ( bez pavadas).Skaitu ,līdz svins sasniedz gultni ,tā gūstot aptuvenu priekšstatu par dziļumiem.
Ja nav straume,var mēģināt mērīt dziļumu ar pludu-marķieri(tā laikam to sauc),kur pluds piesiets auklas galā,bet virs tā slīdošs svina grimulis.Kad iemestais pluds kopā ar svinu nogrimis un aukla nostiepta,tin spoli atpakaļ un skaita apgriezienus,kamēr virs ūdens parādās pluds..Zinot, cik auklas spole ietin uz vienu apgriezienu, var parēķināt, cik tajā vietā dziļš.
lietus
tas jau parasts gumijas gredzens, nopirku par 0.5 mm biezāku lauktehnikā pa ls 0,30 :)
siluro kur tu dabuuji taadu bliivsleegu?
lietus
man jau ir tas ar to maināmo bateriju, tikai nelaime tā, ka blīvslēgs laida nedaudz ūdeni iekšā, likās jau ka būs p.....c sonāram, bet izžāvēju ar fēnu, uzliku normālāku blīvgredzenu, un viss notiekās, katrā ziņā dziļumu rāda precīzi, kā būs ar grunts struktūras izšķirtspēju, to zināšu, kad tikšu līdz upei
principaa, sanaak, ka lai feedereetu ir jaabuus dzhigotaajam ar staazhu un nemazu.
siluro, kad pameegjinaasi to wireless padod zinju es arii tajaa virzienaa ilgaaku laiku skatos un taga ir paraadiijushies sensori ar mainaamu bateriju (ieprieksheejiem kad beidzas baterija jaamaina viss sensors, kas izveershas saaliiti)
bll, domāju par kātu runā :D
auklu labāk pīto, ja nesanāk ņem to pašu, diamtetu ap 0,22, resnāku domāju, ka īpaši nevajadzēs.
ritvars, ja ezeros tad derēs, ja upēs testu vajag lielāku.
sveiki
gribu uzzināt ko teiksiet par šo auklu,
Robinson Pro Feeder
šī derēs feeder makšķerei
feederi ir no 20g-60g visāda veida ja kas
un kādu vajadzētu diemetru?
Tas kuru ieliku uzpeld un velkot uz sevi nofiksējās uz auklas.Tāpēc jau tā caurulīte ir leņķī,un caurulītes iekšējo diametru nevajag lielu.
eerglis
tas ir tas marķieris, kad piešaujās , nav vainas, un nākošo reizi kad brauksi uz to vietu jau zināsi situāciju(ja nebūsi aizmirsis:))))
vienreiz mēģināju noteik dziļumus ar sekojošu uzparikti slīdošais svins, kam galā korķis, iemet svinu un korķis velkot auklu uzpeld virspusē, un tad korķi jāietin līdz svinam un jāsaskaita spoles apgriezieni jāsareizina ar spoles diametru un gatavs. (var skaitīt tikai spoles apgriezienus) tad nezini metros bet izmaiņas var konstatēt. Bet teikšu atklāti, man bija baiss ļeņins krāmēties un to korķi vajag lielu un košā krāsā, lai pa gabalu var redzēt vai uzpeldējis un vai nav aizķēries piemēram zemūdens zālēs, tāpēc atmetu to domu un metu uz dullo uz aci apskatot cik tālu met vietējie gruņteņotāji. :) Tas laikam kaut kas līdzīgs tam karpu marķierim.
mirtins;pa dziļuma mērītājiem cits stāsts.Ir daudz pluda veidīgi dziļuma mērītāji ar kuriem var no krasta izmērīt.To,kad Tu vari kanti atrast metot svaru un noteikt-jā te paliek seklāks,to jau katrs kaut cik pieredzējis makšķernieks pateiks.Un aizbrauksi uz nepazīstamu vietu sāksi dziļumus mērīt,samērīsi-nē jāiet citur mērīt,tā paiet laiks un pāreniekam jau pus maiss ar brekšiem. DD/
par grunts lasīšanu
stāvošā ūdenī dziļumu nosaku ar tā saucamo marķieri, ko karpinieki izmanto, ļoti precīzi kantes un dziļuma pārejas var atrast(kad piešaujās), nu straumei man ir iegādāts bezvadu eholots, kuru vēl neesmu izmēģinājis , bet patestējot piemājas dīķī, liekās ka būs Ok
nu mirtins skaidrāk pateica manu domu, ka noteikt var lielās kantes, bet ne sīkas izmaiņas, tāpēc šovasar plānoju ar eholoti apbraukāt fīderēšanas vietas, lai var precīzāk noteikt virzienu uz kanšu pusi, un tad no krasta atliks tikai noteikt attālumu.
aakkis - uz grimšanas laiku var pateikt aptuveno dziļumu. Ir veči kas ļoti precīzi var pateikt. Es tikai lielās kantes māku atrast. Teorētiski pat var piemeklēt speciālu dziļummērītāju, kurš konkrētā laikā sasniedz noteiktu dziļumu. Un tad jau diezgan precīzi var pateikt.