smerdel, tev kartupeļi aizripoja
aki, ieliec vidiku par tām daudzajām sulām, kuras vajag pie tām zivīm.
Ir daudz paņēmienu kā taisa,es karinu ēnā-caurvējā(šķūnī).Pie Melnās jūras tie haholi krāmēja uz skārda jumta,vējš+saule un liela temperatūra.Ir kas taisa vjalaja riba,tās nav kaltētas.Vispār baigi daudz sulas vajag pie tām zivīm!
griezeejs :D " bet lai pamīšus ēdot zanderu nebūtu us zobiem temperatūras starpības sajūtas (atkarīx arī no zandera filejas tempera pasniekšanas laikā)."
-----vai nau labaak zobus salabot:)))? bet resepte lapa:)
urmaas - tieši tā! Pašreiz man tieši jūrā ķertu asaru porcija kaltējās ;)
parcopi.lv
jūrjas asars tak ar tā neko voblā ģeld!
:)))
Guntar nav slikta štelle pēc noturēšanas sālī zives iemest kūpinātavā nedaudz apkūpināt ,pēc tam forša dūmu garša.
Es voblas taisu tā:
Zivīm iztīru iekšas, bet zvīņas atstāju. Iztīrītās zivis noskaloju. Paņemu trauku tāda izmēra, lai lielākā zivs tur ietilptu pilnā garumā un traukam jābūt ar augstām malām. Trauka dibenu nokaisu ar rupjo sāli, lieku iekšā kārtu ar zivīm, atkal uzkaisu sāli, tad lieku nākamo kārtu ar zivīm, tad atkal uzkaisu sāli un tā, kamēr visas zivis ir traukā un apkaisītas ar sāli. Tad zivīm uzlieku šķīvi vai kādu citu priekšmetu, kas lien traukā līdz ar malām un uzlieku uz tā kādu smagumu, lai zivis piespiežās traukā. Šādā veidā zivis noturu vismaz diennakti. Jo lielākas zivis, jo ilgāk noturu, bet vairāk par trim diennaktīm reti kad turu. Vēlāk zivis izkarinu tādā vietā, lai klāt tiktu saule un vējš, bet ieteicams zem kāda jumtiņa, lai lietus klāt netiek. Vai arī lietus laikā zivis ir jāapklāj ar kādu plēvi. Zivis tādā veidā turu, kamēr tās paliek gatavas. Mazākas zivis ātrāk nogatavojās, bet lielākas lenāk.
Izmantoju - raudas, pličus, asarus, brekšus, vimbas, lielas vīķes, ruduļus...
Neiesaku izmantot - karūsas, līņus un citas lielas un platas zivis.
Ja patīk slapjāka(tumšāka vobla, tāda kā eļļaina), tad jākarina tādā vietā, kur saule praktiski klāt netiek. Galvenais, lai tiek vējš un netiek mitrums. Ja grib panākt sausākas voblas(man pašam labāk tādas patīk), tad karina tādā vietā, lai saule tiek klāt. Lietus laikā voblas apsedz.
Vēl dažādas zivju un vēžu pagatavošanas receptes var atrast šeit -
http://parcopi.lv/forum/8
Gribi izstāstīšu savu pieredzi!?
Sālu ar daudz sāli, ne vienu dienu, bet kad atcetos ka ir iesālīts:))), apm 5=7 dienas!:)))
Tad noskaloju, izlieku uz finiera saulē nožūt apm stundu, nu kad galīgi sausas. Tikai tad karinu kaltēt.
Man sākumā bija tā pat, tiko uzkar slapjas, tā kāpuri iekšā.
Bijis kad lapsenes izēd gaļu, āda vien paliek:)))
iztīri un liec kārtām ar sāli savas zuves spannē vai bļodā.tad uzliec šķīvi un tam virsū slogu.pēc trim dienām skalo sāli no un mauc uz drāt.neviena muxa neietirsīs sav oliņ!
:)
Iztiriju iekshas . izravu zhaunas. Apsaliju 24h atstaju lai notek skjidrums utt. Izkaru uz balkona.(caur aciim) Skatos tagad dazham tiesham var redzet ka baltie pa iekshu rapo. Jamet araa viss. Kur es kljudiijos?
Viri kaa pareizi vai vislabak taisit voblu? dzirdeju ka aptiira tur iekshas utt apsala un sutku lauj lai taa sula notek. Tad uz balkona un pec 2 nedeljasm gatavas?
vieta dūrienam Mierīgi ieliec ziftiš ledus skapī un viss būs oki Ja sašpricēsi jau no vakara arī nebūs ne vainas Jo sašpricēšana ir vienīgais veids kā ar sāli zivij nenodarīt ļaunumu /gastranomisku/
Paldies.
Kā ar žaunām? Ņem ārā?
Ja plānots nožāvēt tikai nākamajā dienā pēc vakara copes, tad manuprāt žaunas jāizņem.
Es i optimists, ceru ka būs ko žāvēt :-)
Nopirku med piederumu veikalā 200 mg šprici ar adatām Man liekas, ka tās domātas ūdens nosūkšanai.Adatas arī tādas iespaidīgas.Dūrienu zandartam un asarim taisu starp abām krūšu spurām caur pakaļu nav ieteicams jo tad sālsūdens nonāk zarnās un nekāda labuma Durot starp krūšu spurām sāls nonāk tieši vēdera dobumā.Brālens gan visas ķidā bet vēderus šuj ciet vai arī visu zivi pārsien ar diegu lai vēdera dobums būtu ciet.Vēl nianse asarus vajag maķenīt apkaltēt neliekot klāt skaidas dūmam ,kad astītes paliek sausas liek dūmmalku vai skaidas.Maniem neķidātajie papildus apkaltēšana nav vajadzīga.
Necep uz pannas bet uz oglēm un fiss būs oki doki :DD
Bums, kā veic to sālsūdens saspricēšanu zivī?
Es sapratu, ka tā jādara kā vēdera pieliešana ar sālsūdeni nevis taču kā pote dibenā/gaļā? :-)).
Šodien sanāca tā, ka gadījās pilnīgi neparedzēts loms - 1,4 kg zutis.
Tā kā vienu gabalu kūpināt īsti negribās (nav pašam savas kūpinātavas un baigi negribās štukot kur to nokūpināt).
Varbūt kāds var ieteikt citu recepti. Pagājušo reizi kad cepu zuti vienkārši uz pannas (kā parasti zivis cep) viņam bij tāda dīvaina piegarša. Varbūt kāds ar zin kā no tās atbrīvoties.