Ja svētdien ikškilē būs zive, tad uzrakstīšu scenāriju un aizsūtīšu NG, lai urmass beidzot noskatās vienu raidījumu un saprot gruntenes atšķirību no fīdera :D
urmass, fīderis ir gruntene, tikai tehnika atšķiras. Grunteni iemet un pusstundu gaida, kas būs. Ar fīderi gaida minūtes 5, un tad iemet vēl barību iekšā.
Ar kadiķi arī var fīderēt,tikai stipri neērtāk. Tāpat kā landcruisers no zapara ar būtiski neatšķirās, tikai ar nozīmēm un izmēriem.
da gruntenes ir visas 'tāda tipa uzpariktes, tik kura ir feināka un rezultatīvāka, labprāt blakus pacopētu un salīdzinātu kam būs labāki rezultāti. pie nosacījuma vienādas barības un ēsmas.
tāpēc, ka grunteni gaida lielo zivi, nepārmet tik bieži un rupjāki verķi, lai sīkie nenoskrubina un ēsa ir ilgāk ūdenī. ar fīderi ir tā, ka ēsma vismaz 20-30% (pēc manas pieredzes) ir ārpus ūdens (vai nu tiek vilkta pie krasta, vai ir krastā), gruntenei tā attiecība ir stipri savādāka.
Da vienkārši, gruntenēm vajag zvaniņus, vairāk darbības, feederim ar vienu roku ielaadee bariibu, uzspraud taarpu iemet un nostiep, vairaak laika copei un zivju piecirssanai.
urmass es nesaku ka tā ir, bet izteicu to varbūtības formā. Gruntenēm parasti ir lielāks kumoss, lielāks āķis, rupjāka aukla, lai sīkie nelīstu nemaz klāt, vismaz Daugavas grunteņotājiem tā ir. Ar fīderi barības daudzums pievilina vairāk sīkzivis, gruntenei, tā barība ir stipri mazākā apjomā tāpēc tik ļoti sīkaļas nepievilina, bet lielais kumoss gaida lielo zivi.
Man šogad ir bijis tā, ka es ar fīderi velku pličus, turpat netālu grunteņotājs velk brekšus (copes stipri retakas gan).