Ir tāda fīča ,ka mākslīgi attīrīt nārsta vietas ir vai nu velkot trosi vai vadu /ezeros / Par ledus iešanu -brekši nārsto tikai tur uz kurieni ir aizpūsts pēdējais ledus un labākais ka veidojas krāvumi kuri uzar grunti līdz ar to attīrot nārsta vietas Rēpši nārsto pa pistoļsvētkiem -bijušie rvolūcijas 7 nov Nārsts notiek 3-7 m dziļumā uz sēkļu kantīm Ja tās ir dūņainas nārst izpaliek Tāpēc jau ši vērtīgā zivs iet mazumā -nepiemērotas nārsta vietas.Kādreiz kad vilka vadus būvētus no bomeļa/kokvilnas linums/ problēmu nebija gan ar zivīm gan ar nārsta vietām .Katrā pagasta sētā bija tīkli ,vadi un murdi kurus arī lika lietā .Makšķernieku tad nebija ,bet bija zivis :DD
palasīju te Bums un vēl citu komentus, tad sanāk ka tā vadošana vietam nav nemaz tik kaitīga ? Man viedoklis par tīkliem un arī murdiem iekšūdeņos ir absolūti noliedžoš, bet varbūt kaut kur jau reizēm arī var, ja to taisa organizēti un publiski un atlaiž to pašu kas jāatlaiž makšķerniekiem. Teiksim ja vado kādi 6 vīri tad katrs drīkst paturēt tipa tikpat cik ja viņs copētu ar makšķeri
Kad pa vasarām dzīvojos pa Usmu(jahtklubu), vienmēr ņēmu licenci uz 50m(pagastā), pašpatēriņam. Kamēr burāju, tikmēr arī vakariņām saķēru.
Liku linumu ar rupjāku aci, lai sīkos nemocītu!
Bum to arī taisāmies darīt pāris ezeros vilkt ar vadu, tagad rakstu pieteikumu, nākošgad iesniegšu, jo visi sēkļi apauguši, ezerā kur vilka ar vadu, vēdzeļu un repšu bija cik uziet, tagad praktiski nav palicis.Viens no cēloņiem sēkļi kur nārstoja visi ar zāli un dūņu , vienīgais vilkt ar vadu.Naudu mums iedeva, zivis otršķirīgi , jānopelna degvielai, pie reizes pēc Bior atzinuma nevērtīgās sugas paķersim, pārējās atpakaļ ezerā.
Tas jau labi vispirms attīrīsi grunti un iztīrīsi nārsta vietas /no dūņām u.t.t/ Kāpēc zivis ezerā nārsto tajā pusē uz kurieni ir izgājis ledus/vismaz tas ir Usmā/ ??
Ko ??
Ar vadiņu esmu piedzīvojis un pats piedalījies Praktiski visi nestandarti tika atlaisti atpakaļ Ar tām izvilktajām dūņām un zālēm pagasta memmes vēl ilgi dārzus mēsloja :DD Tika ņemta mēra zivs visi mazmēri tika atlaisti vaļā Vienīgā skāde bija ,kad mazie zandartēni -dunčeļi spārnos uzkārās Darbs bija sūrs un grūts it sevišķi ziemā Vasarā tas bija plezīrs ar mazo vadu -laikam arī tāpēc no šāda zvejas veida ir atteikušies -nav kas velk un ne jau visiem bij ZIDi
Kurā no rakstītājiem ir vilcis zivju vadu ezerā?
Man ir sanācis 18gadu atpakaļ, vilkām 6 ar diviem ZID motoriem, ja neiet kāds motors tad ar vectēvu metodēm, griež ar rokām,ņemot vērā mūsu ziemas traktorus reti kurā gadā uz ledus uzdzīsi un velkot nesapratīsi vai nav aizķēries vads vai dūņas neaizgriezi.
Brālīt, vai tu visu Ķīnu esi apceļojis? Cik pilsētās ķīnā esi bijis, kuras pēc iedzīvotāju skaita ir līdzvērtīgas Siguldai? Ak, jā Kīnā jau pilsēta sākas no miljons iedzīvotājiem. Bet nekas, dators visu pacieš. Aizkrauklē uz tirgus ir zivju kiosks. Pirms pāris gadiem, kad tas atvērās, cilvēki stāvēja rindā, lai tiktu pie svaigas zivs. Pēc mēneša rindas pazuda. Vēl pēc mēneša smazinājās dienu skaits, kad kiosks strādā. Vēl pēc mēneša samazinājās darba dienas garums. Es protams nedaudz sabiezinu krāsas, bet vispārējās tendences ir tieši tādas. Ja man būtu jāizvēlas, nopirkt kilogramu zivs vai nopirkt kilogramu gaļas, es laikam paliktu pie gaļas. Bet ja kas, ja jau Siguldā ir laba vieta svaigo zivju biznesam, kāpēc pats neizmanto šo iespēju? Jebšu tu tik tā ar muti pabraukt? Pašam jau nav jāstāv pie svariem, tikai jānoorganizē pats pasākums.
Un vēl. Tev ir kaut kādas mazohidista tendences. Noniecināt sevi un savu tautu. Bet var būt latvieši nemaz nav tava tauta, var būt padomju laikus partorgs tev pastāstīja dzīves patiesību un tā tev ir kļuvusi par vienīgo patiesību? Man pazīstamie latvieši par 99% visi strādā un cenšas uzlabot savu dzīves kvalitāti. Droši vien mēs ar tevi dzīvojam dažādās Latvijās:))))))
NEŅEM ĻAUNĀ, VIENKĀRŠI SĀC DOMĀT POZITĪVI!!
veel viena lieta,ja tik ljoti gribas zvejot,tachu rok diikjus,laizh zivis iekshaa un zvejo.Nagljos ir milziigas platiibas kuras vienkaarshi aizaug,jo cilveekiem slinkums pirkstinju pakustinaat lai to apsaimniekotu,no visaam platiibaam tur labi ja tiek izmantoti 5%.Zvejoshana ir darbs,makshkjereeshana hobijs un tas buutu jaasaprot.Bet zvejnieki negrib ieguldiit neko.Liidziiga situaacija ir ar muusu mezhiem,tiek izcirsti milziigi hehtaari mezhu,ar vieglu roku,mezhi kurus neviens nav iestaadijis.Sachakareeta tomeer mums taa domaashana un ja kaads domaa ka atljaujot zvejot buus pilnas bodes leetaam ziviim:)naivums.Dzeram leishu pienu un eedam polju cuukjus,vaitad mums pashiem to truukst?Vienkaarshi ir "dazhi"cilveeki,kas veelas uz to visu nopelniit.
Pa to vada vilkšanu,nu nevar tie 6 cilvēciņi neko pavilkt.Un neviens arī nevilks teiksim Engurē,Babītē,Kaņierī un tt.Es jau būtu par to,lai tādos ezeros zvejo tikai ar vadiem,citus rīkus aizliedzot.Bet viņi jau grib lielajos ezeros ar pateicīgu grunti vilkt tos vadus.Ir pietiekami daudz ezeru,kur tiešām tie sīkie asareļu miljoni izrij visu.Bet tos neviens pat netaisās kaķu barībai zvejot.
Bralitis, gadus atpakaļ esmu runājis ar vienu no īpašniekiem, kam pieder viena no lielākajām zivju audzētavām Latvijā pēc ūdeņu platības. Viņus vienkārši izmetuši no centrāltirgus tāpēc, ka nav maksājuši tam kam vajag un pasūtīja ar visām zivīm no kurienes nākuši.
No viena raidījuma Jūrā ar Olti, sapratu ka piekrastes zvejniekam ir vieglāk neko nedarīt, nekā darīt, dēļ birokrātiskiem šķēršliem.
Bralitis, ja sapņo, ka ar komerczvejas atļaušanu ūdeņos tiksi pie zivīm, turpini sapņot.
Zivju vads nav slikta lieta, bet nedomāju ka privātās rokās, jo būs intrese gūt peļņu.Pareiķināsim, vada vilkšanai minimums 6 cilvēki, tātad kaut minimālā alga + degviela, transporta izdevumi , remonta izdevumi, citi sīkie izdevumi, rupji minimālais 3 tūkstoši mēnesī,ņemot vērā ka zvejā vis maz 90-95% būs mazvērtīgās zivis , būs jāizsmeļ 6-7t zivju lai tas pasākums atmaksātos, ar nosacījumu ka izvelkot 3t uzreiz raudu ,ruduļu būs kur pārdot.