Sienāzi, Tev labi sanāca zandartus pacopēt :)
jaani,nu nez..baigi gari jaastaasta.....
jautājums- cik garu pawadu lukt aiz tā pluda?
un esmu dzirdējis ka uz beiktas mailes astes ar šis ņem?
parcik es tikai iesācējs šai joma, taka ja ir kāds kurš war tad warbūt war aprakstīt to zndartu copi, tipa laiki kad , kura menesi šim ir ta ņemšana un cik zinu tad to dara ar gruntsmakšķeri??
Padsmit metros maile iet labi,ar borta(ziemas tipa) makšķeri to var labi redzēt.Liela mormiška(džigs),maile virsū un lielais sardziņš visu laiku rāda,kā maile strādā.Katru mazāko satvērienu redz,maza pauzīte un piecirtiens.Pat zuši uzsēžas!
zanderam po,vai taa maile dziiva,vai mirusi..ta jau uz mailes asti ar nenjemtu....
Par to atbaidīšanu;dziļumos tās krāsas neko neizsaka.Viss dziļāk redzama ir dzeltenā krāsa,tas tā, un pluds neatbaida,jo plēsējam visa uzmanība uz medījumu.Kad jau viņš to saķer,tad jau pavadiņu,āķi,pretestību sajūtot bez šaubām viņam liekas aizdomīgi un tas var atlaist.
bums, a ka tu doma wau , ja dzīwo izmanto mailīti, šī dzīwā izwtiņa nenomirs ja to ielaidis 20 m dziļuma, respektīvi spiedienu izturēs??
Pluda vietā var izmantot burbuli Parasti pludu lietoju ja dzīvā ēsma ir karūsiņa Tai ir tendence noslēpties dūņās Bet pārsvarā uz viņām ķeru līdakas ,kaut gan 7 kg zandarts paņēma tieši uz karūsiņu ,bet tas tā izņēmums.Zivtiņa grib noslēpties pluds velk uz augšu riktīgs ļembasts sanāk un līdakām patīk.
apskatot āķa piedāvāto sistēmu man radās 1 jautājums, par cik zandarts nav muļķis, vai viņš nepievērsīs uzmanību tam pludam kas tur raustās no zivtiņas raustīšanas un uz dzivo ne virsū pat neskatīsies, saprazdams ka naw kautkas ka wajag
vienu vārdu sakot ka tas pluds varētu viņu atbaidit
varbūt kādam ir kas sakāms šai jautājumā??
Sveiki copmaņi kādas atsauksmes ir par Tosmares kanālu vai zandarti jau ķeras un uz ko labāk ķert.
kā var tik daudz zandartus vilkt :O
Liec apmēram tā
un dzīvo karini(spraud) pie astes,tad tas centīsies bēgt no pluda un ne pinķerēsies.Upē vispār labi,var laist auklu pamazām un dzīvais apsekos lielāku laukumu.
Paldies veči.Tieši tādu sistēmu jau biju uzbliezis,un radās problēma - iemetienā man tā pavada sapinas kopā ar pamatauklu,un zūd slīdošā svina jēga.Varbūt tāpēc ka pamataukla man ir pītā?
Gulbi
Man labi strādā tā saucamā Valmieras metode: Pamataukla -uz tās slīdošais sviniņš(pilīte apm 15 gr)-rinķītis-fluorkarbona (0,24-0,25) pavadiņa apm 40cm -ass āķis un mailīte uz tā.Iepidžini tālāk un ik pa brīdim velc tuvāk(tausti grunti),,no laivas dziļumā nolaižu svinu uz grunts,tad nedaudz piepaceļu -maile vazājas pa grunti.Ar roku jutīsi svina svaru -maigi ar roku pierastām kustībām lēnām kustini,kā ir cope laid roku vaļā un ļauj lai saliec kāta spici,tad piecērt.Tad izvelc zandartiņu-ja mēra tad ņem ciet,ja zemmēra sabučo pasaki lai pasauc ķošču un laid vaļā. Nu apm tā.
gulbi
zandartam jebkas lieks ir pilnīgi nevajadzīgs - šamējam ir tā jo vienkāršāk jo labāk :)
vai zandartu gruntenei ar apakshaa tas burbuljpluds uz pavadas jaaliek?
corner
Tev vēstule aizskrēja!
Hello kolēgas.Man kā pilnīgam iesācējam zandartu medībās (ar grunteni) ir pāris jautājumi -
Šamējie agri no rīta un vakarpusē vairāk meklējami tuvāk krastam kur sīkās var pamedīt?Vai tas ir kā nu kuro reizi,un labāk jebkurā diennakts laikā šos vilināt uz dziļuma kantes?
Kāda diam. monofilās auklas var lietot pavadām (lai nepārkož),vai labāk lietot smalkākas metāla/kevlara pavadiņas?
Cik zinu dzīvās ēsmas tops Daugavā ir vīķe,varbūt ir kāds supervariants kā viņu dzīvu labāk pasniegt zanderam,nepazaudējot jau iemetienā,vai atsitienā pret ūdeni?Vai varbūt ar tādiem pašiem rezultātiem kā uz dzīvo gruntenei labāk lietot tās pašas vīķes astītes?