Vairim-zinu ka agrāk pie Pērnavas veikala viens onkulīts pārdeva-ne katru dienu tur bija,pa brīvdienām točna.
Tad gadu atpakaļ ka Vimba gāja,viens Onka pie Laivu stacijas pats uz ledus večiem piedāvāja visādas mormiškas.
Tu jau zini viens nopirka uzlika dabūja vimbu skaistu-Onku gaidija ,prasija vai nav bijis,bet ka tirgoja visi vien māju tālak sūtija-vot tev Zelta rokas.
Eh, vairi, būtu ar caurumiņu, nevis ar cilpiņu, derētu arī man. Forma interesanta. Saprotu, ka tā cilpiņa ir vajadzīga, lai spēle būtu, bet man cilpas nepatīk. Bet forma interesanta - pat ļoti
bumsi - a no sudraba viņš nav gatavs būvēt?(materiāls mans). patiesībā interesē uztaisīt tās mazās somu bļitciņas ar āķi ķēdītē...no pieredzes zinu, ka pirmās 10 būs sū.. , tāpēc interesējos par profiem, kas to māk
Foršu tēmu pacēlāt :) , man jau ar sākas lomkas pēc ziemas bļitkas :( ... Citiem ar metāla zivtiņu raustīšanu sirgstošajiem vīriem, intereses un ziņkāres pēc, gribētos pajautāt, kādas ir jūsu prognozes par aktualitātēm uz šo ziemu, attiecībā uz bļitkām? Kādu, varbūt patreiz ne pārāk populāru, mānekļu nākšanu "modē" Jūs šoziem paredzat? Vai balansieri iegūs plašāku popularitāti/ vertikālās atgūs paplašinās pozīcijas? Vai varbūt cikādes nāks modē mūsu ūdeņos? varbūt paredzat jaunu formu vai no netradicionāliem (vai sen aizmirstiem) materiāliem izgatavotu bļitku ienākšanu?
Ja reiz prasu, tad arī gribu no sevis piemetināt, ka manā skatījumā viens no virzieniem ziemas bļitkošanā varētu būt salīdzinoši maza iemēra šūpiņu nākšana iekš zemledus bļitkošanas. Tāpat šķiet, ka nepelnīti piemirstas ir no vara gatavotās bļitkas... lai cik man tas agrāk neliktos smieklīgi, visai perspektīva (atsevišķos gadījumos) man sāk likties bļitku izgatavošana no alumīnija... Nu apmēram tā :) , gaidu interesantus viedokļus arī no citiem :) !
pēc 2 nedēļam tiks piedāvātas ziemas žibuļi Engures un citie seklajiem ezeriem Onka ir ar mieru būvēt par 1 ls gabalā .materiāls ņerža.Pagājušo gadu pārbaudītas Engurē,Usmā ,Gulbī u.c rezultāti labi it sevišķi Engurē.Bilži uz nedēļas beigām -pašlaik viss ir procesā.
Sveiki! Ir doma izmēģināt ziemas copi, varbūt
varētu kāds ieteikt kaut ko no ziemas asenāla(bļitkas, mormiškas)? Cope ezerā ar dziļumu ~ 0.5m-4m. Ieejot veikalā tur visa ir tik daudz, ka nevari izvēlēties. Lielas saprašanas par ziemas mānekļiem nav, tad var kāds kādus konkrētus ieteikt, kam būtu jābūt katra makšķernieka kastē.(ideāli būtu kādu bildi apskatīt)
nu es arī neaizraujos ar šķērsenēm un bļitkām,bet čomi,kuri ar viņām šancē iesaka pat īsākus rāvienus par iepriekšminētajiem 30 cm,jo esot momenti,kad asars mūkot pa gabalu no sparīgiem rāvieniem.tāpat ir brīzi,kad rupāks asars ņem labāk pavisam mazu mormišku un nevis bļitku un otrādi.pagājušo reizi čoms pie praktiskas necopes ar bļitku kabināja iekšā,bet vakarā labāk ņēma uz mormišku.var darīt tā,ka vispirms copē ar šķērseni vai bļitku,bet pēc rāvienu sērijas uzreiz laid lejā mormišku.bieži vien pie švakas copes viņus šādi var sakaitināt.
Es domāju, ka šobrīd nebūtu īstais laiks darboties ar bļitkām, šķērsenēm vai parastajām,jo asari ir ikru pilni, un lielu kumosu neņems. Tāpēc var būt daudzas copes reizes bez loma, kā rezultātā copmanim var rasties riebums pret bļitkām. Es ar šķērseni darbojos no pirmā ledus līdz janvāra beigām. Ir protams arī izņēmumi.
Klesis
Pats ar šķērsenēm neaizraujos, tāpēc nepateikšu pareizi kā jārausta. Bet nu princips jau vienkārš, taisi rāvienus ar aptuveni 30 cm amplitūdu. Dažas sekundes pagaidi, nākamais rāviens, nu kautkā tā.
Seklajos ezeros(līdz kautkur 4m) nav svarīgi kādā dziļumā. Bet dziļākos ezeros tas ir svarīgi, ir jācopē pareizā dziļumā, bet kā tur ir tiem dziļajiem ezeriem to nu es nezinu.