Man mājā laikam ir kādas 2 ieskanētas grāmatas par zivkopību, t.sk. karpām. Tur laikam ir minēts kaut kāds optimālais daudzums uz 1 ha.
Vajag?
Skaidrs, bet cik daudz karpas es varētu ielaist, lai viņas nesmaktu no tā, ka pārāk daudz? Vēl ir variants ziemā reizi nedēļā ar benzīna ūdenssūkni no viena izurbta cauruma uz otru caurumu pārdzenāt ūdeni, bet vai reizi nedēļā tas būs pietiekami bieži, lai būtu pietiekami daudz skābekļa?
Ja dīķis nav pie mājām...!? Karpai, ja nav caurteces būs dūņu garša, bet pa cik, dīķis nav pie mājas "Čigāni", tik, un tā, tās apēdīs...!?
1) Oresta ieteiktās karūsas vietā var ielaist tādu krietnu zivi kā līni - tas ir gana izturīgs un vērtīgāks par karūsu. Tiesa, aug diezgan lēni.
2) salaižot karūsas mocīsies ar pārprodukciju - tās zives vairojas dikti neganti...
3) Būtībā dīķa izmērs un dziļums šķiet diezgan krietns, lai karpa varētu pārziemot. Ja tā 4 m īpatsvars ir gana liels, varētu būt pavisam labi, diemžēl pa reizei gadās tādas skarbas ziemas kā, piemēram, šī...
Bez elektrības var pielietot, piemēram, t.s. dzirnavas - tāds kā miniatūrs vēja ģenerators, kas darbina aeratoru. Ja dīķis ir klajā vietā, varētu derēt.
Protams, atstājot šādu mantu bez uzraudzības vajag rēķināties ar iespēju, ka kāds to pieradinās...
...varbūt sāc ar foruma notikumiem...?
Ja nav caurteces tad laid iekšā karūsas.
Sveiki!
Izraku nelielu dīķi pagāšo gadu apm. 70m garumā, 25-30m platumā un 2-4m dziļumā, vēlētos uzzināt cik daudz karpas (karpas no 0,5-1kg) varu laist šajā dīķī, lai ziemā nenosmok un lai viņas tur justos labi? Vēlos piebilst, ka šis dīķis nav pie mājām un es nevarēšu ielikt elektro sūkni, lai ielaistu skābekli. Varēšu tikai paurbt caurumus, bet cik zinu, tas nav efektīgs pasākums, jo paziņa savam dīķim ziemā urba bieži un vairākus caurumus, bet pavasarī karpas bija nosmakušas. Vai ir vēl kāds efektīgs pasākums, ko varētu veikt reizi nedēļā, bet atgādinu, ka elektrība man tur nav pieejama un elektro sūkņi man tur nederēs. Varbūt, kāds var kautko labu man ieteikt, kā rīkoties ziemā?