ne nu pie mums parasti pirmas paradas ap oktobra beigam ,viss atkarīgs no udens limeņå -jo augstak tas jo lielaka straume un tad lejā "sranie kooperatori "neliek savus licenzetos tiklus -savadak ar zalem piedir...as ,tad tas vimbas var kaut kada daudzuma paspēt tikt augšā pie savam narstu vietam,tad pavasaris -tas pats ,kamēr liela straume tad nes zales ,tad mazāk gan makšķernieku gan tiklinieku.a ķeram mēs parasti vai nu uz banana+sarkanas sliekas sviestmaiziti vai garnelem,es piemeram neroku bananus bet eju uz mežu un celmos dabuju tas mizgraužu kapurus ,labak ņem un turās labāk uz āķa,a bet auklas gan tievakas mums Lašu nav:)))) pamataukla 0.28-0.3 pavadiņas 0.22-0.25,bet lielaka bauda kad sanak nevis uz gruntenem bet pludinot .:0))))) vot tas gan kaifs .kad tev uz .0.16 pavadiņqas pieķeras tada ap kilo.......visiem ne asakas....
vimbu laiks buutiibaa saakas kaut kur marta beigaas...apriilja saakumaa...bet iespeejams, ka sogad vinjas buus aatraak sanaakushas, jo tach sogad visaadi briinumi notiek!parasti kjeru vnk ar slieku....cits nekas nav proveets, jo pec manam gan vimbas, gan raibie (taimnji, lashi) vislabaak miil slieku gruntsmakshkjeres gaalaa :)
auklu parasti lieku - pamatauklu 0.50 un pavadinjas 0.40 mm :) var arii tievaakas auklas, bet mums te pie Siguldas baigie kjeeraaji vimbu vietaas :)
cik es palasiijos tad jau kursee paleenam uz tavu pusi :)
zinu....
ta jau teorētiski viņām vajadzētu nākt upēs????
nu pēc savas pieredzes teikšu ka tagad vajag viņaj iet,šodien braucot ar vilcienu uz Rigu redzeju divus laiviniekus pie dz.tilta Jelgavā,it kā izskatijas kā uz ziemas mormili abi sedeja ,bet parasti mēs ab šito laiku viņu no ledus močijam .:)))))))))
Es nekad neesmu teicis ka neķer no ledus .Pats esmu noķēris daudz pat ļoti un pārsvarā iemainījis pret asariem.Jo viņiem ļoti garšo tās sviestmaizes ar jēlzivi un pipariem,nesaku ka neēdu ja ir 40nieks klāt.Bet asari.zandarti,ālanti un vēdzeles ieņem manā pannā pirmo vietu.
Palasietun tad muldiet lieku...Bioloģija. Anadromā zivs (areāla atsevišķās vietās var būt sastopama arī saldūdens forma). Uzturas baros. Pieaugušie īpatņi dzīvo jūrā. Nārstot dodas uz upēm. Daļa ienāk upju lejtecēs jau rudenī un tur pārziemo, citas - pavasarī. Pēc nārsta atgriežas jūrā. Vairums mazuļu uzturas upēs vienu gadu, bet daļa - divus gadus. Novērota līdz 865 km tāla migrācija, pārvietošanās ātrums 25 km diennaktī. Pamatbarība bentoss. Areālā un Latvijā sasniedz 17 gadu vecumu.
Vairošanās. Dzimumgatavība iestājas 2-11 gadu vecumā, sasniedzot 12-31 cm garumu (l). Latvijā nobriest 5.-7. gadā. Auglība 9-300 tūkst. ikru. Nārsto aprīlī-augustā, Latvijā maijā-jūnijā (ūdens t° 10-30°C) no 20 cm līdz 16 m dziļumā. Raksturīgs porciju nārsts 2-3 piegājienos ar 11-20 dienu starplaiku. Kopējais nārsta ilgums 16-83 dienas. Parasti ar vienu mātīti nārsto 2-5 tēviņi. Ikri sākumā pielīp pie akmeņiem, oļiem, augiem un cita substrāta, bet pēc neilga laika nobirst uz grunts, to attīstība ilgst 2-10 dienas (70-90 grāddienas).
kaa tad jaa! pludinaat netaisos tikai ar grunteni manaa pusee upe ir tikai apm. 10m plata ir arii vietas kur ir 30 bet tas taa
a moshka dzeks grib pludinaat?
jā... es ķeru gaujā pirms un pēc strenčiem viņas tur nav diži daudz pārsvarā tās kas dzīvo tur visu gadu tās ir mazākas par tām kas nāk no jūras
ha ha ha gaujā (krācēs) 100g nes prom(trīstūri)
vēl biežāk aukla pret akmeņiem pārīvējas...
kur tas ir pie mums tur kur man teici?
kaa reti vaitad vinas vairaak vai mazaak nau visur
tik smagi
nu jaa lielaka upe lielaki svini musu "graavii" gan ar 15g pietiek
vimbas būs klāt kad ūdens iesils vai arī visār nebūs vismaz pie mums atnā reti.....
kad...tad
ar...garnelēm sliekām baltajiem motili...
tām kas uz spoles...
parasti ar 6-8nr...
100-150g...
kad peec juusu domaam vimbas saaks kerties? uz ko juus copeesiet ar kaadaam zilkaam, kaadiem akiem un kadiem sviniem katrs no jums?
sakiet visu kas sakams(luudzu)