RaimisD [3.apr]: Kādu svina, pavadas montāžu lietoji ?
Klasiskā veco skolu metode, bet svins apakša un pirmā pavada ir tik daudz augšā, kas atkarīgs no dūņām un zālēm, 50cm -1m un otrā pavada 40cm augšā, pavada ~30-35cm!
Līņu metode vulgaris, bet pietiekošas reizes esmu vilcis pat 2kg+ dupletu.
Līni ķert uz pludu man patīk vislabāk, bet Lielupē un citur pavasarī būs ļoti grūti, jo pavasaris ir saistīts arī ar vējiem un pluds slīdēs pārāk traki!
balss [3.apr]: Ja ļoti gribās tādos apstākļos ar fīderi, es mēģinātu ar vieglām flat method barotavām.
Jā, kā variants nav slikts. Manā gadījumā tiek izjaukta flat feeder koncepcija, bet izmantot varētu.
Tos 40 metrus, pacmit gramu barotavu es aizmestu arī ar klasisko fiderīša kātu 80nieku. Flata specifisko barību vietā lieku savu virumu, popupa vietā lieku slieku pušķi. Garāku pavadu, lai ēsma paliek virspusē. Auklas kustībai nav ierobežojoša faktora. Varētu sanākt.
Pateicos par ieteikumu.
Ja ļoti gribās tādos apstākļos ar fīderi, es mēģinātu ar vieglām flat method barotavām.
Kāds fīderis līņiem? Pavasarī Lielupē Kalnciems -Jelgava līņus mierīgi var copēt ar 3m mahu turpat pie krasta niedrēs. (vismaz es tā copēju) , kad silts laiks tie tur ņemās pa niedrēm. Atliek tik laukumu iebarot.
mirtins [3.apr]: pluds ir miljons reizes labāk. Bebrs runā taisnību un viņš no līņiem kaut ko reāli saprot :D
Bazara nav :).
Vasarā, kad vari ar laivu noparkoties kur vēlies, mest sev ērtā attālumā tad jā, bet manā gadījumā aprīlī tas neder.
No krasta jāplivina kādi 40m. Pludu sūdu tik tālu aizmetīsi, ja arī ar kādu līnim nepiemērotu pludu aizmestu, tad naktī tādā attālumā copi toč neredzēsi. Tamdēļ arī čakarējos ar grunteni.
Pilnīgi piekrītu mirtins rakstītajam. Pāris pavasarus pamēģināju līni ķert uz fīderi. Ja viņam liela ēstgribēšana, nav ne vaina, velc tik. Bet arī nekādas baudas. Līnis tikai uz pludu! Tas ir kaifs, redzēt, kādās tik variācijās viņš nestaipa pasniegto ēsmu, kamēr saproti, ka nu vari piecirst!
Raimi, nečakarējies ar fīderi. Ja tu copēsi dūņās, tad tev tā barotava pamatīgi tajās nogrims un aizraus līdzi pavadu un āķi. Tās trubas labāk neizmantot, jo sūdīgā copē katrs lieks priekšmets copi padara vēl sūdīgāku. Ja gribi līni dūņās ķert, tad 100% labāk pluds. Ēsma nogulsies uz dūņām, barību var uztaisīt irdenāku, lai atsitoties pret ūdeni izjūk. Tajos 50 centimetros tā nebūs liela skāde. Savulaik ķēru Babītē līņus un karūsas gan ar fīderi, gan ar pludu. Ar fīderi ķēru divas reizes. Pietika lai saprastu, ka pluds ir miljons reizes labāk. Bebrs runā taisnību un viņš no līņiem kaut ko reāli saprot :D
Davis-Di [2.apr]: Līņus uz grunteni esmu savulaik ķēris daudz
Es arī biju domājis šo variantu. Nekonkrēti izteicos.
Barotava un klipsēšanās nepadara šo rīku par fideri. Gruntene vien ir. Izvēlos maksimāli vieglu zvaniņu, galā spīguli, lai redz. Spice gaisā, zvanu lejā, lai maksimāli daudz brīvā gājiena.
Kādu svina, pavadas montāžu lietoji ?
RaimisD [2.apr]: Runa ir par šo plastmasas štruntu. Man šķiet, ka tā ir tīri strādājoša lieta. Auklai nav ierobežojoša faktora, ja nu vienīgi , ūdenī iekritis kāts :D
Protams, jāizvēlas normālu karabīni un trubiņu piestrādā tā, lai pīto auklu var bez problēmām izbāzt. (Pīto – jo krasts, zivs izvadīšana ir ļoti sarežģīta.
Lietot to ,vai nevajadzētu ?
Kāpēc "lohu laime"? Jo mezglu ir maz, un tie ir vienkārši :)))
Cik esmu mēģinājis, nepatīk. Līņus uz grunteni esmu savulaik ķēris daudz - Lielupe, Babīte uc..
Pavasarī uz līni barotavas vispār neatbalstu, galvenais, lai āķi ar ēsmu neievelk un nenoslēpj zālēs - jaunās lēpenes, hāras utt.
Papildus lai arī līnis pavasarī strādā kā traktors, es teiktu ka feederis neder un ja gruntene tad vajag zvaniņu jo gāniens ir liels un zelēšana pa ceļam ar, bet deederim ir paf mazs gāniens, izņemot ja ķer uz mazām ēsmam, kam līnis pavasarī iet garām.
Bebrs [41m]: Fīderi līnim var izmantot pavasarī, kamēra mnav saaugušas zāles, pēc tam man liekas galīgi garām. Vasarā līnis ir jāķer iztīrītā točkā, ar pluduTieši tā. Runa par šī brīža nakts copi.
RaimisD, 2.aprīlis 2025, 22:38
Tagad meklē upēs, Tev tuvāk un labāk Lielupe
Bebrs [2.apr]: Vasarā līnis ir jāķer iztīrītā točkā, ar pludu
Mēģināju naktī, jau pēc pusstundas acis sāk ,,..isties" skatoties uz spīguli. Pa gaismu labāk ķeru plēsējus.
Bebrs [2.apr]: Fīderi līnim var izmantot pavasarī, kamēra mnav saaugušas zāles, pēc tam man liekas galīgi garām. Vasarā līnis ir jāķer iztīrītā točkā, ar pludu
Tieši tā. Runa par šī brīža nakts copi.
RaimisD [2.apr]: Kāpēc "lohu laime"? Jo mezglu ir maz, un tie ir vienkārši :)))
Pat par zivi šajā sējumā sanāk izturēties saaudzīgi. Ja nu nav lemts, tad lielā zive aiziet ar āķi un pavadiņu ( es lieku max 0,16mm monofīlo) nevis ar visu barotavu.
Fīderi līnim var izmantot pavasarī, kamēra mnav saaugušas zāles, pēc tam man liekas galīgi garām. Vasarā līnis ir jāķer iztīrītā točkā, ar pludu
Nekāda vaina, straumē strādā. Maz pinās.

Runa ir par šo plastmasas štruntu. Man šķiet, ka tā ir tīri strādājoša lieta. Auklai nav ierobežojoša faktora, ja nu vienīgi , ūdenī iekritis kāts :D
Protams, jāizvēlas normālu karabīni un trubiņu piestrādā tā, lai pīto auklu var bez problēmām izbāzt. (Pīto – jo krasts, zivs izvadīšana ir ļoti sarežģīta.
Lietot to ,vai nevajadzētu ?
Kāpēc "lohu laime"? Jo mezglu ir maz, un tie ir vienkārši :)))
Vēlos jautāt jūsu viedokli.
Tā virspusēji skatoties, fīders nav sarežģīta lieta, bet, neskatoties uz to, diskusijās par labāko sējumu un barību šķēpi lūzt.
Pieņemsim situāciju.
Gribas ķert līni uz fīdera.
Vieta – sekla un dūņaina. Apmēram 50 centimetri brīvā ūdens, tālāk metrs dūņu (sapropeļa). Kādu sējumu izvēlēties?
Visi zinām, ka līnim patīk ēdot pavazāties. Un tas nav stulbs kā visa baltā zivs ( sorry vīri :))) – ēsmas pretestība tam nepatiks, izspļaus.
Tad kurš sējums pie šādiem apstākļiem būs labāks?
Vieni teiks Paternoster, sportisti "topīs" par inline, citi par asimetrisko, bet visām montāžām ir ierobežots gājiens. Protams, var tos sējumus taisīt ļoti garus, bet naktī mest būs ļoti neērti – 100 punkti, ka barotava sapīsies ar pavadu. Ja nē, tad vismaz tu tā domāsi ;)
Dotajā situācijā – kāda vaina "loha laimei"? Tikai plusi!
Paskaidrošu:
Barotava aiziet dūņās. Perpendikulārā plastmasas trubiņa rada kaut kādu pretestību un aukla iegrimst seklāk. Pamatauklu atstājot virspusē, tā brīvāk skrien cauri , radot mazāku pretestību uzmanīgajam līnim. No mehānikas viedokļa viss ir loģiski.
Pastāstiet, lūdzu, man – iesācējam –, kāpēc to izmantot nav labais tonis?
Šorīt iztestēju, sīko raudu nevar pamanīt, sistēma der, ja ezers ir spogulī un nav viļņu, savādāk švaki ieraudzīt copi. Iešu atpakaļ uz sarežģītajām pludu sistēmām, tās bija rezultatīvākas. Ķērās tikai tad, ja pats turēju makšķeri rokā ar svinu virs grunts un ar pirkstu uz auklas, lai saprastu, kas tur notiekās. Vienu breksīti jau sanāca izvilkt.
Sveiciens! Vēsajam laikam sākoties, virzos uz lielākiem dziļumiem. Pludiņa sistēmas ar "stop knots" nešķiet ļoti parocīgas. Iedomājos, ka varētu mēģināt savu bolonēzi vienkārši gar laivu laist lejā tīri ar pavadiņu, griezuli un sviniņu ezerā ap 9-10m dziļumā. Barības pikas no virspuses samestu un pievilktu pamatauklu, lai svins turās virs grunts, bet pavada ar āķi uz grunts. =3 kilo breksis? Jeb muļķīgs koncepts?
ValtersB, 19.oktobris 2024, 20:02
Mierīgi, copi redzēsi pēc spicītes, es teiktu pat rezultatīvāk. Esmu tā darījis, tikai āķa vietā mormiška.
Sveiciens! Vēsajam laikam sākoties, virzos uz lielākiem dziļumiem. Pludiņa sistēmas ar "stop knots" nešķiet ļoti parocīgas. Iedomājos, ka varētu mēģināt savu bolonēzi vienkārši gar laivu laist lejā tīri ar pavadiņu, griezuli un sviniņu ezerā ap 9-10m dziļumā. Barības pikas no virspuses samestu un pievilktu pamatauklu, lai svins turās virs grunts, bet pavada ar āķi uz grunts. =3 kilo breksis? Jeb muļķīgs koncepts?