atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Kādu kātu ieteiktu?

Kuha 26.jūl
Par 300 EUR sanāk ne tikai ļoti labs kāts, bet arī ļoti labs komplekts- kāts ar spoli. Iesaku neaizrauties ar tiem pārāk smalkajiem un vieglajiem kātiņiem, ar kuriem pat 200-gramīgu asarīti bail celt laivā bez ķeseles. Protams, ja spinings ir pašapziņas celšanai un statusa apliecināšanai, tad uz priekšu. Tikai jāatceras, ka ne kāts, ne spole zivi neķer. To dara makšķernieks.
kronis 26.jūl
Esmu meklējumos asaru kātam. Vēlamie parametri, testā līdz 8-10g, būtu iespēja kā pajigot, kā izspēlēt kādu mazo vobleri. Naudās līdz 300 eiro. Labprāt uzklausīšu variantus un atsauksmes, lai varētu iet aptaustīt veikalos.
Osxars 1.jūl
RYOBI EXCIA ir tiešām ĻOTI labi kāti-universāļi par savu cenu. Bet jāsaprot, ka tieši par savu cenu ap 50. Pie šīs psiholoģiskās budžeta robežas labāku grūti atrast un tieši tāpēc šie kāti tiešām ir ieguvuši ļoti plašu popularitāti. Ideāls variants iesācējiem vai pieredzējušiem copmaņiem ar ļoti ierobežotu budžetu vai ari kā viens no rezerves kātiem (man tā ir, viena Excia kolekcijā kā otrs kāts uz līdaku, līdakas ķeru tikai vienu mēnesi gadā, 5-6 reizes). BET jāsaprot arī tas, ka "viena vidēja viskija" cenu starpībā, ap 70-90EUR jau būs tirgū plaša izvēle ar citiem kātiem, kas būs jau vieglāki, jūtīgāki utt. nekā EXCIA. Ja būtiska copes daļa ir džigs, tad es drīzāk ieteiktu ieteiktu neizdzert to vienu viskiju un paskatīt kaut vai Crazy Fish Aspen Stake, būs i vieglāks, i jūtīgāks, ne mazāk universāls un kā bonuss, par kuru gan reti aizdomājas pērkot, ir tas, ka Crazy Fish spiningiem ķezas gadījumā var nopirkt spices. Ryobi rezerves daļas netaisa.

zaraza, 29.jūnijs 2024, 09:42

RYOBI EXCIA ir tiešām ĻOTI labi kāti-universāļi par savu cenu. Bet jāsaprot, ka tieši par savu cenu ap 50. Pie šīs psiholoģiskās budžeta robežas labāku grūti atrast un tieši tāpēc šie kāti tiešām ir ieguvuši ļoti plašu popularitāti. Ideāls variants iesācējiem vai pieredzējušiem copmaņiem ar ļoti ierobežotu budžetu vai ari kā viens no rezerves kātiem (man tā ir, viena Excia kolekcijā kā otrs kāts uz līdaku, līdakas ķeru tikai vienu mēnesi gadā, 5-6 reizes). BET jāsaprot arī tas, ka "viena vidēja viskija" cenu starpībā, ap 70-90EUR jau būs tirgū plaša izvēle ar citiem kātiem, kas būs jau vieglāki, jūtīgāki utt. nekā EXCIA. Ja būtiska copes daļa ir džigs, tad es drīzāk ieteiktu ieteiktu neizdzert to vienu viskiju un paskatīt kaut vai Crazy Fish Aspen Stake, būs i vieglāks, i jūtīgāks, ne mazāk universāls un kā bonuss, par kuru gan reti aizdomājas pērkot, ir tas, ka Crazy Fish spiningiem ķezas gadījumā var nopirkt spices. Ryobi rezerves daļas netaisa.

zaraza, 29.jūnijs 2024, 09:42



Pievienojos, Excia ir lielisks kāts, met labi, jūtība ir pietiekama, protams, nav tik jūtīgs kā piemēram Crazy fish versus, bet toties elastīgāks un universālāks dažādu mānekļu izmantošanai.
krekls 29.jūn
Paldies, Zaraza un Badapīcka par viedokļiem.
Izskatās, ka būs jāiebrauc avotu ielas veikalā
zaraza 29.jūn
Jautājums Zaraza. Vai šim kātam, kas bildē, ir iespējams iegādāties 2. posmu? Tizluma pēc esmu iemanījies nolauzt ne pašu spici, bet vēl kādus 3 cm zemāk par balto spici. Nu neticās, ka tur būs kas remontējams.
Liels paldies un ne asakas!

mar4ello25, 29.jūnijs 2024, 16:29


atbildēju PM.
mar4ello25 29.jūn

Jautājums Zaraza. Vai šim kātam, kas bildē, ir iespējams iegādāties 2. posmu? Tizluma pēc esmu iemanījies nolauzt ne pašu spici, bet vēl kādus 3 cm zemāk par balto spici. Nu neticās, ka tur būs kas remontējams.
Liels paldies un ne asakas!
zaraza 29.jūn
Zaraza - kāpēc jums veikalā nav CF violet ebisu II / gold mircrojiga kātiņi?

Nav pieprasījums?

JK7, 29.jūnijs 2024, 09:23


Pirmkārt, ilgu laiku tie vispār nebija ražotāja noliktavā, paradījās šonedēļ. Vai ņemšu uz veikalu vēl nemāku pateikt, kāti tiešām nav tie populārākie, ļoti specifiski un nav tie "trendiskākie" pašreizējām vidējām prasībām - īsie garumi (1.83 līdz 3g un 1.98 līdz 5g), palēna akcija (fast jau ir bet nu tā uz robežas) , O tipa rinķi nevis K u.c. sīkas nianses, kas tos neļauj nosaukt par mainstrīma mikrodžigu, drizāk par mikrodžigam mazliet adaptētu foreļu kātu. Kvalitāte un izpildījums jau ir labs, par to nav strīda, bet nu pataustot četri no pieciem klientiem izvēlēsies ko pierastāku, biški garāku un asāku, tas nu secinājums no manas pieredzes.
Tā kā būs vai nebūs EBISU veikalā te vairāk būs atkarīgs no banālas vietas esamības vai neesamības stendā (kopumā man stendos ir 160 vietas), prioritāte tie nebūs.
zaraza 29.jūn
RYOBI EXCIA ir tiešām ĻOTI labi kāti-universāļi par savu cenu. Bet jāsaprot, ka tieši par savu cenu ap 50. Pie šīs psiholoģiskās budžeta robežas labāku grūti atrast un tieši tāpēc šie kāti tiešām ir ieguvuši ļoti plašu popularitāti. Ideāls variants iesācējiem vai pieredzējušiem copmaņiem ar ļoti ierobežotu budžetu vai ari kā viens no rezerves kātiem (man tā ir, viena Excia kolekcijā kā otrs kāts uz līdaku, līdakas ķeru tikai vienu mēnesi gadā, 5-6 reizes). BET jāsaprot arī tas, ka "viena vidēja viskija" cenu starpībā, ap 70-90EUR jau būs tirgū plaša izvēle ar citiem kātiem, kas būs jau vieglāki, jūtīgāki utt. nekā EXCIA. Ja būtiska copes daļa ir džigs, tad es drīzāk ieteiktu ieteiktu neizdzert to vienu viskiju un paskatīt kaut vai Crazy Fish Aspen Stake, būs i vieglāks, i jūtīgāks, ne mazāk universāls un kā bonuss, par kuru gan reti aizdomājas pērkot, ir tas, ka Crazy Fish spiningiem ķezas gadījumā var nopirkt spices. Ryobi rezerves daļas netaisa.
JK7 29.jūn
Zaraza - kāpēc jums veikalā nav CF violet ebisu II / gold mircrojiga kātiņi?

Nav pieprasījums?
cibins 29.jūn
Vēl excia var uzslavēt par lielu izturību nevīžīgi apejoties un mētājot pa bagažnieku:)
cibins 29.jūn
Excia 3-18 man ir 2.10 garumā, kā vienīgais līdaku kāts, gk tvičam no orbit 80 līdz rudra, ar vieglo džigu tas īsti man nesaistās. Reālais tests drīzāk līdz 25-30g, labi met, gan jau 2.40 vēl labāk, bet tas nebūs tik labs tvičam, bet gan jau labs universālis.
kikizozo 29.jūn
Es neesmu tik jūtīgs, lai noteiktu augšējo, bet liekas ap 16
badapiicka 29.jūn
[quote=714250]Šobrīd mazajiem mānekļiem lietoju Excia 2.4m 3-18g un ir gan viegls, gan jūtīgs,

Ar Excia 2.4m 3-18g pārsvarā ķeru līdakas - vieglajam džigam varbūt nebūs piemērots.

Rausti mazos voblerus, rotiņi, šūpiņi? Džigam- kāpēc nē?
Esmu vairākkārt veikalā skatījies, bet kaut kā netieku gudrs vajag man viņu vai nē...)))))
Kā šim ar testa augšu-apakšu?
badapiicka 29.jūn
Vai varat padalīties ar pieredzi par nano jig kātiem? Vairāk interesē apakšējais - vidējais cenu diapazons, jo to lietos arī bērni. Taču nav vēlme iegādāties pašu lētāko un pēc tam sūdzēties par sliktu kātu.
Cik redzēts youtube, tad tur ļoti populāri ir Zetrix Tezza. Varbūt kāds var nokomentēt atšķirību starp kātiem 602XUL 0,5-3gr un 622SUL 0,7-4gr?
Varbūt vēl kādu nano jig kātu varat ieteikt (

krekls, 25.jūnijs 2024, 11:43



Ir lietošanā LJ mormix (līdz 3gr) un LJ Anira (līdz 1.5g)
Mormix: budžets, nav bail dot bērniem, nelauž kabatu. Diezgan ātrs- strādā tikai augšējā trešdaļa/ceturtdaļa, toties drusku drošāk var forsēt(saprāta robežās) izvadīšanu, ja kāda treknāka karūsiņa uzsēdusies)). 0.5-3g, bet es ar viņu mētāju 0.3g ar 0.06mm(ja raž.nemelo)) pīto. Ik pa reizei metiens bija " kājās", tad nomainīju gala riņķi uz "anti-tangle" un viss OK. Var darboties, ja cilvēks nav makten prasīgs)

Anira nanoenergy: jūtami vieglāks, patīkamāks. 60-70g asarītis ieslēdz kātu jau gandrīz līdz pusei. Līdz 1.5g, bez problēmām mētāju 0.3g, 0.2 neesmu mētājis, bet gan jau ka arī velk. Maksimālo arī neesmu mētājis. Mīnusi- cena kā divi mormixi.. Tie 115 ebreji maķenīt Kopumā normāls aparāts, var mormot.

Kā vienmēr- viss atkarīgs no vēlmēm/iespējām. Ja negribas sev čakarēt smadzeni ar "a var vēl labāku un vēl..." un nav tik svarīga psiholoģiskā apziņa, ka strādā ar ze best zīmolu, tad tā pati anira ir ļoti ok, favoritam arī ir nano, bet neesmu lietojis-nepateikšu)
Ja nauda nav jautājums+ir svarīgi, ka lieto labāko marku+nav bail dot bērnam rokā- tad var ņemt maksimālo- crazy fish nano- beigas diskusijām un miers mājā))))
zaraza 28.jūn
Sveiciens, padalieties ar ieteikumiem. Meklēju vieglo kātu ~2-10gr, ~240. Bet ne jigošanai. veblers, rotiņš, bleķis...budžetā līdz kādi 200eur.

GoneFishing, 28.jūnijs 2024, 09:19


Ja ir iespēja, tad atnāc uz "JIG.LV", Avotu ielā 17, tur būs varianti ko patasutīt.
No Crazy Fish vistuvākais prasībām būtu vai no kāds no variantiem Perfect Jig vai Optimus sērijām, bet nu tiešam dabā jātausta kas individuāli patīk labāk. Vēl, ja ņem latiņu uz augšu, tad tur ideāli derētu Yamaga Blanks, bet nu 200 tur neierakstīties , būs tuvāk 300.
zaraza 28.jūn
Vai varat padalīties ar pieredzi par nano jig kātiem? Vairāk interesē apakšējais - vidējais cenu diapazons, jo to lietos arī bērni. Taču nav vēlme iegādāties pašu lētāko un pēc tam sūdzēties par sliktu kātu.
Cik redzēts youtube, tad tur ļoti populāri ir Zetrix Tezza. Varbūt kāds var nokomentēt atšķirību starp kātiem 602XUL 0,5-3gr un 622SUL 0,7-4gr?
Varbūt vēl kādu nano jig kātu varat ieteikt (

krekls, 25.jūnijs 2024, 11:43


Ar nano jig pa lielam ir tā, ka pilnvērtīgs 100% nano jiga klasika etalons ir CRAZY FISH Nano (vienalga vai lētākā SE versija vai dārgākā Carbon) un viss... Īsti konkurentu nav, 90%+ no tiem, kas LV tiešām jēgpilni nodarbojas ar nanodžigu/mormišingu lieto šos modeļus. Tālāk ir šādi vai tādi kompromisa varianti, kas puslīdz tiek galā ar šo mazo gramu iemešanu, bet tomēr de facto tomēr ir mikrodžigs, vai tuvāk area foreļu kātiem. Tur Lucky John Mormix, Anira, tad no Zetrix, Maximus utt. Kaut ko izpildīt var, bet nu nav tas... Tuvākais puslīdz OK cenu kategorijā ~70EUR, ko pats esmu rokās kratījis, varētu būt Maximus Legend Nano.
Bet vēlreiz atkārtoju un uzsveru... Optimālais "velosipēds" jau ir izdomāts un saucas Crazy Fish Nano SE, nu tīri fiziski/tehnoloģiski nav iespējams no lētākiem materiāliem uzražot pilnvērtīgi jūtīgu tik smalku blanku... Tas bomi var pataisīt smagāku, uzlikt ne tādus riņkus utt. A ar "niedrītēm" īsti nesanāk, nu nav tur uz ko ieekonomēt zem tiem ~150EUR, nezaudējot funkcionalitātes daļu.
Tomas 28.jūn
Uzmet aci uz Savage Gear. Loti labas atsauksmes.
JK7 28.jūn
GoneFishing [28.jūn]: Sveiciens, padalieties ar ieteikumiem. Meklēju vieglo kātu ~2-10gr, ~240. Bet ne jigošanai. veblers, rotiņš, bleķis...budžetā līdz kādi 200eur.
Paskaties salmo mājas lapā LJ one sensoric delicado 12…at atlaidi tagad!

Bet ja budžets ir šāds, dodies uz eholotes vai jig.lv veikalu un gan jau Tev tur ko labu atradis un ieteiks!

Ir grūti kàdam ieteikt konkrētu kātu, jo laika gaità katram copmanim iezīmējas savs zivju ķeršanas stils!

Man tieši patīk īsāki kāti, vairāk sit rokā un var sajust copes, ja runa par asaru copi, citam atkal garāki!
kikizozo 28.jūn
Šobrīd mazajiem mānekļiem lietoju Excia 2.4m 3-18g un ir gan viegls, gan jūtīgs, bet tas pats Excia 2.7m 3-18g izpildījumā bija pavisam cits kāts - līdzīgi kā nedaudz bomīgs lašu kāts... bet abiem rakstīts 3-18 :))

Ar Excia 2.4m 3-18g pārsvarā ķeru līdakas - vieglajam džigam varbūt nebūs piemērots.

Grabim youtube ir video ar asaru ķeršanu. Par inventāru arī stāstīja
gincchs 28.jūn
gincchs [11:01]: Laba diena visiem! Vai kāds varētu padalīties ar padomiem Favorīte kātu izvēlē? Paredzēts VIEGLAJAM ne mikro džigam. Pārsvarā no krasta.
Liels paldies un ne asakas?

mar4ello25, 25.jūnijs 2024, 16:50

Favorite Skyline 902L - pats personīgi izmantoju 902L, ļoti foršs kāts.
Čomam ir Skyline 902ML - arī nav žēlojies.Cik pareizs ir apakšējais tests? Nav sanācis ar šo kātu darboties.

Ja atbilst realitātei, tad var nosaukt par vieglā džiga kātu, bet augšējais tests ML jau ir 18 grami, tad tas jau ierakstās virs vieglā džiga. Var sanākt kādā ezerā uzlikt 5 gramu mānekli un sanāks mazāka jūtība. 2-10 vai 3-12 ir daudz normālāks testa diapazons, lai sajustu animāciju vieglajiem svariem.

Bet tās ir tikai manas ne eksperta subjektīvās domas, jo izpratne par vieglo džigu katram ir sava.

Cope321, 28.jūnijs 2024, 11:39


Man atstrādā spicīte no 4g mierīgā laikā normāli

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs