atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Kādu kātu ieteiktu?

Oktobris 28.jūn
Sveiciens, padalieties ar ieteikumiem. Meklēju vieglo kātu ~2-10gr, ~240. Bet ne jigošanai. veblers, rotiņš, bleķis...budžetā līdz kādi 200eur.

GoneFishing, 28.jūnijs 2024, 09:19


Ja džiga tehnika nav primārā, tad var paskatīties uz šiem, būs nedaudz īsāki kā norādītie 240:

Major Craft Days DYS-692ML (3,5-10,5 g),

CRAZY FISH Levin 200cm 6'6" (2-12g).

Vēl par spiningu izvēli ir vērts uzjautāt lietotājam ar niku ''zaraza'', domāju, ka konsultāciju toč neliegs.
Cope321 28.jūn
gincchs [28.jūn]: Laba diena visiem! Vai kāds varētu padalīties ar padomiem Favorīte kātu izvēlē? Paredzēts VIEGLAJAM ne mikro džigam. Pārsvarā no krasta.
Liels paldies un ne asakas?

mar4ello25, 25.jūnijs 2024, 16:50

Favorite Skyline 902L - pats personīgi izmantoju 902L, ļoti foršs kāts.
Čomam ir Skyline 902ML - arī nav žēlojies.
Cik pareizs ir apakšējais tests? Nav sanācis ar šo kātu darboties.

Ja atbilst realitātei, tad var nosaukt par vieglā džiga kātu, bet augšējais tests ML jau ir 18 grami, tad tas jau ierakstās virs vieglā džiga. Var sanākt kādā ezerā uzlikt 5 gramu mānekli un sanāks mazāka jūtība. 2-10 vai 3-12 ir daudz normālāks testa diapazons, lai sajustu animāciju vieglajiem svariem.

Bet tās ir tikai manas ne eksperta subjektīvās domas, jo izpratne par vieglo džigu katram ir sava.
gincchs 28.jūn
Laba diena visiem! Vai kāds varētu padalīties ar padomiem Favorīte kātu izvēlē? Paredzēts VIEGLAJAM ne mikro džigam. Pārsvarā no krasta.
Liels paldies un ne asakas?

mar4ello25, 25.jūnijs 2024, 16:50


Favorite Skyline 902L - pats personīgi izmantoju 902L, ļoti foršs kāts.
Čomam ir Skyline 902ML - arī nav žēlojies.
Sveiciens, padalieties ar ieteikumiem. Meklēju vieglo kātu ~2-10gr, ~240. Bet ne jigošanai. veblers, rotiņš, bleķis...budžetā līdz kādi 200eur.
Cope321 25.jūn
mar4ello25 [25.jūn]: Laba diena visiem! Vai kāds varētu padalīties ar padomiem Favorīte kātu izvēlē? Paredzēts VIEGLAJAM ne mikro džigam. Pārsvarā no krasta.
Liels paldies un ne asakas?
Personīgi man vieglais džigs ir no 4 līdz 10 gramiem. Ja domas sakrīt, tad FAVORITE IMPULSE NEW IMP-792L-T būs izcils kāts. Līmeni augstāks par blue bird ar jūtīgāku blanku.
mar4ello25 25.jūn
Laba diena visiem! Vai kāds varētu padalīties ar padomiem Favorīte kātu izvēlē? Paredzēts VIEGLAJAM ne mikro džigam. Pārsvarā no krasta.
Liels paldies un ne asakas?
Rudulis21 25.jūn
Nu jā, ar manu budžetu nebija pietiekami:D No rīta pārskatīju savus pričendāļus un izraku vienu lietotu 1.9m Silver Jerk kātu, 20-120gr. Kaut kad pirku tieši šādam variantam, bet kaut kā biju nobremzējis. Līdz atradīsies naudiņa kātam, patrenēsim roku ar šo pašu. Un tikko nopirku Tatula 300XSL, UNITIKA X8 auklu #5, pāris gumijas+ stingeri un vienu Miuras mouse. Tāpat ar manu budžetu nepietika:D Laikam jau tas arī viss, ko man vajag.
krekls 25.jūn
Vai varat padalīties ar pieredzi par nano jig kātiem? Vairāk interesē apakšējais - vidējais cenu diapazons, jo to lietos arī bērni. Taču nav vēlme iegādāties pašu lētāko un pēc tam sūdzēties par sliktu kātu.
Cik redzēts youtube, tad tur ļoti populāri ir Zetrix Tezza. Varbūt kāds var nokomentēt atšķirību starp kātiem 602XUL 0,5-3gr un 622SUL 0,7-4gr?
Varbūt vēl kādu nano jig kātu varat ieteikt (
kikizozo 25.jūn
Cik gramus taisies mētāt? Tas būtu pats svarīgākais, jo ir tomēr starpība - 15-56g kāts un 200 spole vai 300 spole un 80g+ kāts. Savage gear SG4 ir attiecīgas sērijas - jerk, swimbait u.t.t. ideālais garums skaitās 220cm. Abu Revo Beast 40 skaitās BB panaceja :) bet iekļauties 200-250 nav reāli ar 300 spoli. Pamēģināt līdz 55g var iekļauties līdz 100€ nopērkot kaut kādu spoli līdz 50€ un lietotu kātu 15-56... Aukla 30-40-50lb
svens76 25.jūn
Rudulis21 [24.jūn]: Nu, būtu super, ja varētu iekļauties 200-250e summā. Nav arī īsti no kā paņemt testam. Nenāk prātā neviens čoms, kas mētā lielos mānekļus.
paskati kko no SG kātiem, tie diapazonā no 80-100 eur bija, par spolēm tādā budžetā gan neko labu nepateikšu, ja pa 100-150 eur, man nepatika, ko esmu mētājis
Rudulis21 24.jūn
Nu, būtu super, ja varētu iekļauties 200-250e summā. Nav arī īsti no kā paņemt testam. Nenāk prātā neviens čoms, kas mētā lielos mānekļus.
svens76 24.jūn
Rudulis21 [24.jūn]: Lūdzu pēc padoma. Gribas arī man beidzot pamēģināt copi uz bb. Nezinu tik, vai jau nav par vēlu, un nav jāgaida rudens, bet gribu jau tagad nopirkt un sakomplektēt makšķeri, lai var iemēģināt roku un saprast kas un kā, jo multiplikatora spole man sveša lieta. Diemžēl budžets man diezgan ierobežots, bet cerams, ka priekš testa makšķeres saies. Gribētos zināt, vai labāk pasūtīt internet veikalos, vai meklēt kādā veikalā uz vietas, un ja jā, tad kuros? Un kādu kāta garumu labāk izvēlēties? Līdz šim, spiningiem izmantoju 2.7m kātus. Vai bb nebūs par garu? Un, vai ir kādi ieteikumi spoles un auklas izvēlē?
baigi grūti ko sakomplektēt, nezinot aptuveno budźetu. un ieteikums tomēr pirms pērk, ja ir tāda iespēja, paņemt no kāda čoma notestēt
Rudulis21 24.jūn
Lūdzu pēc padoma. Gribas arī man beidzot pamēģināt copi uz bb. Nezinu tik, vai jau nav par vēlu, un nav jāgaida rudens, bet gribu jau tagad nopirkt un sakomplektēt makšķeri, lai var iemēģināt roku un saprast kas un kā, jo multiplikatora spole man sveša lieta. Diemžēl budžets man diezgan ierobežots, bet cerams, ka priekš testa makšķeres saies. Gribētos zināt, vai labāk pasūtīt internet veikalos, vai meklēt kādā veikalā uz vietas, un ja jā, tad kuros? Un kādu kāta garumu labāk izvēlēties? Līdz šim, spiningiem izmantoju 2.7m kātus. Vai bb nebūs par garu? Un, vai ir kādi ieteikumi spoles un auklas izvēlē?
zaraza 19.feb
Crazy fish labs brends, bet Inspire ir ļoti novecojis. Viņiem ir tagad Optimus sērija, dēlam nopirku, par savu naudu labs kāts.

Stichling, 17.februāris 2024, 08:55



Te , manuprāt, mazliet nekorekta terminoloģija. Inspire nav "novecojis", tas ir agrāk izstrādāts modelis, bet joprojām aktuāls. Klasisks extra fast specializēts mikrodžiga kāts ar ielīmeto solid spici, salīdzinoši īsākos garuma variantos 2m-2.30m. Mikrodžiga klasika. Optimus ir jaunāks modelis, taču tas neaizstāj Inspire, tas vienkārši ir cits modelis, ar mazliet citu uzbūvi un labāk piemērots citam tehnikas "rokrakstam" un individuālajām priorititātēm. Optimus akcija ir lēnāka, lielāki garumi no 2.26m līdz 2.44m, ir dažas variācijas ar solid spici, pērējie tubular. Ja Inspire ir tīri specializēi mikrodžiga kāti, kas piemēroti klasisām asām raustīšanas animācijām, sīkam driblam utt. Oprimus nav tīrs mikrodžigs, bet micro-light universālis, dēļ garuma un akcijas mazāk piemēroti agresīvajai animācijai, bet, it sevišķi tubular, ir labi lēnākām izspēlēm un grunts "kasīšanai", kā arī veiksmīgi var stādāt arī ar rotiņiem, nelieliem krenkiem, šūpiņiem, pavadiņu sistēmām utml.
JK7 [16.feb]: Okergle [Vakar]: Vot vienkāršs jautājums,neesmu specs bet viens otrs uzreiz mēģina nolikt,lūdzu vienkarši man izskaidrot,vai tik tiešām tas grūtiJa vēlies mikrodžigu sevis izvēlētā budžetā, tad LJ anira microjig 1.98 būs laba izvēle! Īsa ručka, 86gr, pašlaik salmo veikalā 65€, lai gan pats tad drusku pieliktu, un jig.lv veikalā apskatītu kaut vai to pašu inspire 2m, 1-7…

Bet rēķinies, ka gribēsi arī vieglu spoli klāt! Šim kātam 2000 no daiwa LT būtu labs variants, jo nav jēgas uz šo kātu likt smagu spoli!

Tāpat auklu prasīsies smalkāku!

Draugam arira bija, tikai 229 man liekas, pārdeva, teica, ka pārāk mīksts un nekāda tālmetējs nebija arī!

Pats sev rudenī ezera asarim paņēmu CF versus 3-15, 229…viegls, skanīgs, met visu, kas asarim tur patīk un ja paņems līdaka, tad raizes izvilkt pat 70cm nebūs problēmas, jo vnm esmu teicis, ja apzināti ar smalkiem rīkiem mocīt mēra līdaku, ir nekas cits ka mazohisms!
Crazy fish labs brends, bet Inspire ir ļoti novecojis. Viņiem ir tagad Optimus sērija, dēlam nopirku, par savu naudu labs kāts.
svens76 17.feb
Willy [16.feb]: Svenam bb uz jauno sezonu!;))
man savējais ļoti mīļš, šis lai tiek citam
Cope321 16.feb
RaimisD [16.feb]: Okergle [19:18]: Līdz 15 gr:)) ne pajokam mikrodžigs.
Ir dzirdēti gadījumi, kad par mikrodžigu nosauc pat 20 gramus. :D Bet tas normāli, ja cilvēks sāk šo tēmu. Pats arī sākumā iedomājos, ka par mikrodžigu var dēvēt 10 gramus. Tagad saprotu kādas muļķības bija prātā, jo šobrīd tests līdz 7 gramiem jau šķiet bomīgs.
Willy 16.feb

Svenam bb uz jauno sezonu!;))
JK7 16.feb
Okergle [16.feb]: Vot vienkāršs jautājums,neesmu specs bet viens otrs uzreiz mēģina nolikt,lūdzu vienkarši man izskaidrot,vai tik tiešām tas grūti
Ja vēlies mikrodžigu sevis izvēlētā budžetā, tad LJ anira microjig 1.98 būs laba izvēle! Īsa ručka, 86gr, pašlaik salmo veikalā 65€, lai gan pats tad drusku pieliktu, un jig.lv veikalā apskatītu kaut vai to pašu inspire 2m, 1-7…

Bet rēķinies, ka gribēsi arī vieglu spoli klāt! Šim kātam 2000 no daiwa LT būtu labs variants, jo nav jēgas uz šo kātu likt smagu spoli!

Tāpat auklu prasīsies smalkāku!

Draugam arira bija, tikai 229 man liekas, pārdeva, teica, ka pārāk mīksts un nekāda tālmetējs nebija arī!

Pats sev rudenī ezera asarim paņēmu CF versus 3-15, 229…viegls, skanīgs, met visu, kas asarim tur patīk un ja paņems līdaka, tad raizes izvilkt pat 70cm nebūs problēmas, jo vnm esmu teicis, ja apzināti ar smalkiem rīkiem mocīt mēra līdaku, ir nekas cits ka mazohisms!
Willy 16.feb
RaimisD [16.feb]: RaimisD [34m]: Šis tīri normāls kāts, pašam tāds ir.Tika ņemts Gaujas plostu, laivu braucieniem. Tur tiem gadās noslīkt, salūzt :))

Ar Daiwa Ninja 2000 perfekts balansējums. Vairākas stundas mētājot plauksta nesāp. Ja nav karpālā nerva problēmu protams.

Par 3g sadirsuši, ir stīvāks. Sāk normali strādāt 7+g. Var pārslogot, teiktu 20g būtu testa griesti.

https://salmo.lv/catalog/vasara/spoles/bezinerces/spoles-daiwa/spole-daiwa-ninja-lt-2000/10219-200/
Nja!:)ja es sievai pateiktu,ka nopirku jaunu kātu par 35e!!bail pat iedomāties kā viņa uz mani paskatītos!:DDD

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs