Kmza, biji Driksā? Pie dzelzsc. tilta vai Iecavas galā?
Nu ko mēnesis būs gandrīz riņķī kopš pēdējas vēdzelu copes-šonakt jālaiž atkal.Pēdējā copē laba vēdzele paņēma uz karūsas fileju.Galvenais nelikt lielu gabalu, bet nogriezt šauru strēmeli, lai var normāli ierīt.Citādi bija vairākas copes, bet galā nekā:)
Vakar ar kolēģi parādījās ideja braukt uz vēdzelēm! Aizbraucām... pirmie trīs kurkuļi peld tālāk! tagad pašam galva sāp! :) Balto ar brūno nedrīkst jaukt! :D
Alien, viennozīmīgi nevaru pateikt. Teorētiski vajag strādāt, bet praktiski maz eksperimentēts. Vēdzele ļoti labi saož, bet vai viņa pametīs savus medību laukus un skries pa upi uz augšu meklēt smaržas avotu... nezinu. Visi kolēģu ieteikumi ir realizējami ziemā no ledus un vairāk ezeros. Es ziemā neķeru. Es zinu, ka ir mesti ūdenī zivs gabaliņi, kas pēc tam atrasti noķerto vēdzeļu kunģos. Vispār, ja tu nosēdīsies pareizā vietā, noķersi bez barošanas. Internetā klīst daudz ideju, bet ļoti bieži viņiem apakša nav prakses. Tā teikt - viena tante teica :))))
kmza vēl nav sanācis! Arī visādas lietas...darbu ar atpūtu vairs nemāku sabīdīt :)
Nazi,manam ar nav laika,-vislaik ceļā....
veedzeles ljoti labi saozh smarzhu,tas ir fakts
kola,tu vari pateikt konkreti uz 100,ka ar barotavu labaak nekaa bez,vai tas ir vel saubigs variants
ziemaa kapaatas zivis sasaldee marlee un cm 15 augstaak iekar aalinjgjii,straume nes smarzhu uz leju un sheptee labi,copes paraadaas aatraak,nekaa copeejot bez iebaroshanas.
šodien atklāju sezonu :) 1 vēdzeļuks-peld tālāk...
Ziemā var pildīt plastikāta pudeles ar maltu zivju un ūdens maisījumu vai liellopa asinīm,sasaldēt,pirms iebarošanas izgriezt sānos caurumus,piesiet klāt atsvaru un kādu laiku pirms copes ielaist to āliņģī iekšā,to procedūru var atkārtot ar jaunu dozi.Ja dzīvo netālu ,to var darīt ilglaicīgi,tādējādi piesaistot vēdzeles vienai vietai.To var darīt tikai vietās ar nelielu straumi vai ezeros.
Es pirms tam neprecīzi izteicos. Es uztaisīju vieglu plastmasas konteineru, kuru uzvēru uz auklas virs sistēmas. Ar lieliem stoperiem nofiksēju no abām pusēm. Piebāzu ar kapatām zivīm un Daugavā notestēju. Viss funkcionēja normāli. Bet, kad rudenī pie augsta ūdens aizbraucu uz savu upīti, tad no copes nekas prātīgs nesanāca, jo palos upes mutuļo un aizstraumju praktiski nav. Uz manu konteineru bija tik liels spiediens, ka kāts, kaut arī svins visu turēja uz vietas, raustījās pārāk intensīvi. Visu laiku sajūta, ka copē:) Kad pieķērās zivs, es pat nemanīju. Bez barotavas arī pieķērās, bet vismaz bija redzama cope un zvans iezvanījās. Vairāk neesmu mēģinājis. Ja kads ir eksperimentējis ar barotavām uz vēdzelēm, dalaties pieredzē. Ideja man slikta, vajag atrast pareizos risinājumus.
Jautājiens profiem.Aiviekstē pie Pļaviņām ir vērts uz ļurbām sēdēt?
Nu tas ka straume nostiepusi auklu nav rādītājs, vai tāda paša ira pie grunts!
Nemāciet kolu vēdzeles ķert :)
Necopē eksperimentējot, bieži vien gadās tieši straumē, nevis atstraumēs. Varbūt vieta nav īstā, un tad tā straume aiznes smaržu un paaicina kādu, nezinu.
izskatās pēc īstākā vēdzeļu laika, jo sliktāks jo labāk, apmācies, auksts, tumšs, uzlīst pa brīdim, vējš brāzmains, vēl tik pilnmēness varētu bišku traucēt :)
Lielupē temp. 9 grādi pie mežotnes, 12 pie Kalnciema
Varbūt būtu jāāizšauj uz pāris stundām vakarā, ja miegs nenogāzīs, zb tie agrie darbdienu rīti - cilvēkam suņa dzīve :)
Zogs... tad tiki uz copi? kādi rezultāti?
-labāk līdz uz copi ,lai galvu izvēdina...