zaraza [02.03.23]: DAIWA J-Braid kā reizi ir viena no japāņu auklām, kura taisīta globālam tirgum un tur uz tiem mm/PE atbilstībām jāskatās tā diezgan kritiski, tāpat, kā piemēram SHIMANO Kairiki, visi Momoi utml. Aukla jau pati par sevi nav slikta, vienkārši "prasta" priekš japānu ražotāja, ne pārāk stingrs pinums un nav nekādu nopietnu aizragpārklājumu, taisīta ar vienu mērķi - maksimāli samazināt cenu. Nu tāpat kā Kairiki, Sunline Siglon, X-Braid Cord u.c. Varivas gan snobiski netaisa galīgi lēto variantu, viņiem slogans premium quality un pie kājas. Bet nu tādā tauvas biezumā #6 tur toč mīnusi maz jūtami, vienīgais īsāks mūžs. Visas sīkās nianses jau visvairāk lien ārā plāno diegu falā.
Īsāks varbūt!2 sezonas multam par 7€ 100m.ar manu grafiku pietiek!un,ja nu kas,nav žēl izmest!:)... galu galā tak vajag lieguma laikā kko pamainīt,uztìt jaunu utt!
Var jau būt, ka aukla oriģināla, bet man neiet kopā PE 6 un 0.35 mm. Pierasts pie citiem cĪpariem :)
DAIWA J-Braid kā reizi ir viena no japāņu auklām, kura taisīta globālam tirgum un tur uz tiem mm/PE atbilstībām jāskatās tā diezgan kritiski, tāpat, kā piemēram SHIMANO Kairiki, visi Momoi utml. Aukla jau pati par sevi nav slikta, vienkārši "prasta" priekš japānu ražotāja, ne pārāk stingrs pinums un nav nekādu nopietnu aizragpārklājumu, taisīta ar vienu mērķi - maksimāli samazināt cenu. Nu tāpat kā Kairiki, Sunline Siglon, X-Braid Cord u.c. Varivas gan snobiski netaisa galīgi lēto variantu, viņiem slogans premium quality un pie kājas. Bet nu tādā tauvas biezumā #6 tur toč mīnusi maz jūtami, vienīgais īsāks mūžs. Visas sīkās nianses jau visvairāk lien ārā plāno diegu falā.
MT9 [02.03.23]: Willy, priekš PE 6.0 biku par plānu aukliņa, parasti ap 0.41mm diametrs grozās. Laikam jaunās tehnoloģijas vai kontrafakts :P Bet galvenais, ka metri nerauj pušu! :))
Nu nez.Sāku ar dārgo Varivas 0,41 un X7spoli,bet negāja man tā štelle,bārdas katru copi!tad Tatula un 0,35...visp.bēdu nezinu!pa laikam kādu metru nogriežu pie pavadas maiņas.zāli nebaidoties ar visām saknēm rauju ārā un poh...cena kapeikas!:)ne reizi nav pievīlusi!es visp.uz auklām neiespringstu!āķi,stingeri,pavadas gan jāskatās!
Willy, priekš PE 6.0 biku par plānu aukliņa, parasti ap 0.41mm diametrs grozās. Laikam jaunās tehnoloģijas vai kontrafakts :P Bet galvenais, ka metri nerauj pušu! :))
RaimisD [01.03.23]: Uzmetu savu variantu. Ar visiem mm. Kā bāzi ņēmu vidējas klases Varivas pīto auklu un ražotāja norādītos parametrus. Bišķi piekoriģēju Kg pret Lb.
Ja meklēsiet pēc manis norādītiem lielumiem, tad ražotāja kg var nesakrist.
Šo info var ņemt kā ļoti vispārinātu, tā, tīri sapratnei.
Katram ražotājam Lb atšķirsies , atkarībā no auklas kvalitātes un cenas, bet kāds nekāds orientieris būs.
Daiwa...bb
Piekrītu par izmēriem. Fiiderim arī lieku 0.12-0.14. Jigā 0.12, mānekļiem 20g+ 0.14-0.18. Speciāli uz asariem vajadzētu 0.08 un mazāk
Uzmetu savu variantu. Ar visiem mm. Kā bāzi ņēmu vidējas klases Varivas pīto auklu un ražotāja norādītos parametrus. Bišķi piekoriģēju Kg pret Lb.
Ja meklēsiet pēc manis norādītiem lielumiem, tad ražotāja kg var nesakrist.
Šo info var ņemt kā ļoti vispārinātu, tā, tīri sapratnei.
Katram ražotājam Lb atšķirsies , atkarībā no auklas kvalitātes un cenas, bet kāds nekāds orientieris būs.
Tabulas noteikti var atrast, tīri kā lielumu konvertoru.
Ko tas izteiks cilvēkam kuram nav nojausmas par spiningošanu, bet gribās.
Uzrakstīšu aptuveni kādas auklas (pītās )
kam būtu nepieciešamas +- manā skatījumā konkrētas zivs medīšanai. Auklas kuras nebūs galīgi greizi nopirktas.
Ja entuziasts negrib (viņa skatījumā) pārmaksāt kādā Lv veikalā, bet grib ieķert pa lēto aļikā :)
RaimisD, 24.februāris 2023, 22:07
Pamēģināju savilkt tādu nosacītu sarakstu kādu auklu izvēlēties pēc testa, par pamatu ņemot vidējas klases japāņu 4 dzīslu auklas (8 dzīslu būs mazliet augtāki testa parametri).
mikro/ ligh džigs svariem līdz ~14g, specializētais asaru, foreļu, sapalu copei – 5-10Lb, 2.5- 4.5kg (#0.3-#0.6)
Vidējam džigam, pavadiņu sistēmā, vieglajam drop-shot, specializētai zandartu copei līdz ~25g – 10-20Lb, 4.5kg-9kg (#0.6-#1)
Smagajam džigam virs 25g, drop-shot, tvičam, specializētai līdaku un lašveidīgo spiningošanai utml. 20-30Lb 9-13.5kg (#1.2-#2) #2 gan jau ir stipri par tarku manā uztverē, pa lielam #1.5 25Lb ir saprātīgais maskimums arī tad, kad gaidāmas solīdas trofejas vai ļoti nikna "ravēšana".
Šis diapazons nosedz pilnīgi visas Latvijas apstākļu spiningošanas vajadzības. Viss kas ir resnāks jau lido stipri sliktāk, līdz ar to jāsaprot kāda specifika prasa augstāka testa auklu lietošanu upurējot iemetiena attālumu un jūtību – vai tā ir specifiska tehnika (piem. Big bait, jerk) vai specifiski apstākļi ( piemēram uz lašiem ledus malu un vižņu laikā nākas likt resnākas auklas, jo netur abrazīva slodzi, lai gan iemetiena attālumu zaudē). Loģiski, ka šis ir ļoti aptuveni, var būt visādi apstākļu un nianses, taču vismaz kaut kā orientēties. Nevis priecīgi iegādāties tipa 0.10mm auklu ar 15kg testu :D
Tabulas noteikti var atrast, tīri kā lielumu konvertoru.
Ko tas izteiks cilvēkam kuram nav nojausmas par spiningošanu, bet gribās.
Uzrakstīšu aptuveni kādas auklas (pītās )
kam būtu nepieciešamas +- manā skatījumā konkrētas zivs medīšanai. Auklas kuras nebūs galīgi greizi nopirktas.
Ja entuziasts negrib (viņa skatījumā) pārmaksāt kādā Lv veikalā, bet grib ieķert pa lēto aļikā :)
Tabulas var atrast internetā.
Bet tās tev neparādīs ne testu un arī kvalitāti.
Ir pārdevēji kam ir reputācija un ir jāuzticas pārdevējam jig.lv tupi nepiekāsīs muļķi, drīzāk ieteiks ko un kā darīt.
Varu pateikt godīgi, ir pārdevēji kā E* CopesNamā, kas man pat neļaus nopirkt lielākus āķus, resnākas pavadas, jo zina ka uz feederi varu būt labāks, ja piestrādāju, bet pēc fakta, tas man ir tikai izklaide un lietoju visu resnāku un lielāku, ne kā profesionāļi un sportisti, ja redzētu mani pa lohu nosauktu, bet es pie sava brekša tikšu un nevajag vecos samadurus kura nozīmi 99% nesaprot!
Jā.
Bet, kā cilvēkam orientēties šajā visā.
Visi taču saprot ,ka tests tiek melots, par diametru dirš.
Kaut kādus atskaites punktus tomēr vajag.
Ja nebūs slinkums jaunnedēļ uzmetīšu tabuliņu ejošiem izmēriem.
Balstoties uz kādu populāru brendu no vidējās cenu kategorijas.
@zaraza
Sagatavo copy/paste, šis ir rakstīts patiešām daudz!
Bet man patīk tava aktivitāte un komentāri, ne velti bieži prioritizēju tavu veikalu, lai arī neesmu jig pamata lietotājs, pat no loģistikas viedokļa neder, bet braucu uz turieni tāpēc, ka tur ir kas vajadzīgs un vadītājs, pārdevējs (izņemot vienu, kas subjektīvu iemeslu pēc nepatika) adekvāts.
Esmu no tiem, kam patīk pataustīt un apskatīt, bet covid laikā jig.lv patiešām izcēlās ar operatīvu klientu apkalpošanu un preču izsūtīšanu!
Ceru ka tūlīt nebūs lietotāju retorika par lobiju.
Kungi atceraties, mezgls samazina testu!
Prakse pierāda, ka ar tievu auklu var izvilkt zivi 2x+ kā auklas tests, protams ja neieskrien zālēs vai čakārņos!
Davis-Di, 24.februāris 2023, 20:36
mezgls samazina testu, jebkura copes reize samazina testu. kam nav slinkums var pameklēt netā bildes zem elektronu mikroskopa kā izskatās jauna aukla no iepakojuma un tā pati aukla pēc 50 copēm. Ļoti uzskatāmi...
Bet jā, protams, vispār zivis ļoti reti rauj auklas un formālais tests ko nosaka sausajā ceļot svaru bumbu ir pavisam, kas cits, ka realitātē- pa vidu tak spoles bremze, kāta amortizācija un copmaņa izvadīšanas prasmes. Visvairāk auklas rauj forsējot zacepu, nīgrāk paraujot ar garu kāta "plecu" var tādus kilogramus spēku radīt, ka tur neviens krokodils ūdenī nevarētu.
Pirms brīža runāju par jucekli spiningu akcijās,
bet copmanim savā attīstības sākuma stadijā bieži vien nav saprašanas arī auklās, diametros testos.
Agrāk bija kaut kā vienkāršāk izskaidrot.
mm-kg.
Viss skaidrs.
Bet mūsdienu plašajā auklu klāstā ar to ir problēmas.
Piemēram.
#0,4 nav tie paši 0.4mm, bet 0.1mm
Un Lb nav kg.
Neatradu uzskatāmu tabulu mērvienībām.
Iemetiet ,ja atrodiet.
Nerēciet.
Tas ,kas kādam šķiet pašsaprotams, citam tumši meži.
RaimisD, 24.februāris 2023, 19:30
Par šo ie malts un malts, i netā esmu daudzkārt raskstījis, i žurnālos vairākārt i vēl visur kur vien var...
NU AIZMIRSTIET TAK VIENREIZ PAR TIEM MM !!! VIŅI NE SŪDA NENOZĪMĒ!!! Jo nozares specifikas dēļ viss ir pilnīgi sačakarēts, Eiropas/Ķīnas brendi raksta virsū piemetot pie deguna cik nu kuram nekaunība ļauj, jeņķi un japāņi, būdami prātīgi uz iepakojuma nenorāda mm vispār. Lai gan, ja japāņi taisa speciāli modeļus Eiropas tirgum, tad tāpat raksta virsū figņu... Japāņi ražotāja lapās norāda gan references tabulu ar VIDĒJO biezumu, bet, ņemot vērā, ka otrā galā viss sačakarēts, tad nevar salīdzināt. Japānis godīgi uzraksta tur 0.12m, cits uz tādu pašu auklu uzraksta, piemēram mistiskus 0.06mm un klients priecājas...
Vienīgais puslīdz ticamais salīdzināmais rādītājs (jo arī viegli pārbaudāms ) ir rāviena tests. Attiecīgi loģiski ir pieiet no otra gala - skatīties kādu rāviena testu vajag. Var, protams, empīriski paņemt par etalonu kādu labo japāņu ražotāju (vienkārši visobjektīvāk tie mm) un atd rēķināt uz otru pusi. Ja kādam ražotajam tests ir tāds, tad biezums +/-15% sakritīs ar japāņa norādīto biezumu vienalga kas tur tam citam uz kastītes rakstīts.
A tā atliek tikai vecā labā vizuālās un taktilās novērtēšanas metode.
P.S. Japāņu # (mērvienība dtex) vispār ne vella nenozīmē neko copmanim būtisku. Tā ir mērvienība, ko izmanto arī tekstilrūpniecībā , norāda šķiedras svaru uz garumu. 1 dtex nozīmē, ka 10 000m šķiedras sver 1g. Pilnīgi objektīvi, un tikpat pilnīgi bezjēdzīgi no praktiskā viedokļa. Tīri indikatīvs rādītājs. Kāpēc viņi tādu raksta virsū hvz, acīmredzot mentalitāte prasa.
Kungi atceraties, mezgls samazina testu!
Prakse pierāda, ka ar tievu auklu var izvilkt zivi 2x+ kā auklas tests, protams ja neieskrien zālēs vai čakārņos!
Jā, šis būtu uzskatāmi, bet trūkst kg
RaimisD, 24.februāris 2023, 20:19[/quote]
Pārrēķini LB kiligramos.
1lb= 0.4535923kg
10lb= 4.535923kg
Willy [24.02.23]: man tikai 0,19,0,2un 0,35
Man atkal 0,06..0,1 (max 0,12) un 0,3 neielaižos eksperimentos :)
Tas metriskajā sistēmā
Willy [24.02.23]: Es ar nevaru iebraukt!labi,ka man tikai 0,19,0,2un 0,35
Pēc kādas klasifikācijas, kādās mērvienībās ?:)))
A es par ko :))